Вчора 16
Сьогодні 18

Дебютний асист Мудрика і повернення Коваленка: огляд виступу українських легіонерів в топ-чемпіонатах

Підбиваємо підсумки вихідних для наших співвітчизників з кращих європейських ліг
13 березня 2023р. 15:46

Минулого вік-енду в європейських топ-5 чемпіонатах були зіграні чергові тури. Пропонуємо згадати, як проявили себе українські футболісти, які виступають в кращих лігах континенту.

Перша результативна дія Мудрика

Через сім матчів це все ж таки сталося: український вінгер Михайло Мудрик відзначився першою результативною дією в футболці лондонського «Челсі». Після двох ігор, проведених на лаві запасних, Мудрик, нарешті, вийшов на поле, причому в стартовому складі, і провів гідний матч. На 75 хвилині українець відправив м'яч у ворота «Лестера», Проте перший гол за новий клуб не відбувся через офсайд. Але вже через три хвилини Мудрик нехай і не забив сам, але допоміг це зробити партнеру, записавши на свій рахунок гольовий пас на Матео Ковачича. Цей асист допоміг «Челсі» обіграти «Лестер» з рахунком 3:1 і добути вже третю перемогу поспіль.

Михайло Мудрик провів на полі 82 хвилини і отримав від Whoscored оцінку 6.9.

Коваленко нагадав про себе

Останнім часом півзахисник італійської «Спеції» Віктор Коваленко не давав нам приводів поговорити про себе. Спочатку він відновлювався після травми, а потім якщо і грав, то настільки мало, що встигнути проявити себе за таку кількість часу було вкрай складно. Але на цих вихідних Віктор все ж зумів відзначиться. Українець вийшов на поле на 66 хвилині поєдинку з міланським «Інтером» і в самій кінцівці матчу заробив пенальті, з якого був забитий переможний гол «Спеції». У підсумку команда Коваленка здобула сенсаційну і дуже важливу перемогу з рахунком 2:1 і трохи відірвалася від зони вильоту.

Сам Віктор отримав від Whoscored оцінку 6.9.

Стабільно якісний Зінченко

Олександр Зінченко продовжує впевнено утримувати звання найстабільнішого і успішного українського футболіста, який виступає за кордоном. Два місяці поспіль вболівальники «Арсенала» визнавали його найкращим гравцем місяця, його місце в основному складі не піддається ніяким сумнівам, він поступово стає справжнім лідером команди Артети.

У переможному матчі 27 туру АПЛ проти «Фулхема» (3:0) Зінченко просто зіграв на своєму рівні - впевнено і спокійно. Статистичний портал Whoscored оцінив таку гру українця в 6.9 балів.

Миколенко втрачає місце в основі?

А ось інший український легіонер, Віталій Миколенко, вперше за дуже довгий час не вийшов в стартовому складі своєї команди в другому матчі поспіль. І якщо поєдинок «Евертона» з «Ноттінгемом» (2:2) захисник пропускав через хворобу, то до переможної гри з «Брентфордом» (1:0) Віталій вже встиг відновитися, але тренер «ірисок» Шон Дайч залишив його в запасі і випустив на поле лише для затягування часу на останніх хвилинах зустрічі. Приклад Миколенка наочно показує, наскільки важливо для будь-якого футболіста бути в строю абсолютно завжди. Здавалося б, українець був залізним гравцем основи своєї команди, а зараз пропустив лише дві гри, нічого страшного не сталося. Однак в цих двох іграх «Евертон» набрав 4 очки. І чи буде тренер міняти щось в складі команди, у якій і так все добре - велике питання.

Результативна нічия Маліновського і Соболя

У поєдинку 27 туру Ліги 1 між собою зійшлися команди двох українців: «Марсель» Руслана Маліновського і «Страсбург» Едуарда Соболя. Матч вийшов просто неймовірним за своїм сюжетом. За дві хвилини до кінця основного часу «Марсель» впевнено вигравав з рахунком 2:0, але буквально за хвилину дозволив супернику відзначитися двічі і вирвати дуже важливе очко в боротьбі за виживання.

Маліновський вийшов на поле в стартовому складі і відіграв 81 хвилину, а Соболь вступив в гру лише на 67 хвилині і встиг заробити жовту картку. Руслан отримав від Whoscored одну з кращих оцінок в своїй команді - 7.5, А ось Едуард, на думку порталу, був найгіршим серед гравців «Страсбурга» - 6,0.

Сьогодні ввечері свій матч проведе ще один український легіонер - Віктор Циганков. О 22:00 почнеться домашній поєдинок його «Жирони» проти мадридського «Атлетіко»

Стежити за подіями цього матчу можна буде в нашій онлайн-трансляції.