Футбольна імпотенція. Від гри «Динамо» в матчі з «Барселоною» хочеться матюкатися
Київське «Динамо» провело третій матч в груповому раунді Ліги чемпіонів - в 3-му турі поступилися «Барселоні» (0: 1) на «Камп Ноу» Якщо враховувати тільки рахунок, то, здається, що все не так вже й погано. Це не розгром, у нас є матч-відповіді в Києві, а «Барселона» все ж сильніше «Динамо», в якому б стані вона не була.
Проте, цей матч залишив гірші враження від гри «Динамо» в цьому сезоні. І ось чому.
У «Динамо» не було кадрових проблем перед матчем
Вперше за довгий час у «Динамо» не було проблем зі складом перед матчем - Луческу мав широкий вибір в кадровому плані. Був доступний румунському тренеру навіть Ерік Рамірес, який лише раз виходив в основі киян в цьому сезоні. Крім того, оговталися після пошкоджень Буяльський, Міколенко і Шапаренко.
Стартовий склад «Динамо» на матч з «Барселоною» (праворуч)
Стартовий склад «Динамо» на матч був оптимальним, вийшли практично всі найсильніші. І на лавці запасних було потенційне посилення атакуючої лінії - Вітіньо, Гармаш, Рамірес і Шкурін. Кияни мали непогану глибину складу перед грою з «Барсою».
Але навіть це не допомогло - діючий чемпіон України провалив гру.
Ця «Барселона» - слабка в 21-му столітті
Коли, як не зараз, відбирати окуляри у цій «Барселони»? У «Барселони», яка до матчу з «Динамо» розташовувалася нижче киян в турнірній таблиці групи в Лізі чемпіонів - 0 очок, 0 перемог, 0 забитих м'ячів. «Барселона», яка програла два стартових матчі, пропустивши 6 голів від «Бенфіки» і «Баварії».
У «Барселони», яку штормить після відходу Мессі. Проблеми у клубу зараз не тільки в ігровому компоненті, «Барселона знаходиться в організаційному, та ще й у фінансовій кризі. Ця «Барселона» - слабка за останні років 20, команду не критикує тільки ледачий. І навіть аутсайдери Приклади чинять серйозний опір підопічним Кумана (наприклад, «Кадіс» і «Гранада» відібрали очки у «синьо-гранатових» в цьому сезоні).
Коли нам відбирати окуляри у «Барселони», якщо не в такий момент?
«Динамо» зіграло дуже боягузливо і безглуздо
Оптимізму перед матчем було багато. Як ми вже зрозуміли, для вдалого результату перед матчем зійшлися всі фактори. Оптимальна форма «Динамо», відсутність кадрових проблем у киян і жахлива форма «Барселони».
Але такий боягузливою гри від «Динамо» ми просто не могли очікувати. Всі умови на початку матчу були для «Динамо» ідеальні - адже саме кияни перебували в більш вигідній позиції перед стартовим свистком, ніж «Барселона». І було очевидно, що «Барселона» буде атакувати і бігти вперед. А це ідеальний варіант для того, щоб грати в улюблений футбол Луческу часів «Динамо». Можна було регулярно ловити «Барсу» на контратаках. «Барсу», яка зараз дуже квола в захисті.
Але навіть в таких умовах «Динамо» примудрилося зіграти погано. Кияни за весь матч не завдали жодного удару в створ воріт «Барселони» (всього - 3 удари за матч, всі вони були заблоковані). «Динамо» вдалося провести за всю гру лише одну осмислену контратаку - на початку матчу, коли вибігали 3 в 2, але і тоді запороли момент.
Єдина перспективна контратака «Динамо» за весь матч
Про позиційні атаки навіть згадати не будемо, жодної такої тлумачної за 90 хвилин у виконанні киян ми не побачили. «Динамо» почало втискатися в свою штрафну площадку вже в середині першого тайму. «Динамо» в оптимальному складі почало робити це проти кризової «Барселони» вже після 20-ї (!!!) хвилини. Хіба таким способом можна досягти результату?
«Барселона» грала вальяжно, що не форсувала події, і навіть в таких умовах забила «Динамо», коли кияни перетворилися в умовний «Інгулец» проти «Шахтаря» в рядовому матчі УПЛ. Команда Луческу ж елементарно не могла зв'язати кількох осмислених передач. «Динамо» в цій зустрічі - без малюнка гри, з максимумом шлюбу, з грою на відбій вже в першому таймі, з тремтячими колінами лише від одного імені суперника (навіть незважаючи на те, що «Барселона» вже далеко не та). Від такого видовища стає боляче.
Недавні лідери «Динамо» деградували
Ще один важливий момент - все футболісти, яких ми вважаємо лідерами «Динамо», зіграли в цьому матчі просто ніяк. Непогано, але ніяк.
Та й в цілому «лідери» «Динамо» є такими тільки на рівні матчів УПЛ. Вже давно Циганков, Міколенко і Сидорчук в великих матчах або шкодять команді, або просто знімає. 25-ти мільйонний Циганков - невидимка в матчах «Динамо» проти топ-суперників. Сидорчук, який повинен бути сполучною ланкою між захистом і атакою, не може віддати передачі вперед, а просто вибиває його в аут, або куди попало. А Міколенко, здається, просто зупинився в розвитку. Це вже не той Міколенко, який не давав життя Роналду в 2019-му в відборі на Євро-2020.
На жаль, навіть мотори команди Буяльський і Шапаренко в цій грі кудись зникли.
У групі у киян все сумно, як і у «Шахтаря»
Дивимося на наш квартет, Куди дивитися, якщо чесно, не хочеться.
У «Динамо» все дуже складно. Головні конкуренти киян зараз - «Бенфіка» і «Барселона». Чисто теоретично - киянам під силу боротися і з одними, і з другими. Але на практиці складно щось передбачити. Особливу безнадія викликає гра «Динамо» проти «Барселони», Мабуть, найгірший перформенс команди в цьому сезоні.
«Динамо» дійсно обнадіяла перед зустріччю, адже абсолютно всі фактори були за хороший результат для «біло-синіх» проти каталонської команди. Форма суперника, більш вигідне становище в групі, відсутність кадрових проблем, можливість грати в зручній для себе манері. Але боягузливий стиль гри все перекреслив. І значно зменшив шанси на позитивний результат для «Динамо» в цій групі. Навіть на 3-е місце.