Вчора 4
Сьогодні 4

Чергові голи Миколенка і Довбика, гармата Зінченка і повернення Коваленка

Огляд виступу українських легіонерів в топових лігах

Коли тиждень тому ми захоплювалися прекрасним виступом українських легіонерів в топових європейських чемпіонатах, ніхто і не підозрював, що такі вихідні в цьому плані будуть нічим не гірші. Наші співвітчизники продовжили радувати своєю грою вже другий вік-енд поспіль, і цього разу в головних ролях були не тільки ті, до чиїх успіхів ми вже встигли звикнути, але і нові, трохи призабуті герої. Пропонуємо згадати, як українці провели свої чергові матчі в найкращих лігах континенту.

Довбик і Циганков продовжують писати казку Жирони

Не встигли фанати Жирони відійти від прекрасного виступу наших Віктора Циганкова і Артема Довбика в протистоянні з Осасуною (4:2), де український слід був присутній в трьох з чотирьох м'ячів команди, як цей дует знову допоміг команді здобути перемогу. На виїзний матч проти Райо Вальєкано (2:1) обидва наших співвітчизники вийшли в стартовому складі і організували гол на 42-й хвилині, який дозволив каталонцям зрівняти рахунок: Віктор асистував, Артем забив.

Навіть без урахування результативних дій обидва гравці збірної України відіграли дуже добре: Довбик мав ще кілька гольових моментів, а Циганков регулярно загострював гру зі свого флангу і віддав ще кілька передач, які могли стати гольовими. Обидва українських футболісти були одночасно замінені на 78-й хвилині і отримали за матч досить високі оцінки. Статистичний портал WhoScored поставив Артему 7,5 бала, а Віктору – 7,3.

Миколенку час переходити в форварди

Якщо голом Артема Довбика в другому матчі поспіль вже нікого не здивувати, то другий м'яч поспіль в АПЛ від Віталія Миколенка виглядає як щось з області фантастики. Захисник, якого протягом усього перебування в Евертоні критикують за слабку гру на атаку за один тиждень забив більше, ніж за майже два сезони в команді до цього. Його м'яч у виїзному поєдинку проти Кристал Пелас вже на першій хвилині допоміг ірискам добути важливу перемогу 3:2. Більше того, українець взяв участь і в другому голі своєї команди: після його класного удару зльоту через штрафний м'яч влучив в стійку і відскочив до Дукуре, якому залишалося тільки добити в порожні ворота.

Крім своїх атакувальних заслуг, Віталій традиційно надійно відіграв в обороні і отримав від WhoScored оцінку 7,8 – найвищу серед гравців своєї команди. Цікаво, що саме Миколенко тепер є одноосібним лідером за загальною кількістю забитих м'ячів в АПЛ серед всіх українців, які виступають там на сьогоднішній день.

Вкрадений сухий матч Луніна і трохи часу для Яремчука

В суботу відбулася українська дуель в чемпіонаті Іспанії, в якій Реал Андрія Луніна приймав Валенсію Романа Яремчука. Поєдинок закінчився розгромною перемогою господарів з рахунком 5:1. Голкіпер вершкових, який видав серед тижня прекрасний матч в ЛЧ проти Браги (3:0) з відбитим пенальті, на період відновлення Кепи продовжує залишатися основним воротарем своєї команди і провів повний матч. Українець зробив кілька хороших сейвів, проте зберегти свої ворота сухими вдруге поспіль не зміг, пропустивши гол престижу на останніх хвилинах основного часу.

Форвард Валенсії Роман Яремчук з'явився на поле на 70-й хвилині і, на жаль, знову не встиг показати чогось істотного. WhoScored оцінив дії Луніна балом 6,8, а Яремчук отримав 6,0.

Тріумфальне повернення Зінченко в основу Арсенала

У попередніх двох поєдинках лондонського Арсенала Мікель Артета залишав нашого Олександра Зінченка на лаві запасних, проте в домашній грі 12 туру АПЛ він повернувся в стартовий склад, і зробив це дуже яскраво. Українець виглядав впевнено протягом всієї зустрічі, успішно підтримував численні атаки своєї команди, а на 74-й хвилині забив дуже ефектний гол, який поставив крапку в поєдинку і подарував канонірам перемогу 3:1.

Аналітики WhoScored оцінили гру Зінченкоа в 8,8 бала, і це найвищий показник серед усіх футболістів, які взяли участь в матчі.

Сенсаційна перемога Забарного

Борнмут Іллі Забарного навряд чи міг сильно сподіватися на три очки в протистоянні з Ньюкаслом, але вишні, які до цього перемагали в чемпіонаті лише раз, зуміли шокувати учасника Ліги чемпіонів на своєму полі (2:0). Для лінії оборони Борнмута, і, зокрема, Забарного цю перемогу робить ще приємнішою відсутність пропущених голів, так що кожен із захисників може сміливо занести цей матч собі в актив. Приємно, що для англійського клубу українець став таким же незамінним, як свого часу був для Динамо, а зараз – для нашої збірної.

Ілля як і раніше зберігає свій статус єдиного гравця команди, який в цьому сезоні відіграв у всіх поєдинках чемпіонату з першої до останньої секунди. За цей матч WhoScored поставив українському оборонцю оцінку 7,0.

Перша поразка Брентфорда з Ярмолюком на полі

До цього туру у всіх матчах Брентфорда, в яких на поле виходив наш Єгор Ярмолюк, команда неодмінно перемагала. Однак в протистоянні з Ліверпулем на Енфілді ця традиція була порушена, і гості без особливих шансів програли з рахунком 0:3. Сам Ярмолюк з'явився на полі на 72-й хвилині і один раз навіть пробивав по воротах з досить непоганої позиції, правда влучити в рамку не вдалося.

WhoScored оцінив гру молодого українця в 6,9 бала – одна з найвищих оцінок серед футболістів лондонського клубу.

Гольова перестрілка за участю Мудрика

Центральний матч 12-го туру АПЛ між Челсі і Манчестер Сіті вийшов просто космічним. Команди по два рази обмінювалися голами в кожному з таймів і зіграли в результативну нічию 4:4. У видовищному поєдинку взяв участь і наш Михайло Мудрик, який вийшов на заміну на 64-й хвилині. За його присутності на полі лондонський клуб двічі відігрався і врятувався від поразки, проте безпосередньої заслуги українця в цьому не було.

Оцінка вінгера від WhoScored – 6,3. Найгіршим в цьому матчі він точно не був, але і до найкращих, відверто, не добрався.

Драматична перемога Трубіна в дербі

Анатолій Трубін вперше в своїй кар'єрі взяв участь в лісабонському дербі Бенфіки і Спортінга, і його розв'язка вийшла просто неймовірною. До 94-ї хвилини орли мінімально поступалися в рахунку після голу сильним ударом в ближній кут, але потім два забитих м'ячі в компенсований час перевернули все з ніг на голову і дозволили команді українця вийти на перше місце в турнірній таблиці.

Сам голкіпер, в цілому, чимось особливим не запам'ятався, отримавши від WhoScored оцінку 6,8.

Коваленко шокує чемпіона Італії

Але головний сюрприз вихідних від всіх українських легіонерів зробив Віктор Коваленко. Списаний, як би жорстоко це не звучало, півзахисник, який зіграв більше 20-ти хвилин вперше за п'ять місяців, отримав свій шанс в кінцівці поєдинку проти чемпіона Італії Наполі і прекрасно ним скористався. На 91-й хвилині зустрічі українець шикарним ударом забив єдиний гол у протистоянні і приніс своїй команді сенсаційні три очки, які допомогли їй залишити зону вильоту.

Не факт, що цей гол змусить тренерський штаб довіряти Коваленку більше, але в пам'яті футболіста точно залишиться назавжди. За підсумками гри WhoScored поставив Віктору 7,2 бала.

Українець Руслан Маліновський вийшов на поле в матчі Дженоа проти Верони (1:0) на 86-й хвилині.