Зараз 1
Вчора 12
Сьогодні 6
Завтра 15

Другий поспіль гол Маліновського, асисти Зінченка і Коваленка, та зароблений пенальті Мудрика

Огляд виступу українських легіонерів у топових лігах

Минулі вихідні вийшли досить успішними для українських легіонерів з найкращих європейських ліг. Проявити себе якимись яскравими чи результативними індивідуальними діями вдалося небагатьом, але за винятком Валенсії Романа Яремчука жоден клуб з топ-5 чемпіонатів, у яких виступають українці, не зазнав поразки.

Пропонуємо згадати, як у цих матчах показав себе кожен з наших співвітчизників, які виступають у найсильніших національних першостях континенту.

Ще одна результативна дія Зінченка

Лондонський Арсенал забезпечив собі перемогу над Вулвергемптоном (2:1) лише за 13 стартових хвилин, протягом яких у ворота вовків було забито два м'ячі. Приємно, що в одному з них взяв участь і наш Олександр Зінченко, котрий віддав гольову передачу на Едегора. Ця результативна дія стала для українського захисника другою у трьох крайніх матчах АПЛ, проте після неї Зінченко нічим не запам'ятався, і відігравши повний матч отримав від WhoScored досить скромні 6,5 бали.

Другий поспіль старт Ярмолюка

19-річний півзахисник Єгор Ярмолюк продовжує освоюватись в АПЛ. У поєдинку 14 туру чемпіонату Англії, в якому його Брентфорд приймав Лутон, українець вдруге поспіль вийшов на поле з перших хвилин, і на відміну від поєдинку проти Арсенала його команда зуміла здобути перемогу (3:1), здобуту завдяки трьом голам у другому таймі. Сам Ярмолюк провів на полі 70 хвилин та отримав від порталу WhoScored досить високу оцінку 7,1 – шосту серед усіх учасників матчу.

Так само солідний Миколенко

Евертон нашого Віталія Миколенка минулої суботи здобув надважливу перемогу над Ноттінгемом (1:0), яка дозволила команді скоротити відставання від 17-го місця, що дозволяє не вилетіти з АПЛ до двох очок. До єдиного забитого м'яча своєї команди українець не причетний, проте до оборонної роботи Миколенка особливих питань знову не виникало. WhoScored оцінив виступ Віталія у 7,1 бала – приблизно на одному рівні з більшістю інших футболістів на полі.

Циганков та Довбик перемогли Яремчука

Якщо до поєдинків топ-ліг за участю двох українців ми вже встигли звикнути, то три – це щось нове та досить рідкісне. У рамках 15-го туру іспанської Ла Ліги Жирона Циганкова та Довбика на останніх хвилинах вирвала вольову перемогу над Валенсією Яремчука (2:1). Усі три українці при цьому перетнулися на поле: Віктор та Артем з'явилися у стартовому складі та відіграли повний матч, а Роман вийшов на заміну на 84-й хвилині, вкотре отримавши замало ігрового часу для того, щоб проявити себе. У результативних діях жоден з українців не брав участі і всі представники нашої збірної отримали від WhoScored низькі оцінки. Циганкову поставили 6,5 бала, Довбику – 6,4, а Яремчук за короткий час у грі встиг заробити лише 5,9.

Результативний мир Маліновського та Коваленка

А найуспішніше цього тижня знову виступили наші легіонери в Італії. У 14 турі Серії А Дженоа Руслана Маліновського зіграла внічию (1:1) з Емполі Віктора Коваленка. Приємно констатувати, що в обох голах у поєдинку взяли участь українці. На 37-й хвилині Маліновський вивів свою команду вперед коронним ударом з-за меж штрафного майданчика, відзначившись голом у другому матчі поспіль. А в середині другого тайму Віктор Коваленко, який вийшов на заміну одразу після перерви, якісною подачею з флангу оформив результативну передачу на Канчельєрі, яка дозволила команді уникнути поразки та падіння у зону вильоту. Перформанс Руслана Маліновського, який відіграв у цьому матчі 73 хвилини, аналітики WhoScored оцінили у 7,1 бала, і це третя оцінка серед усіх футболістів Дженоа. Віктор Коваленко, який зіграв один тайм, отримав трохи менше ніж – 6,7.

Лунін знову зіграв, але трохи змерз

Перед поєдинком мадридського Реала проти Гранади головний тренер вершкових Карло Анчелотті говорив, що якщо основний голкіпер команди Кепа буде готовий зіграти, то саме він вийде на поле у стартовому складі. Однак іспанець все ж таки залишився на лаві запасних, а місце у воротах посів наш Андрій Лунін, провівши, можливо, один зі своїх останніх матчів у складі королівського клубу. Але сказати щось про гру українця у цій зустрічі все одно не вийде, адже Гранада не завдала жодного удару по воротах, а сам Лунін після матчу пожартував, що від такої надійної роботи оборони у нього навіть замерзли пальці. За такий нудний для себе матч Андрій отримав від WhoScored 6,5 балів, проте його провини в цьому точно немає.

Черговий сухий матч Трубіна

Інший український голкіпер Анатолій Трубін цими вихідними також не пропускав. У поєдинку 12-го туру чемпіонату Португалії екс-воротар Шахтаря зумів зберегти свої ворота на замку в протистоянні Бенфікі та Морейренсе, щоправда, перемогти його команді теж не вдалося, і гра закінчилася внічию 0:0, через яку орли сьогодні можуть втратити лідерство у турнірній таблиці. На відміну від Луніна, по воротах Трубіна все ж таки завдали кілька ударів, і це дозволило йому отримати за матч оцінку 6,9.

Мудрик нарешті вистрілив

Челсі нашого Михайла Мудрика здобув першу перемогу у трьох крайніх матчах, у непростій грі розібравшись з Брайтоном (3:2), і цього разу найдорожчий український футболіст в історії навіть взяв у досягненні такого результату активну участь. Мудрик вийшов на поле у стартовому складі та відіграв 81 хвилину, чого у матчах за клуб із ним не траплялося вже досить давно. А на 65-й хвилині вінгер збірної України за рахунок швидкості змусив сфолити на собі досвідченого Джеймса Мілнера та заробив пенальті, з якого було забито третій, переможний м'яч синіх. Однак WhoScored вважав внесок Мудрика в перемогу лондонського клубу не таким вже й значущим, оцінивши його виступ лише у 7 балів – один з найгірших показників серед основних гравців Челсі.

Фатальна помилка Забарного

Після того, як три тижні тому Борнмут обіграв Ньюкасл (2:0), він знову був максимально близьким до того, щоб виграти у команди з верхньої частини турнірної таблиці, яка набрала при цьому відмінну форму. Однак у домашньому протистоянні з Астон Віллою вишні трохи не дотерпіли і на останній хвилині основного часу все ж таки дозволили супернику вирвати нічию (2:2). Наш Ілля Забарний, який традиційно відіграв усі 90 хвилин, загалом провів непоганий матч, проте вирішальний гол, який позбавив команду перемоги, забив саме його гравець. За підсумками матчу WhoScored поставив Забарному оцінку 6,9. Цікаво, що навіть з урахуванням не найвдалішої гри у моменті з другим пропущеним м'ячем Ілля був визнаний найкращим гравцем Борнмута у матчі за підсумками голосування у соцмережах клубу, однак там явно не обійшлося без допомоги українських уболівальників.

Українець Едуард Соболь провів матч Страсбурга проти Реймса (1:2) на лаві запасних.