Вчора 0
Сьогодні 0

Половина сезону позаду – Жирона й досі йде нарівні з Реалом. А Довбик обігнав Беллінгема

Команда Мічела зуміла перемогти Атлетико

Казка продовжується. Жирона продовжує ділити перше місце чемпіонату Іспанії з Реалом. Позаду вже половина сезону, а команда Мічела й досі тримається на одному рівні з лос бланкос.

В останньому турі першого кола жиронці зустрічалися з Атлетіко Мадрид. Господарям треба було відповідати на натужну перемогу Реала над Мальоркою. І каталонцям це вдалося. Ще й у звичному для них шаленому стилі.

Жирона розпочала матч надзвичайно агресивно. Вже на перший хвилині чудовий момент для голу був у Артема Довбика, на другій хвилині команда Мічела все ж вийшла вперед. А станом на 39-ту вела вже 3:1.

Атлетіко повернувся в гру, на старті другого тайму взагалі відігрався, мав шанси виходити вперед.

Але 90+1 хвилина – Іван Мартін відзначається феноменальним голом і вириває для Жирони перемогу.

На початку минулого року вони забили чотири Реалу, в кінці – Барселоні, а зараз – Атлетіко. Команда, якою неможливо не захоплюватися.

«Це був історичний вечір. Гравці знали як проявити стійкість, коли нас переважали на полі. Вони знали як терпіти і чекати на свій час. В підсумку, ми отримали винагороду. Я задоволений усім».

Дуже рідко тренери дозволяють собі казати щось подібне. Мічел після першої в історії перемоги над Атлетіко міг тільки похвалити свою команду.

А його супернику Дієго Сімеоне залишалося лише визнати поразку:

«Це футбол. Ми зуміли вийти з непростої ситуації, коли вони переважали. Після цього ми почали створювати небезпеку. Відчуття голу було ледь не в кожній нашій атаці. Але в останній момент забили вони. І це гарний гол приніс їм перемогу у цьому чудовому матчі між двома командами, які були націлені тільки на перемогу».

Ця перемога дісталася Жироні. І після першого кола Прімери вона набрала шалені 48 очок (за весь минулий сезон було 49).

В XXI столітті тільки Барселоні, Атлетіко і Реалу вдавалося подібне. Серед інших найкращим показником були 43 очки Реала Сосьєдад і Валенсії. Жирона перебила їх з запасом.

Так, команді Мічела не вдалося стати «зимовими чемпіонами», але серед «зимових віце чемпіонів» більше очок набирав тільки Атлетіко у сезоні 2013/14. Так, саме у чемпіонському сезоні.

Але тренер Жирони намагається залишатися спокійним:

«Наша мрія – єврокубки. Ми не можемо змагатися на рівних з командою рівня Реала Мадрид. Ми мріємо про Європу і будемо йти за цим гра за грою».

Ну і, звісно, кілька гарних слів про український легіон головної сенсації Іспанії. Віктор Циганков, на жаль, взяти участі у матчі не зміг. А от Артем Довбик зумів відзначитися асистом.

Це вже його п’ятий гольовий пас у сезоні. Більше в поточному сезоні Прімери тільки у Тоні Крооса – 6.

Окрім того, цей асист дозволив українцю вибитися в лідери чемпіонату Іспанії за результативними діями загалом. Якщо сплюсувати його голи (11) та асисти (5), то вийде на один більше, ніж у Джуда Беллінгема (13+2).

Неймовірно. Як і ледь не все, що пов’язано з Жироною.