Вчора 4
Сьогодні 0

Левченко назвав причину, через яку збірну України не можна критикувати за матч з Німеччиною

«Синьо-жовті» практично без моментів відстояли нічию із грандом на виїзді
Євген Левченко / Фото - ФК Шахтар

Колишній півзахисник збірної України Євген Левченко підбив підсумки товариського матчу з Німеччиною (0:0).

– Загалом у мене немає негативних вражень від матчу. Все, що ми могли зробити – ми зробили. Ми грали не першим номером, якщо подивитися на нашу тактику. Але цей поєдинок дав багато і позитивних моментів, і таких, які дали розуміння, де треба прибавляти.

Ми спробували трохи іншу систему, де декілька гравців грали на трохи інших позиціях. На Зінченка, який грав зліва, коли захищалися, і зміщався в центр, коли атакували, прикольно дивитися, як це відбувається.

З іншого боку, я думаю, що для наших тренерів це був тест-кейс, де можна було перевірити кількох гравців, подивитися, що нам робити, якщо ми зустрічаємося з командою, яка буде пресингувати, такими навалами набирати хід і робити багато техніко-тактичних дій, як Німеччина вчора.

Я не бачу жахливих кроків. Деякі експерти кажуть, що ми грали досить закрито і низько – для мене це не є такою проблемою. Це варіативність, яка для нас дуже важлива. Якщо ми вийдемо з групи, а я сподіваюся, що вихід з групи нам треба ставити на перше місце, то нам треба вміти грати і першим, і другим номером.

– Якраз хотів про це уточнити, бо багато вболівальників, експерти критикували Реброва за несміливий футбол. Що думаєте з цього приводу?

– Я не можу зрозуміти, про яку критику може йти мова, коли ти граєш товариський матч. В тебе є дуже серйозний суперник, що б ми не казали, і в тебе є можливість перевірити раз чи два команду в іншій схемі. Коли, як не зараз, перевіряти, як ми можемо грати?

Для мене ця система не є повністю захисною. Так, ми грали з Зінченком зліва, грали блоком 5-4-1, коли німці атакували. Але, хлопці, ми граємо з Німеччиною, яка буде боротися за чемпіонство на Євро. Скажімо так: якби ми відкрилися і побігли уперед, то було б 0:3, тоді всі сказали б: «Та що ми граємо у такий футбол, що нам забивають три голи?»

Тому для мене це такий логічний крок, коли тренерський штаб прагматично дивиться на гравців, які в нього є, та пробує гравців, які можуть зіграти в різних ролях. Якщо Миколенко не зіграє там, то Зінченко може зіграти. Якщо він буде підключатися і розвивати атаки, як в другому таймі, після того, як адаптувався в першому, то це буде дуже добре. Як провели матч Трубін та Циганков, в нас є Артем Довбик, який зараз на коні, як вписалися Бражко та Судаков – це супер!

Ми могли пропустити декілька голів – це так, але нам треба відштовхуватися від своїх можливостей. І коли в тебе є такі гравці і ти знаєш, що ми можемо контролювати мʼяч, можемо грати вперед на Мудрика, трохи вище стати, то в нас є варіативність – і ми можемо від цього відштовхуватися. Тому я не розумію людей, які критикують тренерський штаб за те, що вони намагаються зробити щось інше і подивитися, як ми можемо грати з грандами.

Я не думаю, що ми будемо грати так проти Словаччини чи Румунії. Цей поєдинок лише показує, в якій ще системі ми можемо грати – є багато прикладів, коли ми грали з іншими суперниками, і було багато контролю мʼяча, переміщень, роботи. Вчора я побачив, як наші хлопці всі грали як в атаці, так і в обороні – подивіться на Циганкова і Мудрика, які відпрацьовували і в захисті, і в атаці. Для мене це нормальна справа.

– Ви сказали, що в цьому матчі були моменти, де можна покращити. На що саме Реброву варто звернути увагу?

– Про це вже казав сам Ребров – я побачив, що десь на 65-70-й хвилинах в нас зʼявився дисбаланс. Я побачив, що не всі фізично впоралися, бо німці додавали, ми трохи підсіли і вже не добігали. Тому я не знаю, наскільки наша збірна фізично може 90 хвилин відпрацьовувати проти такого гранда, як Німеччина.

Я вважаю, що нам треба повністю прибрати цей брак, який був в першому таймі, коли ми намагалися вийти з захисту і було декілька помилок. Це деталі, але я не вважаю, що нам треба бити мʼяча вперед: вийшли – і побігли.

Проблема ще в тому, що це перша гра разом, і проти такого гранда. Я вважаю, що нам треба налагодити звʼязки між гравцями. Будемо казати відверто: у Зінченка немає практики, у першому таймі він «поплавав» трохи, а потім спокійно почав грати і дуже гарно зіграв, був «звʼязним» між обороною і атакою. Було кілька помилок в захисті, які ледь не призвели до гола – я дуже радий, що Трубін добре зіграв.

Загалом мінусів лише кілька: фізична форма і ці помилки, які треба просто прибрати, щоб не бігти позаду потяга.

Раніше голкіпер Реалу Андрій Лунін прибув до розташування збірної України і вже провів тренування.

Джерело: ua.tribuna.com Сергій Стаднюк