Деталі турніру
Europe

Нічия в 1/4 ЛЧ та гольова перестрілка з Інтером Моуріньо

Згадуємо успішні матчі Динамо з італійськими клубами

Вже сьогодні, 25 вересня, київське Динамо проведе перший поєдинок Ліги Європи 2024/25 проти римського Лаціо, і навіть одне очко у цьому матчі було б для підопічних Олександра Шовковського чудовим початком турніру. Але здобути його буде дуже непросто, адже біло-сині просто огидно грають з італійськими клубами.

У 25 єврокубкових поєдинках з ними кияни здобули лише одну перемогу, вісім разів зіграли внічию і зазнали 16 поразок. Проте сьогоднішній Лаціо – не той суперник, з яким віце-чемпіон України не має шансів на позитивний результат, тож динамівцям точно під силу поборотися з ним за набрані бали.

А поки що пропонуємо згадати всі рідкісні поєдинки, в яких столичному клубу вдавалося не програти представникам Серії А.

Фіорентина - Динамо 0:0. 26.11.1969

Вперше в історії Динамо не програло італійському клубу майже 55 років тому. В рамках другого раунду Кубка чемпіонів 1969/70 біло-сині зустрічалися з Фіорентіною, і у поєдинку у відповідь у Флоренції зіграли внічию 0:0. Щоправда, пройти далі це не допомогло, адже у першому поєдинку на своєму полі динамівці поступилися 1:2 і зрештою залишили турнір.

Динамо - Фіорентина 0:0. 06.12.1989

За схожим сценарієм все розвивалося і в третьому раунді Кубка УЄФА 1989/90. Динамо знову зіграло в нульову нічию у матчі-відповіді проти Фіорентини, проте це знову було марно, адже в першому поєдинку київський клуб також зазнав мінімальної поразки, цього разу 0:1.

Ювентус - Динамо 1:1. 04.03.1998

Досить непогано для киян склалася дебютна історія зустріч з туринським Ювентусом. У першому матчі чвертьфіналу Ліги чемпіонів 1997/98 кияни на старті другого тайму вийшли вперед завдяки голу Андрія Гусіна і в підсумку зіграли на виїзді в престижну нічию 1:1, яка відкривала непогані перспективи на гру у відповідь. Проте за два тижні туринський клуб не залишив команді Лобановського жодних шансів, розгромивши її у Києві з рахунком 4:1.

Динамо - Інтер 1:1.10.12.2003

Ще через п'ять років Динамо змогло не програти і міланському Інтеру. У сезоні 2003/04 команди потрапили до однієї групи ЛЧ та в рамках останнього, шостого туру зіграли внічию 1:1 на стадіоні імені Валерія Лобановського, яку киянам приніс гол Діого Рінкона на 85-й хвилині. Втім, цей результат не допоміг команді вийти у плей-оф: набравши в квартеті з Інтером, Арсеналом та Локомотивом цілих сім очок Динамо все одно посіло в ньому останнє місце.

Динамо - Рома 2:0. 23.11.2004

Єдина повноцінна перемога Динамо над італійським клубом відбулася у груповому етапі ЛЧ 2004/05, де кияни виступали разом з римською Ромою. У домашньому матчі проти вовків біло-сині здобули перемогу 2:0 завдяки автоголу Делласа та точному удару Шацьких.

Була того ж сезону і технічна перемога 3:0 на Стадіо Олімпіко. Динамо вело з рахунком 1:0 після голу Гавранчича, але наприкінці першого тайму арбітру зустрічі розбили лоба кинутою з трибун монетою, після чого рефері вирішив не продовжувати матч, а господарям було зараховано технічну поразку.

Інтер - Динамо 2:2. 20.10.2009

Зустрічаючись у групі ЛЧ 2009/10 із міланським Інтером Динамо і не підозрювало, що грає з майбутнім переможцем турніру. Тим престижнішим стає очко, здобуте на його полі. У поєдинку в Мілані кияни двічі змушували підопічних Жозе Моуріньо відіграватись: спочатку на швидкий гол Михалика відповів Станкович, а після автогола Лусіо рахунок на початку другого тайму зрівняв Самуель.

Динамо - Фіорентина 1:1. 16.04.2015

У першому повноцінному сезоні Сергія Реброва Динамо класно виступало у Лізі Європи та дісталося чвертьфіналу, де його суперником стала Фіорентина. На НСК Олімпійському кияни вийшли вперед наприкінці першого тайму завдяки голу Джермейна Ленса, після чого вирішили утримати мінімальну перевагу.

План майже спрацював, але на другій компенсованій хвилині фіалки все ж таки зрівняли рахунок після не найвдалішої гри на виході від Олександра Шовковського. А у другому поєдинку динамівці поступилися 0:2 і не змогли вийти до півфіналу.

Наполі - Динамо 0:0. 23.11.2016

У передостанньому турі групового етапу ЛЧ 2016/17 Динамо для збереження шансів на єврокубкову весну потрібно було обігравати в гостях Наполі. Однак зробити цього неаполітанці не дозволили і поєдинок закінчився внічию 0:0. У підсумку після того матчу Динамо упустило можливість зайняти будь-яке місце, окрім останнього, і розгром Бешикташа 6:0 в останньому турі вже не мав жодного турнірного значення.

Лаціо - Динамо 2:2. 08.03.2018

Єдиний із чотирьох матчів проти Лаціо, який київському Динамо вдалося не програти, відбувся у 1/8 фіналу Ліги Європи 2017/18. У першому поєдинку в Римі кияни здобули нічию 2:2 завдяки голам Циганкова та Мораєса, але на своєму полі поступилися 0:2 і все ж таки залишили турнір. Можливо, через шість років орли знову стануть тим італійським суперником, з яким Динамо вдасться здобути позитивний результат?