Вчора 21
Сьогодні 15

Перестрілки з Вірменією і щасливий автогол в Люксембурзі: п'ять важких перемог збірної України над аутсайдерами

Згадуємо випадки, коли наша команда була близькою до провалу
14 жовтня 2023р. 00:08

Вже в суботу, 14 жовтня, збірна України проведе поєдинок відбору на Євро-2024 проти Північної Македонії

У виїзному матчі з цим суперником в червні нашій команді було дуже непросто.

Програючи 0:2 після першого тайму, синьо-жовті зуміли переломити хід зустрічі в другій половині і здобути ефектну вольову перемогу (3:2), яка все ж вийшла дуже нервовою.

В історії української збірної було досить багато прикладів важких перемог над аутсайдерами, вирваних завдяки камбекам або на останніх хвилинах.

Пропонуємо згадати кілька з них.

Вірменія - Україна 2:3. 07.10.2000

В рамках відбору на ЧС-2002 збірна України потрапила в одну групу з Вірменією, і в поєдинку на полі суперника три очки далися синьо-жовтим дуже непросто.

Вже до 44-ї хвилині зустрічі наша команда поступалася з рахунком 0:2, проте гол Шевченка перед самісінькою перервою, а також м'ячі Гусіна і того ж Шевченка у другому таймі врятували підопічних Валерія Лобановського від поразки.

У підсумку в тій кваліфікації для українців все закінчилося другим місцем і поразкою в плей-оф від Німеччини (1:1; 1:4).

Україна - Вірменія 4:3. 07.06.2003

Наступного разу шляхи України і Вірменії перетнулися у відборі на Євро-2004, і на полі знову було спекотно. Матч у Львові подарував глядачам справжні результативні гойдалки, і по ходу зустрічі команді Леоніда Буряка двічі доводилося відіграватися, але, на щастя, господарі зуміли вийти з ситуації, що склалася переможцями і не розчарувати своїх уболівальників.

Вірмени швидко вийшли вперед завдяки забитому м'ячу на 15-й хвилині, але синьо-жовті так само швидко відповіли голом Горшкова

У другому таймі гості знову захопили лідерство, проте потім дубль Шевченка вперше вивів збірну України вперед. Здавалося, що це вже перемога, але буквально через хвилину Вірменія зробила рахунок 3:3.

Але останнє слово все ж залишилося за нами, і гол Федорова на 90-й хвилині приніс головній команді країни дуже драматичну перемогу. А ось з кваліфікацією на чемпіонат Європи, на жаль, не склалося: Україна посіла третє місце в групі і вперше за останні три відбіркові цикли не потрапила навіть в плей-оф.

Україна - Білорусь 1:0. 06.09.2008

В основній частині кваліфікації на ЧС-2010 збірна України проявила себе дуже гідно: посіла друге місце в групі з Англією і Хорватією, а болючий виліт в плей-оф від Греції (0:0; 0:1) трапився лише потім. Однак цього плей-оф цілком могло і не бути, адже підопічні Олексія Михайличенка випередили хорватів лише на одне очко, а вже на самому старті відбору були дуже близькими до того, щоб втратити два.

У першому турі наша команда на львівському стадіоні Україна приймала Білорусь, і для того, щоб в подальшому претендувати на щось серйозне, такі матчі дуже бажано вигравати. Синьо-жовті домінували протягом усього поєдинку, створювали досить багато моментів, проте забити всі ніяк не могли. Але, на щастя, на 94-й хвилині матчу господарі заробили пенальті, який реалізував Андрій Шевченко

Люксембург - Україна 1:2. 25.03.2019

У відборі на Євро-2020 у нашої головної команди, нарешті, все склалося, і запорукою підсумкового першого місця стала, в тому числі, відсутність втрачених очок в матчах, де їх обов'язково потрібно набирати. Однак на старті кваліфікації підопічні Андрія Шевченка були до цього дуже близькі.

Після позитивного результату у виїзному матчі з Португалією (0:0) поєдинок проти Люксембурга обіцяв стати досить легкою прогулянкою. Але на ділі все вийшло зовсім не так: незважаючи на відчутну перевагу в першому таймі українці пропустили на 34-й хвилині. Перед перервою Віктор Циганков поліпшив становище нашої команди, а таку необхідну перемогу вдалося вирвати лише на 93-й хвилині завдяки автоголу тоді ще майбутнього динамівця Жерсона Родрігеса

Україна - Мальта 1:0. 19.06.2023

За прикладами важких перемог України над аутсайдерами не потрібно ходити занадто далеко, адже крім уже згаданого матчу з Північною Македонією не менше напружено все було і в поєдинку з Мальтою.

Наша збірна перегравала суперника, проте не могла забити досить довго, і для того, щоб таки поцілити у ворота останньої команди групи, знадобилося два пенальті. На щастя, після промаху Ярмоленка другу спробу через 20 хвилин реалізував Циганков, тим самим принісши колективу Сергія Реброва мінімальну перемогу.