Вчора 12
Сьогодні 6
Розгорнути Згорнути

Дискваліфікований тренер Шахтаря висловився про перемогу в єврокубку

«Гірники» в ефектному матчі, який тривав понад добу, вирвали перемогу над Болоньєю
Олексій Бєлік / Фото - ФК Шахтар

Головний тренер Шахтаря U-19 Олексій Бєлік прокоментував перемогу в матчі стартового туру Юнацької ліги УЄФА проти Болоньї (4:3).

– Важлива перемога, адже в кожних змаганнях починати з успіху – важливо. У Юнацькій лізі УЄФА простих перемог немає, і якщо судити за перебігом гри, то перемога над Болоньєю U-19 була справді особливою. Тяжко описати наші відчуття.

Попри всі нюанси, спричинені погодними умовами та перенесенням матчу, ми добре розпочали й забили швидкий м’яч. Але, як часто буває, після цього ми дещо заспокоїлися і дозволили супернику повернутися в гру, що призвело до пропущеного гола. Проте згодом нам вдалося знову повести в рахунку.

По перерві нічого не передбачало проблем, адже в першій половині ми діяли активніше та краще володіли м’ячем. Утім у другому таймі суперник скористався своєю перевагою в габаритах, і ми повинні були нейтралізувати це, концентруючись на кожному епізоді. Подекуди ми втрачали цю концентрацію і дали можливість супернику вийти вперед. Дійсно, команда продемонструвала характер. До поєдинку ми підійшли лише з одним коротким тренуванням, а після зупинки матчу також не мали заняття та весь день чекали на рішення щодо продовження гри, що ускладнювало підготовку.

Проте все, що напрацювали раніше, ми реалізували на полі й загалом діяли краще за суперника. Наприкінці матчу дещо втомилися, але все ж мали змогу збільшити рахунок, якби реалізували свої моменти. Та це юнацький футбол, інколи бракує концентрації як в атаці, так і в захисті. Однак ми використовували свої навички та в цілому виглядали сильніше.

Хочу привітати підопічних з яскравою перемогою, але ми не маємо зупинятися і розслаблятися, щоб не змарнувати цей результат. У перемогу вкладено багато праці, як на зборах, так і в чемпіонаті, і це приносить результат. Сподіваюся, хлопці серйозно поставляться до наступного матчу, адже попереду складна дорога й зустріч із непростим суперником у чемпіонаті.

– Шахтар U-19 протягом зустрічі кілька разів зрівнював рахунок та виходив уперед, і наприкінці матчу було помітно, як футболісти щосили йшли вперед. Чи можна вважати, що гравці продемонстрували «шахтарський» характер?

– Я задоволений діями своїх підопічних – вони дійсно продемонстрували характер. Проте є моменти, над якими слід працювати, щоб ми виглядали іще краще. Особливо хочу відзначити роботу кожного члена тренерського штабу. Коли матч проходить під великим тиском і ти розумієш, що ще хвилину тому перемагав, а за мить ситуація змінюється, потрібні швидкі рішення.

Через емоції важко зберігати концентрацію, тому дуже вдячний асистентам за допомогу. Протягом гри ми діяли гнучко й застосували дві тактичні схеми, які зрештою дали позитивний результат.

Щодо замін у перерві, ми спокійно обговорили ситуацію і вирішили, що Галонського слід було замінити на початку другої половини через жовту картку. Ми боялися залишитися в меншості. Перебудувавшись, випустили Трифаненка, який забив наприкінці гри, тому підказки від асистентів були дуже доречними.

Раніше КДК УАФ дискваліфікував Бєліка на три матчі та оштрафував Шахтар більш ніж на 250 тисяч. Відомі подробиці ситуації.

Джерело: shakhtar.com Сергій Стаднюк