Вчора 2
Сьогодні 2
Завтра 4

Перша перемога Динамо без Луческу, холодний душ для Шахтаря і чергова зміна лідера чемпіонату

Головні підсумки 14 туру УПЛ

На вихідних відбулися поєдинки 14-го туру УПЛ, в якому не обійшлося без гучних сенсацій і чергових скандалів.

Динамо в дебютному матчі після відставки Мірчі Луческу перервало свою 4-матчеву серію без перемог, Дніпро-1 шокував Шахтар і вийшов на повноцінне перше місце в турнірній таблиці, Полісся уникнуло втрати очок завдяки дуже сумнівному пенальті в кінцівці гри, а Олександрія здобула свою першу перемогу в чемпіонаті за три місяці. У перший день нового тижня традиційно згадуємо все найцікавіше, що сталося в український національній першості за минулий вік-енд.

Колос - Минай 2:0

Ну дуже важко нинішньому Минаю бути конкурентоспроможним в УПЛ. Перед початком сезону ще можна було сподіватися на якусь магію Володимира Шарана, який в минулому сезоні привів команду, що не дуже відрізняється по класу від цієї, до восьмого місця. Але з сьогоднішнім підбором футболістів закарпатському клубу навряд чи допоможе хоч якась магія. Навіть при максимально простому футболі, в який у нас грає чи не половина чемпіонату, на перший план буде виходити рівень виконавської майстерності гравців, і у Миная з цим великі проблеми. На тлі гостей навіть не найяскравіший в плані атакувальної гри Колос виглядав досить впевнено для того, щоб вирішити долю зустрічі вже в першому таймі. А вилучення Мельника на самому початку другого фактично позбавило підопічних Шарана шансів хоча б спробувати врятувати ситуацію. В результаті 2:0: Колос вперше за три місяці забив більше одного м'яча в матчі чемпіонату і став трохи ближче до зони єврокубків. Минай вкотре не зміг здобути свою першу перемогу в сезоні, проте навіть незважаючи на це ще не встиг відстати від конкурентів в боротьбі за виживання занадто далеко: до зони перехідних матчів всього чотири очки, до безпечного 12-го місця – сім, так що для закарпатського клубу в цій кампанії ще нічого не втрачено.

Оболонь - Ворскла 0:1

Від столичної Оболоні, схоже, остаточно відвернулася фортуна. Якщо на певному відрізку сезону в кінці вересня і на початку жовтня, коли кияни здобули три перемоги поспіль, доля більш-менш рівних поєдинків вирішувалася на користь пивоварів, то зараз все відбувається абсолютно навпаки. Ворскла була трохи цікавішою за свого суперника, проте не переграла його з якимось істотним запасом, і результат зустрічі цілком міг би бути й іншим. Але реалізований пенальті Степанюка в середині другого тайму приніс три очки саме полтавцям. Таким чином Оболонь продовжила свою серію без перемог вже до п'яти поєдинків і практично опустилася в зону перехідних матчів. Ворскла навпаки перервала свою 5-матчеву невтішну серію в УПЛ і трохи відірвалася від небезпечної зони, перемістившись ближче до середини турнірної таблиці.

Полісся - Металіст 1925 2:1

Самий скандальний поєдинок туру відбувся в суботу в Житомирі, де один з лідерів чемпіонату Полісся приймало харківський Металіст 1925. Гості несподівано вийшли вперед після привозу оборони суперника вже на 14-й хвилині і зосередилися на утриманні мінімальної переваги. В середині другого тайму житомирський клуб зусиллями Шастала зрівняв рахунок і продовжував тиснути, проте м'яч ніяк не влітав у ворота. І тут, за 10 хвилин до кінця основного часу, арбітр Ярослав Козик прийняв рішення, про яке після матчу говорили більше, ніж про саму гру. Після закидання Грицука в штрафний Металіста 1925 м'яч летів в бік лицьової лінії, звідки небезпеки воротам гостей вже нічого не віщувало. У боротьбі за нього Ткачук підштовхнув Шастала і трохи зачепив його ногу, за що суддя вирішив призначити 11-метровий, який і приніс господарям перемогу. Зрозуміло, таке рішення викликало багато обурень з боку харків'ян. Формальний привід для пенальті знайти все ж можна, яким би дурним він не був в контексті ігрової ситуації, де ніякої загрози і варіантів для голу вже не було. Однак в центрі поля такі дрібні поштовхи в боротьбі за м'яч відбуваються регулярно, і свиститься далеко не кожен з них. В результаті Полісся все ж дотиснуло суперника і на той момент вийшло на перше місце в таблиці, яке за підсумками туру все ж стало другим. А Металіст 1925, незважаючи на гідний опір, залишився ні з чим, але в останніх поєдинках гра команди стає цікавішою.

Олександрія - Верес 1:0

У протистоянні команд, які не перемагали три і два місяці, одна з них, нарешті, перервала свою серію, і зробила це, в цілому, заслужено. Поєдинок, очікувано, не став дуже видовищним і був близьким до того, щоб завершитися нулями на табло, але якщо хтось і був гідний виграти більше, то це якраз підопічні Руслана Ротаня, які після нереалізованого пенальті в дебюті все ж знайшли свій момент для вирішального голу на останніх хвилинах зустрічі. Цей успіх допоміг Олександрії відірватися від зони прямого вильоту на п'ять очок і впритул наблизитися до Оболоні в боротьбі за порятунок від перехідних матчів. А Верес так і залишився передостаннім, відпустивши конкурента на досить комфортну відстань.

Кривбас - Динамо 0:2

У першому поєдинку після відставки Мірчі Луческу київське Динамо перервало свою 4-матчеву серію без перемог успіхом в грі проти лідера чемпіонату. Однак найбільше після фінального свистка обговорювалася не сама гра в дощовому і вітряному Кривому Розі, а вилучення капітана господарів Данила Безкоровайного вже на 12-й хвилині за так званий фол останньої надії проти форварда динамівців Владислава Ваната. Представники і прихильники Кривбаса апелювали відразу до двох моментів: симуляції з боку Ваната, яка, на їхню думку, була, а також до того, що навіть якщо фол і був – то точно не на червону картку. Однозначну думку з приводу цього рішення сформувати досить важко. З одного боку, навіть якщо нападник шукав контакт з суперником, то він його успішно знайшов, і дотику було цілком достатнім для того, щоб вважати причиною для падіння Ваната саме його. Аргумент про те, що у Безкоровайного була якась підстраховка в особі другого центрального захисника Стецькова теж виглядає сумнівно, адже обидва гравці Кривбаса вже залишилися за спинами суперника і навряд чи могли б легальним способом перешкодити йому пробити. На користь криворізького клубу говорить лише той факт, що порушення Безкоровайного виглядало абсолютно ненавмисним. Однак цей нещасний, для господарів, випадок так чи інакше позбавив суперника можливості забити гол. І якби така ситуація сталася в штрафному майданчику, де в разі наміру футболіста уникнути фолу останньої надії червона не дається, адже команда і так отримує в свої ворота пенальті, то арбітр просто не мав би права вилучати захисника. Але епізод стався до штрафного, так що рішення показати Безкоровайному червону все ж мало право на життя.

Так чи інакше, до моменту цього вилучення Кривбас вже поступався 0:1. Після дуже активного початку поєдинку від господарів і восьми хвилин якісного пресингу підопічні Вернидуба пропустили в першій атаці суперника після жахливої помилки захисника, який дозволив не найвдалішій передачі Тимчика докотитися до Ваната, який перебував перед воротами. Через 15 хвилин після вилучення Динамо забило другий гол, і знову після грубої помилки захисника, який будучи першим на м'ячі в своєму штрафному все ж дозволив дістатися до нього Караваєву, реалізував вихід один на один з воротарем. Після цього інтрига в грі, по суті, була убита. Кривбас не здавався, атакував і мав по одному хорошому моменту в кожному з таймів, але в цілому поєдинок пройшов під диктовку київського клубу. В результаті Кривбас зазнав першої поразки за останні п'ять матчів і втратив лідерство в турнірній таблиці, а Динамо, через чотири поєдинки без перемог, змогло виграти в УПЛ і успішно почати виступи під керівництвом Олександра Шовковського

Зоря - ЛНЗ 1:2

Ми багато говорили про проблеми луганської Зорі після поразки від Маккабі в Лізі конференцій (1:3), і наступний поєдинок чемпіонату лише підтвердив їхню наявність. На жаль для чорно-білих і їхніх уболівальників, команда зараз не здатна виділятися на тлі хоч якогось суперника в УПЛ, адже для цього потрібні футболісти, здатні робити різницю. Черкаський клуб, в цілому, ні в чому не поступився Зорі, забив швидкий гол і намагався утримати перевагу, а коли суперник все ж відігрався – швидко забив ще раз. Ця перемога підняла ЛНЗ вже на 10-те місце в турнірній таблиці, а Зоря впала на 14-те, і тепер в найближчих турах ризикує не тільки залишитися в зоні перехідних матчів, але і опуститися до прямого вильоту.

Чорноморець - Рух 2:3

Одеський Чорноморець до середини сезону не утримує планку, задану успішними результатами на старті, і вдруге за кампанію програв дві гри УПЛ поспіль. Після поразки від Металіста 1925 минулого турі (1:2) моряки вдома поступилися Руху. Раніше я говорив, що львівському клубу не вистачає солідності і стабільності для того, щоб вести реальну боротьбу за єврокубки, але зараз те ж саме можна сказати і про Чорноморець. Яскраві гравці є, малюнок гри теж присутній, але якогось спокою і впевненості для того, щоб регулярно набирати свої хоча б обов'язкові очки, не спостерігається. Пропустивши швидкий гол на початку матчу підопічні Романа Григорчука, не без допомоги суперника, зуміли вийти вперед ближче до середини другого, але утримати позитивний результат знову не дозволили дитячі помилки і дурне вилучення. Безумовно, варто відзначити і тиск Руха, який дозволивши супернику вийти вперед буквально затискав одеситів в їхній штрафний, і така ситуація спостерігалася навіть в рівних складах. Ну а переможний гол Плюмана став справжньою прикрасою цього яскравого матчу. Таким чином Рух на екваторі сезону зберігає місце в топ-5, а Чорноморець після цієї поразки опустився на сьому позицію.

Шахтар - Дніпро-1 1:3

Раптово, чи не так? Донецький Шахтар, який минулого тижня абсолютно у справі обіграв Барселону в ЛЧ (1:0), зазнав другої поразки в УПЛ в сезоні від Дніпра-1. Хто б міг подумати, що максимально прагматичний футбол команди Юрія Максимова до кінця першого кола виведе її на вершину турнірної таблиці, навіть за умови, що конкуренти виграють всі свої ігри в запасі? Гості не запропонували гірникам нічого особливого, однак, по-перше, протягом більшої частини поєдинку дуже непогано зіграли в обороні, якщо не враховувати подарований супернику перший гол вже на п'ятій хвилині, а по-друге, максимально якісно використовували свої шанси. Шикарні удари Гуцуляка і Лєднєва – то, чого було досить важко уникнути, хоча в ситуації з другим голом дніпрян Ярослав Ракіцький все ж повинен був активніше перешкоджати результативному удару суперника.

Коли гості повели з перевагою в два м'ячі, у Шахтаря було більше півгодини для того, щоб врятувати ситуацію, але реальних моментів для цього було зовсім небагато. Дніпро-1 з'їв групу атаки донецького клубу так само, як кілька тижнів тому з'їв атаку Динамо, і здатність так впевнено стримувати грандів цілком може дозволити команді Максимова боротися за найвищі позиції в чемпіонаті до самого кінця.