Голи Блохіна, Михайличенка та лише одна перемога на виїзді: як Динамо грало з шотландськими клубами у єврокубках?
![Голи Блохіна, Михайличенка та лише одна перемога на виїзді: як Динамо грало з шотландськими клубами у єврокубках?](/upload/iblock/812/812e1ba206155f00ff7c12816c13d3a5.jpg.webp)
Сьогодні, 6 серпня, київське Динамо зустрінеться у рамках третього кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів з Рейнджерсом із Глазго. Для біло-синіх це буде вже дев'ятий єврокубковий поєдинок проти шотландського клубу в історії, і попередні вісім вийшли дуже непростими, хоч і статистика в них все ж таки на користь киян: три перемоги, дві нічиї та дві поразки. Пропонуємо згадати, як складався кожен із матчів Динамо проти представників Шотландії.
Селтик - Динамо 3:0. 12.01.1966
Своє знайомство із шотландським футболом динамівці розпочали не з Рейнджерс, а з іншого місцевого гранду. Команди зустрілися у чвертьфіналі Кубка Кубків 1965/66, і у першому матчі кельти просто не залишили шансів київському клубу, практично вирішивши долю протистояння ще у першій грі.
Динамо - Селтик 1:1. 26.01.1966
![](/upload/news-photos-1/30-06-2020-sa/06.08.2024_1.jpg)
Селтик - Динамо 1:2. 20.09. 1967
![](/upload/news-photos-1/30-06-2020-sa/06.08.2024.jpg)
Динамо - Селтик 1:1. 04.10.1967
У грі у відповідь у Києві Динамо могла дозволити собі мінімальну поразку, до якої після голу шотландців у середині другого тайму все й йшло. Однак на передостанній хвилині основного часу біло-синім все ж таки вдалося не програти, а забитим м'ячем знову відзначився Бишовець.
Селтик - Динамо 1:1. 22.10.1986
Через 19 років Динамо та Селтик знову зустрілися у Кубку чемпіонів, лише цього разу вже у другому раунді. У першій грі на полі суперника команди розійшлися миром: на гол Вадима Євтушенка у дебюті зустрічі під кінець основного часу відповів Мо Джонстон.
Динамо - Селтик 3:1. 05.11.1986
Натомість у другому матчі Динамо ефектно розібралося із суперником у Києві, хоча не можна сказати, що гра склалася легко. До заключної 20-хвилинки основного часу рахунок був 1:1, і все йшло до додаткового, проте потім голи Яковенка та Євтушенка, які додалися до точного удару Блохіна у першому таймі, вивели до наступного раунду саме українську команду. Той сезон Кубка чемпіонів, до речі, склався для Динамо дуже вдало. Кияни зуміли дійти до півфіналу і тільки там їх зупинив Порту.
Динамо - Рейнджерс 1:0. 16.09.1987
І лише вдосталь награвшись із Селтиком Динамо зустрілося з другим шотландським грандом. Сталося це у першому раунді Кубка чемпіонів сезону 1987/88, і тоді все закінчилося невдало для киян.
У першому матчі на своєму полі український клуб здобув мінімальну перемогу завдяки реалізованому пенальті Олексія Михайличенка (1:0), який, до речі, після Динамо залишив свій слід і в історії Рейнджерс, ставши з цією командою п'ятиразовим чемпіоном Шотландії.
Рейнджерс - Динамо 2:0. 30.09.1987
Однак у грі у відповідь на Гемпден Парк динамівці поступилися 0:2 і завершили свій виступ у турнірі. Хочеться вірити, що майже через 37 років біло-сині все ж таки зможуть взяти реванш у цього суперника і стати ще на один крок ближче до основного раунду Ліги чемпіонів.
Михайло Цирук спеціально для ХSPORT.ua
У матеріалі використано фото Getty images, ФК Динамо Київ
Коментарі 0