Вчора 11
Сьогодні 20

Легендарний гол Блохіна, два поєдинки за трофей та перемога у півфіналі КЄЧ: найкращі матчі Динамо з німецькими клубами

Згадуємо, як кияни грали з представниками Бундесліги в єврокубках
Олег Блохін и Володимир Мунтян

Вже сьогодні, 3 жовтня, київське Динамо проведе матч другого туру основного раунду Ліги Європи проти Хоффенхайма. З німецькими клубами біло-сині грали достатньо, причому статистика у цих поєдинках майже рівна.

У 30 матчах з представниками Бундесліги динамівці здобули 12 перемог, п'ять разів зіграли внічию і зазнали 13 поразок.

Напередодні чергового німецько-українського протистояння в єврокубках пропонуємо згадати усі переможні матчі киян з командами з цієї країни.

Динамо - Штутгарт 2:0. 27.11.1973

Першу перемогу Динамо над німецьким клубом було здобуто ще понад 50 років тому. В рамках третього раунду Кубка УЄФА 1973/74 біло-сині зустрічалися зі Штутагртом, і у першому матчі на своєму полі зуміли виграти завдяки голам Веремєєва та Трошкіна. Щоправда дістатися чвертьфіналу в результаті не судилося, адже у матчі-відповіді кияни згоріли з рахунком 0:3.

Айнтрахт - Динамо 2:3. 23.10.1974

Наступного разу виграти у німців Динамо вдалося в тріумфальному розіграші Кубка кубків 1974/75. У другому раунді турніру суперником підопічних Лобановського став франкфуртський Айнтрахт, і в поєдинку на своєму полі він двічі виходив вперед. Однак це все одно не допомогло стримати київський клуб, за який забивали Онищенко, Блохін та Мунтян.

Динамо - Айнтрахт 2:1. 05.11.1974

У повторній грі Динамо цілком могло задовольнятися нічиєю, проте здобуло ще одну перемогу. На дубль Онищенка у першому таймі суперник відповів лише голом престижу на старті другого, і таким чином далі пішов саме київський клуб.

Баварія - Динамо 0:1. 09.09.1975

Не менш легендарними були перемоги, які принесли Динамо Суперкубок УЄФА-1975. Перша частина двоматчевого протистояння з мюнхенською Баварією назавжди запам'ятатися легендарним голом Олега Блохіна після сольного проходу з центру поля.

Динамо - Баварія 2:0. 06.10.1975

А у матчі-відповіді в Києві динамівці довели справу до кінця і виграли другий європейський трофей у своїй історії. Цього разу Блохін забивав не так красиво, як у Мюнхені, зате двічі, а переповнений Республіканський стадіон побачив по-справжньому історичну подію.

Динамо - Баварія 2:0. 16.03.1977

Наступне протистояння з Баварією знову дало Динамо історичний успіх. У чвертьфіналі Кубка чемпіонів 1976/77 біло-сині програли перший матч на полі суперника з рахунком 0:1, і до останніх хвилин другої гри в Києві все йшло до вильоту українського клубу. Проте голи Буряка та Слободяна на 83-й та 88-й хвилинах перевернули все з ніг на голову та вивели команду в 1/2.

Динамо - Боруссія М 1:0. 06.04.1977

У півфінальній дуелі з менхенгладбахською Боруссією все теж починалося просто чудово. У домашньому поєдинку Динамо здобуло мінімальну перемогу завдяки єдиному м'ячу Онищенка і вирушало до Німеччини з перевагою. Однак там, на жаль, поступилося з рахунком 0:2 і зупинилося за крок від вирішального поєдинку.

Гамбург - Динамо 1:2. 16.03.1983

До чвертьфінального матчу-відповіді Кубка чемпіонів 1982/83 Динамо підходило після домашньої поразки 0:3, так що шанси на прохід далі були мінімальними. Однак на виїзді кияни зуміли трохи скоротити загальне відставання, здобувши перемогу з голами Безсонова та Євтушенка

Динамо - Байєр 4:2. 19.10.1999

На першому груповому етапі ЛЧ 1999/2000 динамівці потрапили в один квартет з Байєром, і в домашньому поєдинку Олімпійською зуміли здобути яскраву перемогу. За український клуб забивали Косовський, Ващук, Шацьких та Головко, а ці три очки у підсумку допомогли випередити фармацевтів та пройти до другої групи.

Динамо - Баварія 2:0. 22.03.2000

А на другому груповому етапі Ліги чемпіонів Динамо знову згадало, як обігравати мюнхенську Баварію. Перемогу в домашньому поєдинку допомогли здобути голи грузинських футболістів: у першому таймі відзначився Каха Каладзе, а у другому – Георгій Деметрадзе

Динамо - Байєр 4:2. 28.09.2004

Ще одні домашні 4:2 з Байєром сталися у групі Ліги чемпіонів 2004/05. Цікаво, що один з м'ячів у ворота киян забив Андрій Воронін, а перемога вийшла вольовою, адже по ходу зустрічі Динамо програвало 1:2. Голами у складі біло-синіх відзначилися Діого Рінкон та Флорін Чернат, які оформили по дублю.

Боруссія М - Динамо 1:3. 21.08.2012

Ну а останній, на даний момент, успіх Динамо у грі з німецьким клубом було зафіксовано понад 12 років тому. В плей-оф кваліфікації ЛЧ 2012/13 біло-сині зустрілися з Боруссією Менхенгладбах, і в першому поєдинку в Німеччині здобули важливу, вольову перемогу завдяки м'ячам Михалика, Ярмоленка та автоголу Де Йонга. У матчі-відповіді кияни поступилися 1:2, проте запасу міцності, здобутого на полі суперника, все ж таки вистачило для того, щоб вийти в груповий етап.