Офіційний сайт:

Євро-2024

Деталі турніру
Germany

Дебют Сабо, кишинівська ганьба та нуль перемог на полі суперника: як Україна грала проти Молдови?

Чи вдасться команді Реброва вперше обіграти молдаван на їхній території?

Сьогодні, 11 червня збірна України проведе заключний контрольний поєдинок в рамках підготовки до Євро-2024 проти Молдови. На папері суперник виглядає досить легким, що підтверджує й історія зустрічей команд: у п'яти матчах з цим опонентом українці не зазнали жодної поразки. Однак сьогодні це вже трохи інша команда, порівняно з тією, що була якихось кілька років тому, і її рівень значно зріс.

У відборі на Євро-2024 молдавани, які виступали в одній групі з Польщею, жодного разу їй не програли (3:2; 1:1), набрали лише на одне очко менше і до останнього туру зберігали шанси на сенсаційний вихід у фінальну частину, тож помірятись силами з цією збірною теж буде досить цікаво.

Перед стартом чергового матчу Молдова – Україна пропонуємо згадати, як складався кожен з п'яти попередніх.

Молдова - Україна 2:2. 09.04.1996

Перша зустріч збірних України та Молдови відбулася понад 28 років тому у контрольному матчі на території нашого суперника – у Кишиневі. Для нашої команди це був перший спаринг у рамках підготовки до матчів відбору ЧС-1998, а ще ця гра стала дебютною для головного тренера синьо-жовтих Йожефа Сабо, який повернувся на посаду, тепер уже без приставки в.о.

У не самому бойовому складі, в якому з різних причин була відсутня ціла низка лідерів Динамо, Україна, витративши перший тайм на розгойдування та звикання до не найкращого газону, включилася відразу після перерви, і до середини другої половини вела 2:0 завдяки дублю Тімерлана Гусейнова. Однак утримати комфортну перевагу до фінального свистка не вдалося, і наприкінці зустрічі підопічні Сабо дозволили господарям відігратися зусиллями Тестиміцану та Поповича.

Україна - Молдова 1:0. 23.03.1997

Трохи менше, ніж за рік команди зустрілися вже у столиці України, і для синьо-жовтих це була можливість перевірити сили перед важливими матчами того самого відбору на ЧС-1998 проти Албанії та Північної Ірландії. Цього разу в розпорядженні тренерського штабу вже були майже всі лідери команди, але на перший тайм все ж таки вийшов досить експериментальний склад.

А ось після перерви за справу взялася основа, і саме у другій половині гри і було організовано єдиний гол у тому поєдинку, яким після подачі Віталія Косовського відзначився нинішній наставник нашої збірної Сергій Ребров

Молдова - Україна 0:0. 12.10.2012

А ось у наступному поєдинку команд, що відбувся через понад 15 років, було вже не до експериментів, адже вони зустрілися у кваліфікації на ЧС-2014. Після престижної нічиєї на Уемблі з Англією (1:1) сумнівів у тому, що наша команда без проблем розбереться з одним із двох явних аутсайдерів групи зовсім не було, але друга в історії поїздка до Кишинева закінчилася для збірної України ганьбою.

Яскрава українська команда з розквітаючим Ярмоленком, Гусєвим, Зозулею та іншими лідерами того часу, якої для повного щастя не вистачало лише відсутнього Євгена Коноплянки, провела весь поєдинок біля воріт суперника, що поступається в класі, але зламати його оборону так і не змогла, дозволивши молдаванам набрати у тій кваліфікації. А якби на фініші відбору синьо-жовтим додали ці два бали, вони дозволили б нам обійти Англію і вирушити на мундіаль безпосередньо…

Україна - Молдова 2:1. 26.03.2013

На своєму полі ганьби, на щастя, вдалося уникнути, хоч збірній України знову було дуже нелегко. Як і в Кишиневі, наша команда знову дуже довго не могла розкрити оборону суперника, але цього разу у другому таймі такий важливий гол Андрія Ярмоленка таки прийшов, а буквально за десять хвилин після нього відзначився ще й Євген Хачеріді

Спокійних останніх хвилин зустрічі нас позбавив гол престижу у виконанні Суворова, але на щось більше молдаван забракло, і фінальний свисток арбітра зафіксував дуже важливу перемогу України, яка дозволила боротися за вихід на чемпіонат світу до кінця.

Україна - Молдова 1:0. 03.09.2014

Остання, на даний момент, зустріч українців та молдаван відбулася у контрольному матчі у рамках підготовки до відбору на Євро-2016, і за п'ять днів до старту на турнірі підопічні Михайла Фоменка знову здобули мінімальну перемогу над цим суперником.

Незважаючи на товариський статус поєдинку, на полі НСК Олімпійського з перших хвилин з'явився склад наближений до основного, а долю зустрічі вирішив єдиний гол Романа Безуса, який вийшов на заміну, в середині другого тайму. Жаль тільки, що перший матч кваліфікації на Євро зі Словаччиною після такої репетиції синьо-жовті все одно програли (0:1), проте сподіваємося, що зараз, перед фінальною частиною континентальної першості, спаринг з Молдовою піде нам на користь.