Новачки Динамо, Шахтаря та улюбленці тренера з основної роботи: хто зіграє за Україну на ОІ-2024?
![Новачки Динамо, Шахтаря та улюбленці тренера з основної роботи: хто зіграє за Україну на ОІ-2024?](/upload/resize_cache/iblock/0b1/916_537_2/0b1950a4f27ed854b1d1af5cb6e5060a.jpeg.webp)
Вже завтра, 24 липня, збірна України стартує на першому у своїй історії Олімпійському футбольному турнірі. Перед ним було багато розмов про те, що наша команда вирушила до Парижа не в найсильнішому складі, і навіть українські клуби не відпустили на ігри своїх головних зірок, фактично позбавивши підопічних Руслана Ротаня можливості боротися за щось серйозне.
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-07-23 16.38.05.jpeg)
Воротарі: Кирило Фесюн (Шахтар), Яків Кінарейкін (Дніпро-1), Георгій Єрмаков (Олександрія)
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-07-23 16.38.14.jpeg)
А ось решта два воротарі не можуть похвалитися статусом основних у своїх клубах. Яків Кінарейкін був дублером Євгена Волинця у Дніпрі-1, а Георгій Єрмаков сидів під Микитою Шевченком в Олександрії.
Ліві захисники: Максим Брагару (Динамо), Олександр Мартинюк (Олександрія)
Новачок київського Динамо Максим Брагару додаткового представлення не потребує: він був частиною команди, яка дісталася півфіналу Євро U-21 і провів сильний сезон в одеському Чорноморці.
Олександр Мартинюк, у другій частині сезону, також був основним у команді, яку очолює головний тренер Олімпійської збірної Руслан Ротань, так що, очевидно, добре знайомий з його вимогами і готовий їх якісно виконувати.
Праві захисники: Ілля Крупський (Ворскла), Олексій Сич (Рух)
19-річний Ілля Крупський став одним з головних відкриттів сезону в УПЛ. 23 матчі в УПЛ на всіх можливих позиціях в обороні змусили багатьох придивитися до цього хлопця, і Руслан Ротань не став винятком.
А з урахуванням того, що досвідченіший Олексій Сич з львівського Руху приєднався до команди в останній момент, Крупський має всі шанси поборотися за місце в основі. Хоча Сич, звичайно, статусніший: основний гравець шостої команди чемпіонату та один з тих, хто виводив молодіжну команду синьо-жовтих у півфінал молодіжного Євро-2023.
Центральні захисники: Арсен Батагов (Зоря), Максим Таловєров (ЛАСК), Володимир Салюк (Чорноморець), Євген Павлюк (Ворскла)
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-07-23 16.38.19.jpeg)
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-07-23 16.38.08.jpeg)
Центральні півзахисники: Дмитро Криськів, Олег Очеретько, Кирило Сігеєв (Шахтар), Валентин Рубчинський, Микола Михайленко (Динамо), Олег Федор (Рух)
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-07-23 16.38.17.jpeg)
Трохи скромніше провів сезон ще один гравець гірників Олег Очеретько. 3 матчі в Шахтарі та 13 в оренді в Дніпрі-1 – не так і багато, проте рівень цього футболіста все ж таки не піддається сумнівам. Ще один гірник Кирило Сігеєв виступав в оренді у складі Олександрії та отримував там достатньо ігрової практики, провівши 22 матчі в УПЛ.
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-07-23 16.38.10.jpeg)
Крайні півзахисники: Максим Хлань (Лехія Гданськ), Артем Шулянський (Олександрія), Владислав Велетень (Колос)
А ось ситуація з вінгерами справді залишає бажати кращого. Олімпійську ліцензію наша команда здобувала з Михайлом Мудриком, Олександром Назаренком та Олексієм Кащуком на краях атаки, і, як мінімум, за іменами різниця, звичайно, відчувається.
З номінальних вінгерів у команди Руслана Ротаня ліворуч є Максим Хлань з гданської Лехії, який оформив солідні 9+6 у 24 матчах чемпіонату Польщі, а також олександрієць Артем Шулянський з 5+3 за такої ж кількості ігор в УПЛ.
Серед номінально правих – лише Владислав Велетень з Колоса зі скромними 2+2 у 26 поєдинках УПЛ. Також на позицію крайнього півзахисника завжди можна підняти Брагару, який має досвід виступу на ній, проте це все ж таки опція для лівого флангу.
Нападники: Данило Сікан (Шахтар), Ігор Краснопір (Рух)
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-07-23 16.38.21.jpeg)
Непоганий сезон провів і Ігор Краснопір, адже 7+1 у 33 матчах у всіх турнірах за Оболонь коштують дуже дорогого, і те, що цей гравець змінив клубну прописку і опинився у складі олімпійської збірної, виглядає цілком справедливим підсумком успішної кампанії. Тепер потрібно, щоб і Краснопір, і решта футболістів нашої команди виступила не менш успішно і на Олімпіаді.
Михайло Цирук спеціально для ХSPORT.ua
У матеріалі використано фото Getty images, УАФ
Коментарі 0