Кривбас - Вікторія: довгоочікуване повернення до єврокубків через 24 роки
![Кривбас - Вікторія: довгоочікуване повернення до єврокубків через 24 роки](/upload/resize_cache/iblock/997/916_537_2/997e63bbe93fa2c4acfcaa8824d64619.jpg.webp)
Сьогодні, 8 серпня, криворізький Кривбас уперше за багато років зіграє у єврокубках. У рамках третього раунду кваліфікації Ліги Європи підопічні Юрія Вернідуба зустрінуться з чеською Вікторією Пльзень і стануть останнім українським клубом, який стартував на міжнародній арені цього сезону.
Очевидно, що колектив із Кривого Рогу – явний аутсайдер пари. Вікторія – досвідчений єврокубковий боєць, який часто виступає навіть на рівні ЛЧ, тоді як про Кривбасу в Європі ніхто вже дуже давно нічого не чув.
Проте команди Вернідуба, починаючи від Зорі і закінчуючи Шерифом, завжди вміли дивувати в єврокубках, і хочеться вірити, що бронзова призерка УПЛ не стане винятком і зможе зробити вболівальникам приємний сюрприз. Представляємо вашій увазі анонс першого матчу криворізького клубу у цьому євросезоні.
Вони вже тут були, але давно
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-08-08 12.20.21.jpeg)
Кривбас вперше зіграв у єврокубках ще далекого сезону 1999/2000. Після третього місця у чемпіонаті України 1998/99 команда отримала можливість зіграти у відбірному раунді Кубка УЄФА, і там впевнено пройшла азербайджанський Шамкір, перемігши 3:0 удома та 2:0 на виїзді.
А ось на наступному етапі турніру криворіжани були змушені скласти зброю у протистоянні з Пармою (2:3; 0:3).
У сезоні 2000/01 команда на правах бронзового призера минулого чемпіонату отримала можливість зіграти в першому раунді Кубка УЄФА, проте пройти там французький Нант не зуміла: поразки 0:1 вдома та 0:5 на виїзді. На цьому єврокубкова історія Кривбасу закінчилася, а точніше перервалася на довгих 24 роки, і вже сьогодні в ній буде написано наступну сторінку.
На що здатний Кривбас сьогодні?
Чого очікувати у єврокубках від Кривбасу сьогоднішнього – припустити складно. Минулого сезону УПЛ він постав перед нами симпатичною командою з добре відточеним простим футболом, який дає результат.
Кривбас цілком заслужено виборов бронзу національного чемпіонату, а до певного моменту претендував навіть на щось більше. У команду чудово вписалися яскраві легіонери: Іван Дібанго був одним із найкращих лівих захисників Прем'єр-ліги, а Джихад Бізімана став незамінним гравцем у центрі поля.
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-08-08 12.20.26.jpeg)
Влітку Кривбас провів на найпотужнішу, порівняно з конкурентами, трансферну кампанію, проте кілька цікавих новачків все ж таки запросив. Команда Юрія Вернідуба підписала лівого захисника Олександра Драмбаєва, який належав донецькому Шахтарю, а також центрбеків Ігоря Снурніцина, який приєднався на правах вільного агента після завершення контракту із Зорею, та Олександра Романчука, який виступав за угорський Дебрецен.
Ще двома новачками стали легіонери з нижчих ліг Португалії: нігерійський нападник Оче, який виступав у клубі другого дивізіону, та правий оборонець Бакарі Конате з третього. А ось атакуючий півзахисник Маттео Аморосо взагалі прийшов у команду після того, як певний час перебував без клубу.
Однак головний успіх Кривбасу на даний момент полягає в тому, що йому вдалося утримати своїх лідерів минулого сезону, хоча до закриття трансферного вікна ця ситуація ще може змінитися.
Команда Юрія Вернідуба вже встигла стартувати у чемпіонаті, і в рамках першого туру обіграла на своєму полі Чорноморець (1:0). Обіграла мінімально, але могла б забивати і більше, тож було б чудово, якби все, що не залетіло у ворота одеситів, взяла на себе Вікторія.
А що там Вікторія?
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-08-08 12.20.15.jpeg)
В останніх двох сезонах Вікторія успішно діставалася групового етапу єврокубків. У кампанії 2022/23 навіть грала у ЛЧ, але у групі смерті з Баварією, Інтером та Барселоною не зуміла набрати жодного очка.
Набагато вдалим був попередній розіграш Ліги конференцій. Там чеський клуб зумів виграти квартет з Динамо Загреб, Астаною та Балкані, здобувши шість перемог із шести, у ⅛ пройшов швейцарський Серветт (0:0; 0:0 пен. 3:1) і зупинився лише на стадії чвертьфіналу, де поступився майбутньому фіналісту Фіорентіне (0:0; 0:2).
У попередньому розіграші чемпіонату Чехії Вікторія посіла третє місце, відставши від другої Славії на 15 очок. Ну а цього сезону команда вже встигла провести цілих три поєдинки чемпіонату, набравши вниз сім очок з дев'яти можливих. У першому турі суперник Кривбасу розібрався з празькою Дуклою (3:1), потім мінімально обіграв Градець-Кралове (1:0), а в крайній грі, що відбулася минулими вихідними, зіграв у нульову нічию з Яблонцем (0:0).
Якихось відомих зірок із гучними іменами тут, зрозуміло, ні, простий і силовий футбол, у який грає Вікторія, точно не повинен стати сюрпризом для Кривбасу, і в цілому назвати цю команду зовсім недоступною для проходження не можна. У цьому протистоянні всі можуть вирішити дрібні деталі, і якщо підопічні Юрія Вернідуба зможуть видати дві ідеальні ігри, їх шанси на успіх будуть цілком реальними.
Матч Кривбас - Вікторія розпочнеться о 21:00
Прогноз XSPORT.ua – Вікторія не програє
Михайло Цирук спеціально для ХSPORT.ua
У матеріалі використано фото Getty images, ФК Кривбас Кривий Ріг
Коментарі 0