Остання надія України на Євро: як збірній U-19 вийти у півфінал та потрапити на чемпіонат світу?
![Остання надія України на Євро: як збірній U-19 вийти у півфінал та потрапити на чемпіонат світу?](/upload/resize_cache/iblock/4b5/916_537_2/4b5309accfc343c31ab1765c4027eee0.jpg.webp)
Дві з трьох збірних України, національна та U-17, провалили свої виступи на чемпіонатах Європи цього літа, але, на щастя, у нас залишається ще одна, остання надія (якщо враховувати Олімпійську, то навіть дві, але Олімпіада – це все ж таки трохи інше).
Йдеться про команду U-19, яка у ці дні виступає на своєму Євро-2024 у Північній Ірландії, і має всі шанси вийти з групи та записати цей турнір собі до активу.
Розповідаємо, що потрібно підопічним Дмитра Михайленка для потрапляння до четвірки найкращих команд турніру, і чому навіть у разі невиходу з групи нам, з величезною ймовірністю, все одно буде за що боротись.
Як Україна виступає на Євро U-19?
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-07-19 12.46.46.jpeg)
Спочатку команда Михайленка розписала світову з господарями турніру та головним аутсайдером квартету Північною Ірландією (0:0), у матчі з якою ми володіли тотальною перевагою, але, на жаль, так і не змогли розпечатати ворота суперника.
А потім у набагато більш рівній та конкурентній грі зі збірною Норвегії, де трохи ближче до перемоги вже був швидше опонент, повторили цей результат.
Таким чином, до вирішального поєдинку проти Італії, який відбудеться в неділю, 21 липня, Україна підходить з двома очками та нулями у графі забиті та пропущені м'ячі, проте турнірна ситуація, на даний момент, повністю під нашим контролем, і в третьому турі підопічні Дмитра Михайленка можуть вирішувати питання виходу до плей-оф не думаючи про результат конкурентів.
Все у наших руках
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-07-19 12.47.02.jpeg)
У заключному поєдинку групового етапу синьо-жовті грають проти лідера та головного фаворита квартету італійців, і перемога у цьому матчі забезпечить нам вихід до півфіналу. Величезний плюс для України полягає в тому, що Італія вийде на цей матч не мотивованою, адже команда гарантувала собі перше місце за підсумками перших двох поєдинків.
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-07-19 12.47.00.jpeg)
Є варіант вийти з групи та не виграючи, але тоді команда Михайленка залежатиме від результату паралельного поєдинку між Норвегією та Північною Ірландією. Якщо конкуренти зіграють внічию, нічиєї буде достатньо і нам (кумедно, якщо юнацькій збірній України для другого місця в групі вистачить трьох очок, тоді як доросла, набравши чотири, не змогла зайняти навіть третє).
Чисто теоретично Україна може вийти із групи навіть у разі поразки. Для цього, по-перше, має статися нічия в матчі Норвегії та Північної Ірландії, а по-друге, наша поразка має бути мінімальною і якомога результативнішою, щоб при цьому українці забили більше голів, ніж Норвегія.
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-07-19 12.46.57.jpeg)
Не хочеться, щоб до такого доходило, і тим більше не хочеться повторення ситуації з другого етапу кваліфікації юнацького Євро-2022, коли наша збірна U-19 програла Сербії путівку до фінальної частини лише через більшу кількість попереджень. Однак про всяк випадок зафіксуємо, що у пасиві збірної України зараз п'ять жовтих карток, а у Норвегії – чотири.
Навіть не вийшовши з групи можна потрапити на ЧС
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-07-19 12.46.56.jpeg)
Чотири отримають півфіналісти чемпіонату Європи, а ось п'яту розіграють між собою дві збірні, які займуть треті місця у своїх групах. І шанси України зайняти щонайменше третю позицію дуже високі.
Єдиним варіантом, за якого команда Дмитра Михайленка може впасти на останнє місце, є нічия в матчі між Норвегією та Північною Ірландією та поразка синьо-жовтих у три і більше м'ячів, проте якщо все складеться не настільки погано, наша команда, у разі невиходу в плей-оф, буде шанс розіграти путівку на ЧС з третьою командою квартету В, якою, швидше за все, стане Данія чи Туреччина.
Але дуже хотілося б, щоб збірна України прагнула максимального результату і ставила перед собою завдання потрапити до четвірки найкращих. Вихід в плей-оф на турнірах, де є лише вісім учасників, дає можливість опинитися за два кроки від трофею, то чому б нам не помріяти?
Михайло Цирук спеціально для ХSPORT.ua
У матеріалі використано фото УАФ
Коментарі 0