Вчора 12
Сьогодні 6
Завтра 21
Розгорнути Згорнути

Дебют Шовковського, перша поразка Ротаня і фантастична «Зоря»: головні підсумки 23 туру УПЛ

Розповідаємо про найцікавіші події чергового туру чемпіонату України

На вихідних відбулися поєдинки 23 туру УПЛ, який подарував нам чимало цікавого. Пропонуємо згадати найяскравіші моменти вік-енду в чемпіонаті України та підбити головні підсумки побаченого.

Результати матчів 23 туру:

Переможний дебют Шовковського

Однією з найцікавіших подій туру був тренерський дебют легенди київського «Динамо» Олександра Шовковського. І хоча поки що «вічно перший» працює в статусі в.о., замінюючи Мірчу Луческу в зв'язку з проблемами у того зі здоров'ям, поспостерігати за тим, як колишній голкіпер киян вперше буде особисто керувати командою з лави запасних було дуже цікаво.

І дебют Шовковського цілком вдався, хоча харківський «Металіст» робив все можливе, щоб його зіпсувати. «Динамо» зіграло цілком прийнятно. Навіть за відсутності голів в першому таймі по динаміці і малюнку гри можна було зробити висновок, що проблем у столичного клубу бути не повинно. Команда тиснула і створила кілька хороших моментів, щоб відкрити рахунок.

Але після вилучення Романюка на 48 хвилині матчу, коли здавалося, що зараз киянам буде ще простіше дотиснути свого суперника, «біло-синім» раптово стало складніше. «Металіст» грамотно закрився, і тиск з боку «Динамо» став слабшим, а всі моменти зводилися до ударів з-за меж штрафного, які періодично завдавали чи не всі гравці київської команди. І на 70 хвилині один з таких ударів все ж дав результат: Олександр Сирота ідеально точним пострілом під самісіньку стійку вивів свою команду вперед, після чого їй стало набагато легше дихати. Вже через 5 хвилин динамівці забили другий м'яч і, по суті, закрили гру, а голу Прядуна після жахливої помилки Попова на 81 хвилині так і не судилося відродити інтригу в цьому протистоянні.

Вольова перемога «Шахтаря» в Ковалівці

Донецький «Шахтар» в своєму поєдинку 23 туру все ж розібрався з «Колосом», проте зробив це не так легко, як можна було б очікувати. «Колос» – дуже в'язка і тягуча команда, яка непогано вміє, перш за все, заважати грати в футбол супернику. І початок гри з «гірниками» склався для команди Ярослава Вишняка просто ідеально: команді вдалося забити швидкий і дуже простий м'яч після стандарту вже на початку зустрічі. Господарі зуміли утримати цей рахунок до перерви, але ось у другому таймі «Шахтар»перевернув хід цієї зустрічі. У цьому йому дуже допоміг пенальті на самому початку другого тайму, який реалізував Артем Бондаренко. Підопічним Йовічевіча було дуже важливо забити саме на старті другої половини гри, тому що через якісь 15-20 хвилин суперник уже б потихеньку починав тягнути час, а в діях самих донеччан з'являлося б більше нервозності. Тому якби цей гол відбувся не відразу після перерви, доля поєдинку могла б скластися по-іншому. Але в футболі немає місця усім цим «якби». Вже через п'ять хвилин «Шахтар» забив другий м'яч, і з цим поєдинком в цілому все стало ясно. Нарешті відзначився Траоре, який як справжній баскетбольний центровий отримав м'яч спиною до воріт, розвернувся з захисником на плечах і буквально заніс м'яч в ціль. А в кінці поєдинку забив ще й Келсі, що було важливо як для його індивідуальної впевненості, так і для спокою «Шахтаря» на останніх хвилинах цього матчу.

Фантастична «Зоря» ван Леувена мчить до третього місця

У другій частині сезону луганська «Зоря» не перестає дивувати своєю впевненою, яскравою і солідною грою. У поєдинку 23 туру проти «Чорноморця» команда відразу взялася за справу, і в принципі могла знімати всі питання про переможця зустрічі ще в першому таймі, якби пішла на перерву з перевагою в два м'ячі. Але у відповідь гол одеситів в кінці першого тайму все ж зберіг інтригу і розтягнув її до останніх хвилин.

Перший м'яч, який забив луганський клуб, з одного боку став результатом помилки суперників, але з іншого - яскравим прикладом ідеального пресингу від «чорно-білих. На невеликому клаптику поля на куті штрафного «Чорноморця» в активний пресинг йшли цілих 5 гравців «Зорі», які і змусили помилитися захисника одеситів. Але варто також відзначити гру Бражка, який пішов перехоплювати передачу ще до того, як вона була зроблена, проявивши свій високий рівень футбольного інтелекту.

У другій половині гри у «Зорі» і далі все виходило, і в якийсь момент гравці стали дозволяти собі безвідповідальне ставлення до гольових моментів. Протягом п'яти хвилин Гереро, який в цій грі був просто неймовірним, двічі виводив партерів на практично порожні ворота: спочатку Мішньова, а потім Антюха. Але в обох випадках партнери панамця затягували з ударом настільки, що ці моменти були упущені. Здавалося, що за класикою жанру «Чорноморець» повинен покарати суперника за таке марнотратство, але цього не сталося: ближче до кінця поєдинку Русин забив третій м'яч «Зорі» і закрив гру.

Перша поразка Ротаня з «Олександрією»

У минулу суботу відбулося лобове протистояння двох претендентів на п'яте місце УПЛ і останню путівку в єврокубки від України – криворізького «Кривбаса» та «Олександрії». До першого забитого м'яча, який трапився лише на 55 хвилині, на полі було досить нудно. Обидві команди грали дуже обережно, адже поєдинок мав велику вагу з турнірної точки зору. Після того як команда Юрія Вернидуба відкрила рахунок на 55 хвилині, «Олександрії» довелося грати сміливіше в спробах відігратися, але в підсумку вона пропустила ще один гол після обрізки в центрі поля, а м'яч Мірошниченка в компенсований час став лише голом престижу. Таким чином Руслан Ротань зазнав своєї першої поразки на посаді головного тренера «Олександрії».

У цьому поєдинку вирішувалося, чи будуть у «Кривбаса» шанси дістати «Олександрію» і вирвати з її рук п'яте місце чемпіонату. І тепер можна констатувати, що такі шанси будуть: зараз команди розділяють всього три очки. У «Олександрії» при цьому на один матч менше, але цей поєдинок в запасі – з «Дніпром-1», де команді Ротаня точно нічого не гарантовано. Хоча за тієї невпевненої гри, яку демонструє «Олександрія» останнім часом, їй нічого не гарантовано в матчах з будь-якими суперниками.

«Ворскла» знову втрачає своє на останніх хвилинах

У цьому сезоні полтавська «Ворскла» втрачає дуже багато очок на останніх хвилинах поєдинків. Подібне з командою Скрипника траплялося в другому турі проти «Вереса», де команда програла 1:2, пропустивши на 81 і 90+6 хвилинах, в третьому турі проти «Металіста 1925», в якому полтавці поступилися 2:3, а вирішальний м'яч залетів в їхні ворота на 90+2, в грі 15 туру з «Шахтарем», де нічия 2:2 була втрачена на 85 хвилині, і божевільному матчі 16 туру з «Зорею», де команда відпустила суперника з 2:0 і примудрилася програти 2:3, пропустивши вирішальні голи на 90+1 і 90+4.

Очевидно, що у команди є проблеми з концентрацією в кінцівці матчів, і в грі 23 туру з «Рухом» ця історія знову повторилася. Полтавці втратили мінімальну перемогу в грі, яку повністю контролювали, через дурний пенальті в компенсований час. Паньків просто вибив далеко вперед, м'яч долетів до штрафного «Ворскли», де Яворський в боротьбі небезпечно зіграв проти Климчука і зачепив ногою його голову. У підсумку ця дурна помилка коштувала полтавському клубу ще двох очок, і, якщо додати всі бали, які команда Скрипника втратила на останніх хвилинах, вона цілком могла б не просто боротися за єврокубки, а потрапити туди з солідним запасом.