Вчора 4
Сьогодні 0

Фіаско у відборі Євро та успіх у Лізі націй: як Україна грала проти Словаччини?

Згадуємо історію зустрічей команд перед матчем Євро-2024

Вже сьогодні збірна України проведе свій другий поєдинок на Євро-2024 проти Словаччини, і якщо підопічним Сергія Реброва не вдасться в ньому перемогти, наші шанси на вихід у плей-оф стануть практично нульовими.

Зустрічі з цим суперником частіше закінчувалися на користь синьо-жовтих, хоча перевага нашої збірної – мінімальна: три перемоги при двох у суперника та трьох нічиїх.

У сьогоднішньому поєдинку Україну влаштує лише три очки, і незважаючи на сильну гру словаків у протистоянні з головним фаворитом групи Бельгією (1:0), вони все ж таки не виглядають командою, з якою у нас немає шансів на успіх. А поки ми продовжуємо жити в очікуванні, можливо вирішального поєдинку нашої збірної на цьому чемпіонаті Європи, пропонуємо згадати, як складалася кожна з восьми попередніх зустрічей української збірної зі Словаччиною.

Словаччина - Україна 1:1. 20.11.2002

Вперше в історії збірні України та Словаччини зустрілися у контрольному матчі на полі нашого суперника. Поєдинок наприкінці календарного року не був підготовкою до якихось офіційних матчів та мав максимально товариський статус.

Хоча не сказати, що на гру до Трнави приїхав зовсім експериментальний склад. Шевченка, Воробей, Воронін, Гусін – усі ці люди вийшли на гру з перших хвилин, а два з чотирьох Андріїв – Шевченко та Воробей, навіть провели матч від початку до кінця.

Найцікавіші події зустрічі розгорталися у другому таймі. На 64-й хвилині господарі вийшли вперед завдяки реалізованому пенальті Кархана, проте за шість хвилин до кінця основного часу точний удар Олександра Мелащенка врятував нас від поразки у першому в історії матчі зі Словаччиною.

Україна - Словаччина 1:1. 28.04.2004

Спаринг, що відбувся півтора року, також не був для нас репетицією перед чимось важливим. На Євро-2004 Україна не вийшла, тож команда Олега Блохіна могла дозволити собі не поспішаючи формувати кістяк команди до відбору на ЧС-2006, який стартував лише у вересні.

Проте обіграти сусідів синьо-жовті знову не змогли. Цього разу перший гол у матчі забила вже наша команда, повівши у рахунку після швидкого м'яча Олега Венглинського. Однак у середині другого тайму за словаків відповів Варга, і в результаті контрольний поєдинок закінчився тим самим, чим минулого разу.

Словаччина - Україна 2:3. 10.02.2009

Наступної зустрічі Словаччини та України довелося чекати майже п'ять років, і тепер вона пройшла вже в рамках товариського турніру – Кубка кіпрської асоціації. Ігри проходили за два місяці до важливого матчу підопічних Олексія Михайличенка проти Англії у відборі на ЧС-2010, тож їх можна було назвати такою собі перевіркою сил перед продовженням боротьби за вихід на мундіаль.

У цьому поєдинку збірна України здобула свою першу перемогу над Словаччиною, а сам матч перетворився на справжню гольову стрілянину, в якій команди двічі обмінювалися забитими м'ячами. Наша збірна вийшла вперед завдяки швидкому голу Валяєва, але наприкінці першого тайму словаки відповіли голом Віттека.

На старті другої половини Селезньов знову вивів синьо-жовтих уперед, але суперник ще раз відігрався зусиллями Гамшика. Однак останнє слово в поєдинку все ж таки залишилося за нами, і реалізований пенальті Артема Мілевського дозволив українцям святкувати успіх.

Україна - Словаччина 0:1. 08.09.2014.

Перші в історії офіційні матчі зі Словаччиною ми також пам'ятаємо досить добре, адже вони відбулися нещодавно. Поєдинком зі Словаками у Києві синьо-жовті розпочинали свій шлях у відборі на Євро-2016, і розпочали його, на жаль, невдало.

Долю протистояння вирішив єдиний гол Роберта Мака вже на 17-й хвилині, після якого всі спроби підопічних Михайла Фоменка відігратися виявилися марними. На останніх секундах зустрічі Україну міг врятувати гол Андрія П'ятова, який підключився на кутовий, проте головний арбітр подвиг нашого голкіпера не оцінив, і скасував взяття воріт.

Словаччина - Україна 0:0. 08.09.2015

Повторний поєдинок того відбору вийшов найнуднішим в історії протистоянь команд. За не найвидовищнішої гри Словаччина та Україна зіграли у нульову нічию, яка, з урахуванням турнірної ситуації, була більшою на руку саме господарям.

У підсумку у кваліфікації на Євро-2016 збірна України не змогла зайняти одне з двох перших місць, що дозволяли потрапити на континентальну першість безпосередньо, зате потім синьо-жовті вперше у своїй історії подолали плей-оф і все ж таки кваліфікувалися на турнір у Франції.

Україна - Словаччина 2:1. 10.11.2017

Свою другу перемогу над словаками збірна України здобула ще в одному контрольному матчі, яким підопічні Андрія Шевченка закривали календарний рік після проваленого відбору на ЧС-2018

На Арені-Львів наша збірна не підвела вболівальників, які прийшли на поєдинок, порадувавши їх голами лідерів – Андрія Ярмоленка та Євгена Коноплянки, які дозволили трохи покращити настрій через місяць після прольоту повз черговий мундіаль.

Україна - Словаччина 1:0. 09.09.2018

А за рік команди зустрілися в рамках першого в історії розіграшу Ліги націй, і перемогу знову святкувала наша збірна. У напруженому та рівному поєдинку у Львові мінімальний успіх синьо-жовтим приніс реалізований пенальті Андрія Ярмоленка наприкінці зустрічі. Ця перемога дозволила нашій команді набрати шість очок після двох турів і зробити дуже серйозний крок на шляху до першого місця у групі та виходу до Ліги А.

Словаччина - Україна 4:1. 16.11. 2018

Заключний поєдинок тієї Ліги націй для України, яка достроково гарантувала собі перше місце, вже нічого не вирішував, і Андрій Шевченко випустив на заключний офіційний матч року досить експериментальний склад.

Експеримент закінчився найбільшою поразкою від Словаччини у нашій історії. Вже до середини першого тайму господарі вели з рахунком 2:0 завдяки голам Руснака та Куцки, а коли на старті другої половини Україна спробувала повернутися в гру після точного удару Коноплянки, її одразу добили м'ячами Зреляка та Мака.

Сподіваємося, що цього разу всі наші експерименти у матчі зі Словаччиною приведуть до успішного результату.