Чорноморець забивав п'ять, Шахтар згоряв норвежцям, а Кривбас громив азербайджанців: як наші клуби дебютували у єврокубках?
![Чорноморець забивав п'ять, Шахтар згоряв норвежцям, а Кривбас громив азербайджанців: як наші клуби дебютували у єврокубках?](/upload/iblock/a81/a81d4cf323c81ff29880f8bc6ee7c559.jpeg.webp)
Вже сьогодні, 25 липня, житомирське Полісся зіграє у дебютному єврокубковому поєдинку у своїй історії, в рамках якого зустрінеться з Олімпією з Любляни. Таким чином Полісся стане вже 21 українською командою, яка виступила на європейській арені.
На честь старту підопічних Імада Ашура у Лізі конференцій пропонуємо згадати, як складалися перші матчі у єврокубках для кожного з українських клубів, і сьогодні розповімо про першу десятку з них.
Таврія
Першим учасником єврокубків в історії незалежної України стали переможці першого в історії чемпіонату – сімферопольська Таврія. Сенсаційний тріумф у національній першості дозволив кримчанам спробувати свої сили у попередньому раунді кваліфікації ЛЧ 1992/93, де їхнім суперником став ірландський Шелбурн.
Дебютний матч у Дубліні закінчився з рахунком 0:0, а ось гра у відповідь на своєму полі вийшла куди вдалішою – перемога 2:1 дозволила пройти далі саме українській команді. Щоправда, далі, на жаль, не пішло: вже наступного раунду Таврія без шансів програла швейцарському Сьону (1:4; 1:3).
Чорноморець
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-07-25 13.44.40.jpeg)
На цій хвилі Чорноморець ще й виграв перший матч наступного раунду турніру у грецького Олімпіакоса (1:0), однак у грі у відповідь поступився 0:3 і завершив свій виступ у тому євросезоні.
Динамо
Київське Динамо, яке мало величезну історію в єврокубках у радянський період, почало писати її як представник незалежної України з того ж сезону 1992/93. У першому раунді Кубка УЄФА віце-чемпіон країни зустрічався з віденським Рапідом, і після мінімальної домашньої перемоги в першому поєдинку (1:0) поступився в гостях (2:3), проте все ж таки пройшов далі завдяки правилу виїзного голу.
А ось у другому раунді бельгійський Андерлехт, на жаль, не залишив динамівцям жодних шансів (2:4; 0:3).
Карпати
Наступного сезону, 1993/94, до списку українських учасників єврокубків приєдналися львівські Карпати. Вихід у фінал Кубка України 92/93 дозволив левам взяти участь у кваліфікаційному раунді Кубка кубків та зустрітися з ірландським Шелбурном, з яким минулого сезону грала Таврія.
Повторити успіх сімферопольців, на жаль, не вдалося: у першому поєдинку на своєму полі команда здобула мінімальну перемогу 1:0, але у грі у відповідь поступилася 1:3 і залишила турнір.
Дніпро
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-07-25 13.44.30.jpeg)
Але в другому раунді франкфуртський Айнтрахт став для Дніпра непереборним бар'єром (0:2; 1:0).
Шахтар
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-07-25 13.44.25.jpeg)
Нива Вінниця
У сезоні 1995/96 ніхто з українських клубів у єврокубках не дебютував, а ось у наступній кампанії, 96/97, там несподівано опинилася вінницька Нива. Дійшовши до фіналу попереднього розіграшу Кубка України, команда здобула путівку до кваліфікаційного раунду Кубка кубків та успішно подолала його.
У першому матчі на виїзді Нива поступилася естонському Садаму 1:2, зате мінімальної перемоги у Вінниці (1:0) вистачило для проходу далі за правилом виїзного голу. Але в наступному раунді на неї чекав безнадійний виліт від швейцарського Сьона (0:2; 0:4).
Ворскла
Наступним українським дебютантом єврокубків стала полтавська Ворскла, яка вперше зіграла на міжнародній арені у сезоні 1997/98. Бронзовий призер чемпіонату України 96/97 у першому відбірному раунді Кубка УЄФА отримав у суперники ризьку Даугаву і зумів її пройти. У першому поєдинку в Латвії полтавці здобули перемогу 3:1, а на своєму полі виграли трохи скромніше – 2:1.
Однак поборотися з бельгійським Андерлехтом уже не вдалося: дві поразки з рахунком 0:2 закінчили для Ворскли першу кампанію єврокуби в її історії.
ЦСКА (Арсенал) Київ
У сезоні 1998/99, коли київське Динамо дісталося півфіналу Ліги чемпіонів, у єврокубках дебютував ще один столичний клуб. На правах фіналіста Кубка України 97/98 ЦСКА зіграв у кваліфікаційному раунді Кубка кубків, де після виїзної поразки 1:2 пройшов ірландський Корк Сіті завдяки домашній перемозі 2:0.
Але у першому раунді турніру армійці без особливих варіантів вилетіли від московського Локомотива (0:2; 1:3).
Кривбас
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-07-25 13.44.11.jpeg)
А ось на наступному етапі турніру команда була змушена скласти зброю у протистоянні з Пармою (2:3; 0:3).
Михайло Цирук спеціально для ХSPORT.ua
У матеріалі використано фото Getty images
Коментарі 0