Вчора 4
Сьогодні 0

Комітет арбітрів УАФ: « Рішення рефері матчу « Олександр » – « Зоря » не відповідає здоровому глузду »

В організації оцінили скандальний епізод півфіналу Кубка України
Фото - ФК Зоря

На останній хвилині півфіналу Кубка України між « Олександр » і « Зарей » ( 1: 1, пен. 3: 4 ) рефері матчу Ігор Пасхал не зарахував гол луганчан. Як виявилося, він дав свисток на перерву до того, як м'яч опинився в сітці воріт.

У Комітеті арбітрів УАФ дали оцінку даного епізоду. Текст роз'яснень опублікований на офіційному сайті організації.

В цьому ігровому епізоді арбітр матчу визначив і компенсував одну хвилину до закінчення першого тайму додаткового часу гри, що є додатковим мінімальним ігровим часом. Керуючись вимогами п. 3 Правила 7, 4-й арбітр на останній хвилині першого тайму додаткового часу гри продемонстрував глядачам електронне табло із зазначеною цифрою на ньому.

Як правило, згідно з відповідними рекомендаціями, арбітри повинні надати можливість команді атакуючий завершити активну фазу атакуючих дій, і якщо при завершенні компенсованого ( мінімального ) ігрового часу команда отримує право на виконання стандартного положення ( 11-метрового, штрафного, кутового ударів і ін. ), вони також повинні надати час на виконання цього стандарту, і сталося в цій ситуації.

Перед виконанням кутового удару арбітр матчу оголосив гравцям обох команд, які перебували поруч, що таке право команда « Зоря » отримує на одномоментне виконання кутового і безпосереднього удару по воротах, в короткий проміжок часу. Після подачі м'яч в штрафній площі ФК « Олександр » відбулося три короткострокових дотику до м'яча, після чого він потрапив у ворота господарів, що і є завершенням цього ( одномоментного ) стандартного положення.

Практично після першого дотику до м'яча ( в межах штрафної площі ) пролунав сигнал арбітра про завершення першого тайму додаткового часу, що не відповідало головним принципам « здорового глузду » і « духу правил гри ». Такі дії арбітра не дали жодного шансу ВАА ( VAR ) виправити цю ситуацію і зарахувати гол, тому що м'яч перетнув лінію воріт вже після того, як пролунав сигнал свистком від арбітра про завершення тайму, і зміна будь-якого рішення арбітра стала невозможной.

Раніше директор « Олександрії » емоційно відреагував на інформацію про відставку тренера Володимира Шарана в кінці сезону.