Вчора 4
Сьогодні 4

Два у «Барселони», два у «Баварії» і два у Гвардіоли: згадуємо всі європейські требли 21-го століття

«Манчестер Сіті» приєднався до невеликого списку команд, яким підкорилося це досягнення

Завдяки перемозі над «Інтером» в суботньому фіналі Ліги чемпіонів (1:0) «Манчестер Сіті» не тільки вперше завоював цей трофей, але і став лише восьмим клубом за всю історію європейського футболу, якому вдалося оформити требл: виграти в одному сезоні чемпіонат своєї країни, національний кубок і ЛЧ. Такі досягнення трапляються далеко не щороку і кориться тільки найкращим. До тріумфу «городян» в 21 столітті було всього лише п'ять випадків, коли командам вдавалося виграти требл, так що пропонуємо згадати кожен з них.

«Барселона», сезон-2008/09

Перший требл в цьому столітті оформив все той же тренер, який домігся останнього – Хосеп Гвардіола. У 2009 році це досягнення підкорилося йому з легендарною каталонською «Барселоною», весь склад якої, напевно, могли б перерахувати навіть люди, які орієнтуються в футболі дуже поверхнево. У тому пам'ятному сезоні «Барса» впевнено виграла Ла Лігу з 9-очковим відривом від мадридського «Реала», завоювала Кубок Іспанії, розгромивши в фіналі «Атлетик» Більбао (4:1), а вишенькою на торті стала перемога в Лізі чемпіонів, на шляху до якої каталонці проходили «Ліон» (1:1; 5:2), мюнхенську «Баварію» (4:0; 1:1) і «Челсі» завдяки голу Іньєсти на 90+3 хвилині (0:0; 1:1), а в фіналі розібралися з «Манчестер Юнайтед» (2:0).

«Інтер», сезон-2009/10

Наступний требл в європейському футболі трапився вже за рік, і його виграв не найочевидніший кандидат. У міланського «Інтера» Жозе Моуріньо був дуже якісний підбір гравців, проте назвати їх фаворитом, або хоча б одним з головних претендентів на перемогу в ЛЧ було досить складно. Однак «нерадзуррі» зуміли здивувати, і в тому сезоні виграли абсолютно все. У Серії А «Інтер» у впертій боротьбі випередив нинішню команду Моуріньо – римську «Рому», обігнавши її лише на два очки. У фіналі Кубка Італії міланці мінімально здолали всю ту ж «Рому» (1:0), а в Лізі чемпіонів пройшли дуже непростий шлях до трофею, на якому обіграли лондонський «Челсі» (2:1; 1:0), цска (1:0; 1:0), чинного володаря трофея «Барселону» (3:1; 0:1), а у вирішальному поєдинку були сильнішими за мюнхенську «Баварію» (2:0).

«Баварія», сезон-2012/13

З усіх команд, які вигравали требл, мюнхенській «Баварії» було найпростіше, адже у неї є суттєва перевага – найменша конкуренція в національному чемпіонаті. У сезоні-2012/13 баварці виграли Бундеслігу з непристойно великим відривом в 25 очок, не менше легко завоювали Кубок Німеччини, здолавши у фіналі «Штутгарт» (3:2), а ось в Лізі чемпіонів підопічним Юппа Хайнкеса все ж довелося трохи напружитися. У гонитві за трофеєм вони перемогли лондонський «Арсенал» (3:1; 0:2), «Ювентус» (2:0; 2:0), «Барселону» (4:0; 3:0), а у фінальному матчі у впертій боротьбі виявилися сильнішими за земляків з Дортмунда (2:1).

«Барселона», сезон-2014/15

Через шість років після свого першого требла «Барселона» виграла і другий, правда вже не з Пепом Гвардіолою, а з Луїсом Енріке на чолі команди. На цей раз перемога в чемпіонаті далася каталонцям не так просто, і вони випередили «Реал» всього на два очки. У Кубку Іспанії все склалося куди спокійніше: «синьо-гранатові» впевнено пройшли всю турнірну дистанцію, а в фіналі, як і в 2009-му, знову обіграли «Атлетик Більбао» (3:1). У Лізі чемпіонів «Барселона» була не менш переконливою, пройшовши «Манчестер Сіті» ( 2: 1; 1: 0 ), ПСЖ (3:1; 2:0) і «Баварію» (3:0; 2:3), а у фінальному матчі розібралася з «Ювентусом» (3:1) і завоювала абсолютно заслужений трофей. Таким чином «Барса» стала першим клубом в Європі, якому вдалося виграти требл два рази.

«Баварія», сезон-2019/20

А другим таким клубом через п'ять років стала мюнхенська «Баварія» під керівництвом Хансі Фліка. У коронавірусному сезоні-2019/20 команда знову легко виграла чемпіонат Німеччини, випередивши головного конкурента з Дортмунда на 13 очок, без проблем завоювала Кубок, перегравши у вирішальному матчі «Байєр» (4:2), і тріумфувала в Лізі чемпіонів, прибравши зі свого шляху «Челсі» (3:0; 4:1), «Барселону» (8:2) і «Ліон» (3:0), а в фіналі мінімально обіграла ПСЖ (1:0).

«Манчестер Сіті», сезон-2022/23

Якщо один і той же клуб вже вигравав требл по два рази, то один і той же тренер – ніколи. Але так було до цього сезону, в якому великий Пеп Гвардіола з сьомої спроби все ж взяв довгоочікувану ЛЧ з «Манчестер Сіті»«Городяни» завершили треблом ідеальний сезон, в якому їм дійсно не було рівних ні на внутрішній, ні на міжнародній арені. Хоча в АПЛ все складалося дуже непросто. Після не найкращою першої половини сезону у виконанні манчестерського клубу все вже встигли повісити золоті медалі на гравців лондонського «Арсеналу». Однак ближче до кінця чемпіонату «Сіті» зумів зібратися, відіграти солідне відставання на фініші турнірної дистанції і стати першим з досить комфортним відривом в п'ять балів. У Кубку Англії «Ман Сіті» буквально зносив всіх на своєму шляху, не пропустивши до фінального матчу жодного гола, а у фінальному дербі розібрався з «Манчестер Юнайтед» (2:1). У Лізі чемпіонів команду Гвардіоли також було не зупинити. На шляху до фіналу вони проїхалися катком по всім своїм суперникам: «Лейпцигу» (1:1; 7:0), «Баварії» (3:0; 1:1), «Реалу» (1:1; 4:0), а у фінальному матчі переграли «Інтер» (1:0), який хоч і надав гідний опір, але все ж не зміг перешкодити чемпіону Англії зробити останній крок до своєї багаторічної мрії.