Сьогодні 21

Осічка «Дніпра-1», непробивний «Колос» і продовження львівської казки: головні підсумки 3 туру УПЛ

Згадуємо яскраві моменти ігрового вік-енду

В кінці минулого і на початку цього тижня відбулися поєдинки третього туру УПЛ, який хоч і вийшов відносно спокійним у порівнянні з першими двома, але все ж подарував нам чимало цікавого.

«Дніпро-1» несподівано втратив очки, «Колос» залишився єдиною командою, яка ще не пропустила жодного м'яча, а казка львівського «Руху» досі триває, і команда мінімум сім днів буде одноосібно очолювати турнірну таблицю.

Пропонуємо згадати головні моменти вік-енду в чемпіонаті України та підбити підсумки побаченого.

«Чорноморець» - «Оболонь» 2:0

Київську «Оболонь» багато хто і досить справедливо хвалили за хороший поєдинок проти «Динамо» в минулому турі, відзначаючи сміливість, характер і бійцівські якості підопічних Валерія Іващенка.

Але після тієї гри не залишала думка, що
«пивовари» виглядали так гідно переважно через провал захисту опонента, який занадто багато дозволяв новачку УПЛ.

Якщо команда суперника не перетворює кожну флангову передачу в свій штрафний в пожежу і потенційний гольовий момент, то
«Оболонь» виглядає вже не так яскраво, що і було продемонстровано в Одесі.

У столичного клуба в цьому матчі не виходило нічого: в успішних атакувальних діях команда протягом більшої частини ігрового часу помічена не була, а стримування «Чорноморця» в обороні теж давалося дуже непросто. Багато в чому цьому посприяло вилучення Данила Карася на самому початку другого тайму, через що «Оболонь» знову довго грала в меншості, але знову абсолютно заслужено.

Але справа не тільки в постійних вилученнях: незважаючи на всі старання «пивоварів» в стартових турах все одно помітно, що для успішного виступу в УПЛ їм банально не вистачає відповідного складу.

«Моряки»мали перевагу в рівні виконавців і спокійно реалізували її, а киянам не допомогло ані зрівняння складів на 72-й хвилині матчу, ані 15-тихвилинна більшість після того, як пішов Салюк.

«Колос» - «Верес» 2:0

Ковалівський «Колос» – ще одна команда-відкриття старту сезону. Підопічні Ярослава Вишняка набрали сім очок в трьох іграх і прямо зараз займають друге місце в турнірній таблиці слідом за «Рухом». Крім того, клуб з Київської області в другому матчі поспіль забив більше одного м'яча, що в минулому сезоні було для нього величезною рідкістю. Якщо в матчі попереднього туру з «Чорноморцем» «Колос» сподобався з точки зору гри, непогано пресингував і не дав створити опоненту практично нічого, то цього разу команда вразила куди менше і дозволила зіграти супернику.

«Верес» не безнадійний, і місцями гра виглядала дійсно рівною, але на допомогу господарям прийшо досить ранній гол Безбородька на 25-й хвилині. Рівненський клуб непогано відреагував на пропущений м'яч, кинувся відіграватися і в цілому мав свої шанси, але удача була не на боці команди Лавриненка. А ось після другого голу з пенальті, «Верес» відверто опустив руки і приречено чекав фінального свистка, який зафіксував другу поспіль перемогу «Колоса» в новому сезоні.

«Полісся» - «Рух» 0:1

Після перемог «Руха» над кризовими «Зорею» і «Ворсклою» в перших двох турах було цікаво подивитися на нього на тлі команди, яка знаходиться в більш оптимальній формі. Першим таким випробуванням для колектива Віталія Пономарьова став матч з міцним житомирським «Поліссям», і молоді львівські бійці пройшли його успішно.

На цей раз «Рух» вже не виглядав настільки переконливо, не домінував на полі, і гра була більш рівною, але результат, як то кажуть, на табло: команда стартує в новому чемпіонаті з трьох перемог і на даний момент займає перше місце в турнірній таблиці. У наступному турі на львів'ян чекає лобова битва лідерів чемпіонату (хто б міг уявити її такою?!) проти «Колоса», а далі по курсу далеко не ідеальний «Дніпро-1». Я все ще не вірю, що цей «Рух», в результаті, добереться до зони єврокубків, але хіба хоч хтось міг на початку сезону передбачити перемогу «Лестера» в АПЛ в кампанії-2015/16, або друге місце «Ланса» в Лізі 1 минулого року?

«Минай» - «Дніпро-1» 1:1

«Дніпро-1» на старті сезону продовжує штормити. З п'яти матчів в ньому команда виграла лише один, і то завдяки відвертого лакі панчу на останніх хвилинах поєдинку з «Поліссям». По суті недільна гра була першою, де можна було повноцінно побачити, як підопічні Кучера збираються атакувати і забивати голи без Артема Довбика, адже в минулому турі команда з 20-ї хвилини грала в більшості, в поєдинку з «Славією» все було настільки погано і безнадійно, що ні про які атакуючі дії не могло бути й мови, а ось матч зі скромним «Минаєм» повинен був показати, наскільки команда навчилася жити без своєї головної зірки. Чи не навчилася.

Навіть на тлі закарпатського клуба, оборону якого в перших двох турах просто розривали «Динамо» і «ЛНЗ», дніпряни виглядали не дуже переконливо. Філіппов, який покликаний замінити найкращого бомбардира минулого сезону УПЛ, поки не вражає, і йому явно буде потрібно трохи більше часу, щоб адаптуватися в новій команді. До всіх своїх проблем «Дніпро-1» додав вилучення Сарапія на самому початку другого тайму. У його порушенні арбітр Віктор Копієвський розгледів так званий фол останньої надії, хоча не такою вже вона була і останньою, адже Едуарда міг би підстрахувати Піхальонок, який біжав трохи лівіше.

А на останніх хвилинах зустрічі почалася серія пенальті, правда пробивала 11-метрові в ній тільки одна команда. Спочатку Солдат збив у своєму штрафному Танчика, але Бандура врятував свою команду після удару з точки від Бабенка. Після цього «Минай» і зовсім забив: Гечев пронісся по флангу і знайшов в чужому штрафному Твердохлєба, який з другої спроби переграв воротаря. Здавалося, що це все, але в компенсований час «Дніпро-1» заробив ще один пенальті. Бланко вдало підставився під поштовх від Солдата і сам же реалізував суддівський вирок. У підсумку 1:1 – «Минай» набрав своє перше очко в сезоні, а дніпряни оступилися там, де цього точно мало хто очікував.

«Ворскла» - «Зоря» 1:2

У минулому сезоні таку гру можна було сміливо називати центральним матчем туру, але на початку нинішнього це була всього лише битва двох головних розчарувань старту сезону, в якій одне з них могло набрати перші очки, відштовхнутися від дна і почати рух в правильному напрямку. Це зробила «Зоря», а ось гра «Ворскли» дійсно дуже лякає. Навіть на тлі кризових луганців команда Віктора Скрипника виглядала настільки безпорадно, що абсолютно незрозуміло, яким чином до 60-ї хвилини рахунок в матчі був лише 1:0 на користь гостей.

«Зоря» відверто повозила свого суперника і повинна була забивати набагато більше, але проблеми з реалізацією моментів не дали завершити цей поєдинок спокійно. В середині другого тайму полтавський клуб ще й зрівняв рахунок, і здавалося, що це повинно було якось підбадьорити господарів поля. Але «Зоря» все ж дотиснула суперника завдяки голу Джордана після стандарту і здобула першу перемогу в новому сезоні, а «Ворскла» за підсумками трьох турів опинилася на дні турнірної таблиці.

«Кривбас» - «ЛНЗ» 2:0

Криворізький «Кривбас» на старті сезону виглядає досить солідно. Після не дуже вдалої гри з «Олександрією» в першому турі, в наступних двох матчах команда Юрія Вернидуба впевнено здобула шість очок в матчах з досить міцними суперниками – «Зорею» і «ЛНЗ». Черкаський клуб багато хвалили за якісну гру в перших поєдинках чемпіонату, і вона, в цілому, не була поганою і цього разу.

Але господарі просто задавили суперника своїм авторитетом і напором, перевершуючи новачка УПЛ в боротьбі і, найголовніше, реалізації моментів, яких хоч і не було набагато більше, проте
«Кривбас» зумів вичавити з них максимум і завершити поєдинок з впевненою перевагою в рахунку.

«Шахтар» - «Олександрія» 2:1

Донецький «Шахтар» на старті нового сезону не дуже вражає. «Гірники» переживають все ту ж проблему, що й інші потенційні претенденти на чемпіонський титул: ніяк не можуть зіграти на нуль біля своїх воріт і дають суперникам шанс навіть в матчах, де можна і потрібно перемагати спокійно. У першому таймі поєдинку з «Олександрією» команди Руслана Ротаня просто не було на полі, і після досить раннього другого голу донеччан здавалося, що ніякої інтриги в грі більше не передбачається. Але в перерві команду з Кіровоградської області наче підмінили, і на другу половину вийшла зовсім інша «Олександрія»: сміливіша і агресивніша, а головне – яка вірить в те, що цей матч ще можна врятувати. Здобути очки не вийшло, але відіграти один м'яч і подарувати нам напружену кінцівку цієї зустрічі підопічні Ротаня все ж змогли. За пропущений гол знову можна ставити питання голкіперу «помаранчево-чорних» Дмитру Різнику, який у другій грі поспіль пропускає там, де цього, як мінімум, можна було не робити. З позитивної точки зору варто відзначити Георгія Гочолейшвілі, який відзначився дебютними результативними діями в футболці донецького клубу, а також повернення в «Шахтар» Дмитра Чигринського, який показав, що він ще в порядку.

В результаті «гірники», незважаючи на всі проблеми, здобули другу перемогу в сезоні, а «Олександрія» вперше в цьому чемпіонаті не змогла перемогти. Як і можна було припустити, на початку сезону чемпіони України не виглядають занадто впевнено і часто ходять по тонкому льоду, але на щастя «гірників», їхні конкуренти поки теж не виблискують стабільністю і ідеальною грою.