Деталі турніру
Україна

Карпати програли у футбол, камбек в Черкасах та загадкове суддівство в Полтаві

Головні підсумки третього туру УПЛ

У вихідні відбулися всі вісім поєдинків третього туру УПЛ, за підсумками яких у турнірній таблиці поступово почала формуватися група лідерів та аутсайдерів. Відразу сім команд тепер мають у своєму активі дві перемоги та шість балів, ще п'ять поки що жодного разу не змогли виграти у новому сезоні, а без втрат очок до цього моменту йдуть лише дві.

Полісся після сенсаційної перемоги над Шахтарем не змогло обіграти Інгулець, Олександрія на виїзді перемогла Зарю, ЛНЗ оформив ефектний камбек у протистоянні з Рухом, а Шахтар і Динамо провели досить непрості матчі, але все ж таки забрали свої обов'язкові три очки.

Пропонуємо до вашої уваги головні підсумки третього туру чемпіонату України.

Чорноморець - Колос 1:0

Відкривав тур поєдинок, який обіцяв стати досить нудним: Чорноморець на старті сезону зовсім не вражає, і підходив до цієї гри з нулем очок і голів, а Колос поки не може визначитися, у що він хоче грати і зрозуміти, чи здатна команда перебудуватися на щось складніше, ніж традиційний ковалівський бій-біжи.

Матч справді вийшов не дуже видовищним, і за абсолютно рівної гри успіх посміхнувся господарям: за 10 хвилин до перерви Хобленко отримав у штрафний передачу від Попова, холоднокровно прибрав захисника на паузі і забив гол, який приніс морякам перші три очки в сезоні, ну а Колос після трьох турів поки що без перемог.

Ворскла - Оболонь 2:0

Поєдинок, що закінчився легкою, якщо дивитися на результат, перемогою Ворскли був зовсім не таким простим для полтавців. Господарям швидко вдалося вийти вперед після голу Нестеренка в середині першого тайму, але після цього Оболонь тиснула: завдала вдвічі більше ударів, ніж суперник, сім разів потрапила до воріт, проте роздрукувати ворота Ісенка так і не змогла, а в середині другого тайму команда Сергія Долганського закрила гру завдяки голу Кане.

Не обійшлося у цьому матчі і без суддівського скандалу. На 61-й хвилині зустрічі Оболонь забила гол і, здавалося, зрівняла рахунок, проте арбітр Сергій Задиран розглянув у діях Суханова, що відзначився, гру рукою. Де там рука – не видно на жодному повторі, проте арбітри VAR переконувати свого колегу в полі чомусь не стали, і рішення залишилося в силі.

У підсумку 2:0: Ворскла після розгромної поразки від Шахтаря на старті здобуває дві впевнені та сухі перемоги, а Оболонь опускається в зону прямого вильоту, і глянувши на список найближчих матчів команди, складається враження, що пивовари можуть застрягти тут досить надовго.

Зоря - Олександрія 1:2

У прихованому центральному матчі туру зустрічалися дві команди, які продемонстрували на старті сезону непоганий футбол, і було дуже цікаво, що вони покажуть у очному протистоянні. У першому таймі активнішою була Олександрія, і ця активність, в принципі, і вирішила результат зустрічі, адже до перерви гостям вдалося забити два голи. Спочатку Безерра прошив Турбаєвського після передачі Філіппова, а через дев'ять хвилин Ковалець ударом зі штрафного переграв стінку Зорі, пробивши низом просто під нею.

У другому таймі команда Ротаня грала за рахунком, а Зоря кинулася відіграватися, проте точний удар Джордана через п'ять хвилин після поновлення гри став лише голом престижу, і матч завершився перемогою гостей. Таким чином Зоря зазнала першої поразки в сезоні, а ось Олександрія поки бездоганна: два матчі, дві перемоги та 100% набраних балів.

Полісся - Інгулець 1:1

У попередньому турі житомирське Полісся еталонно зіграло другим номером проти Шахтаря, але з грою першим все поки що складається не так вдало. 54% володіння м'ячем, 13 ударів, 8 у площину - всього цього виявилося замало для того, щоб обіграти скромний Інгулець.

За всього статистичного домінування підопічних Імада Ашура не можна сказати, що в першій половині команда створила багато по-справжньому вбивчих моментів. Під кінець першого тайму Інгулець ще й вийшов уперед після подачі кутового, проте Полісся встигло зрівняти ще до перерви завдяки швидким ногам Назаренка, який втік віч-на-віч з воротарем чи не з центру поля.

У другому таймі господарі тиснули, особливо на старті, і кілька разів були по-справжньому близькими до переможного голу. Однак це був не день Полісся, і здобути максимальний результат так і не вдалося.

Карпати - Динамо 1:3

Експериментальний склад Динамо, в центрі захисту якого вперше з'явилася зв'язка Біловар-Михавко, був шокований вже на 42 секунді зустрічі, коли Очеретько після передачі Підліпенця зблизька розстріляв ворота Бущана. Вийшовши вперед настільки рано, Карпати відразу сіли і зосередилися на утриманні рахунку, проте з урахуванням того, що гості проводили майже весь ігровий час навколо штрафного майданчика суперника, читалося, що це буде дуже непросто.

Динамо відігралося в середині першого тайму після далекого удару Піхальонка, який до цього двічі пристрілювався, але з третього разу все ж таки вразив ціль. На другий тайм вийшов Микола Шапаренко, після чого перевага киян у центрі поля стала ще переконливішою. Саме звідти і прийшов другий гол Динамо: Піхальонок і Шапаренко двома передачами розірвали всю оборону Карпат і вивели Ваната віч-на-віч з воротарем.

Але далі Динамо згадало свою стару хворобу, ліків від якої, схоже, немає. Вийшовши вперед, команда Олександра Шовковського відразу віддала ініціативу і м'яч супернику, а сама почала чекати шансу закрити гру на контратаках. Розплата за це могла прийти двічі: спочатку Бущан врятував команду після удару Стеніо, а за 9 хвилин до кінця основного часу гостей врятував лише офсайд в Устименка, який міг би робити рахунок 2:2.

Але в компенсований час Динамо все ж таки дочекалося свого шансу: Ванат розігнав контратаку, віддав на Ярмоленка, а Андрій на досвіді обіграв Кемкіна і заробив пенальті, який сам і реалізував. 3:1: Карпати зазнали першої поразки в новому сезоні, а столичний клуб поки що йде в чемпіонаті без втрат.

Верес - Кривбас 0:2

Криворізький Кривбас був просто зобов'язаний переривати свою серію з трьох поразок поспіль у всіх турнірах і успішно впорався з цим завданням. Швидкий гол Прінса Аду вже на 12-й хвилині та вилучення у суперника на 28-й визначили результат цього протистояння.

На початку другого тайму у Вереса з'явився шанс, коли Романчук побачив перед собою пряму червону картку за грубий фол, проте навіть у рівних складах господарі нічого не змогли запропонувати супернику, а наприкінці основного часу Кривбас добив його реалізованим пенальті Стецькова.

ЛНЗ - Рух 3:1

Набагато драматичніше розвивалися події у паралельному матчі ЛНЗ та Руху. Після нудного першого тайму гості швидко вийшли вперед у другому завдяки голу Квасниці, але коли здавалося, що львівський клуб спокійно доведе цей матч до перемоги, ЛНЗ раптово ввімкнувся.

Спочатку Тілль ударом через штрафний зрівняв рахунок у матчі, а через десять хвилин Пасіч ще одним дальнім ударом вивів свою команду вперед. На останніх хвилинах черкаський колектив ще й добив суперника реалізованим пенальті Яшарі, і таким чином приєднався до групи команд, які набрали після трьох турів по шість очок, а Рух у свою чергу не зміг розвинути успіху після впевненої перемоги над Оболонню.

Лівий Берег - Шахтар 0:1

Важко було розраховувати, що Лівий Берег зможе створити своєму супернику хоч якісь проблеми, однак у першому таймі новачок УПЛ не дозволив чемпіону зробити біля своїх воріт практично нічого. Проте гірники продовжували тиснути, і за такою грою їхній гол був питанням часу.

Єдиний і переможний м'яч прийшов лише ближче до середини другого тайму: Педріньо після затяжної атаки прострілив у штрафний майданчик, а Сікан відправив м'яч у порожні ворота. Таким чином Шахтар здобув другу перемогу в сезоні та покращив своє турнірне становище після осічки у минулому турі, а Лівий Берег залишився єдиною командою у чемпіонаті без очок та забитих голів.