Зараз 1
Вчора 2
Сьогодні 2

Провал «Динамо» у Львові, гольова перестрілка в Ужгороді та кінець чемпіонських амбіцій «Дніпра-1»: головні підсумки 21 туру УПЛ

Пригадуємо яскраві моменти чергового туру чемпіонату України

На вихідних відбулися поєдинки 21 туру УПЛ, який подарував нам чимало драми, скандалів і сюрпризів. Пропонуємо згадати найяскравіші моменти вік-енду в чемпіонаті України та підбити головні підсумки побаченого.

Результати матчів 21 туру:

Де «Динамо», де?

У 21 турі київське «Динамо» зустрічалося з досить простим опонентом - львівським «Рухом», який в цьому сезоні веде боротьбу максимум за виживання. Для столичного клубу важливість цього матчу додатково підвищував той факт, що наступного дня між собою грали конкуренти «біло-синіх»«Зоря» і «Дніпро-1», і в разі осічки луганців перемога над «Рухом» дозволяла б команді Луческу повернутися на 3 місце в турнірній таблиці. Але «Динамо» не зробило абсолютно нічого, щоб перемогти. Нічия 1:1 не виглядала сенсаційним результатом ні по грі, ні за статистикою. Якщо хтось із команд і був ближче до перемоги в цьому матчі, то це аж ніяк не кияни.

«Динамо» забило швидкий і хороший м'яч після класного прострілу Беніто і вже традиційно впевненого завершення від Ваната. Але проблема в тому, що це був єдиний гольовий момент команди в грі, не рахуючи удар Шепєлєва зі штрафного. Після забитого під кінець першого тайму голу «Руху» за звичкою здавалося, що зараз на другу половину гри вийде інше «Динамо» з іншим налаштуванням, і зачинить львів'ян в їхньому штрафному. Однак цього не сталося. Навпаки, «Динамо» показало повну безідейність в атаці і навіть не організувало фінальний штурм з купою навісів і боротьби. На що можна було розраховувати за такого футболу - питання риторичне.

Подвійна перемога «Шахтаря» над «Львовом»

Минулого тижня донецький «Шахтар» провів відразу два матчі проти «Львова»: перенесений поєдинок 6 туру УПЛ в середу і планову гру 21 туру в неділю. Хоча обидві зустрічі і закінчилися перемогами «гірників» (2:1 і 2:0), вони були досить різними за своїм змістом. У матчі середи у «Шахтаря» знову були труднощі. І вони знову були пов'язані із завершенням атак команди. Підопічні Йовічевіча досить спокійно доводили справу до можливості пробити по воротах суперника, але ось завершального удару не вистачало. У підсумку в першому м'ячі допоміг щасливий випадок, а другий став закономірним результатом сильного тиску на суперника в останні хвилини гри. «Шахтар» вирвав чергову перемогу на останніх секундах, яких в цьому сезоні УПЛ було вже досить. Переможний м'яч після 75 хвилини приносив «гірникам» три очки в грі другого туру проти «Кривбаса» (1:0), в матчах 3 туру з «Рухом» (1:0) і 4 туру з «Чорноморцем» (2:1).

У недільному поєдинку «Львів» вже не зміг дати бій фавориту. «Шахтар» повністю контролював хід подій на полі і не дозволив супернику створити навіть найменші проблеми для себе. І якщо після першого матчу «Львів» було трохи шкода, адже команда втратила перемогу над лідером чемпіонату, яка могла б надати їй, як мінімум, психологічної впевненості, буквально в останній атаці, то в другій грі у підопічних Анатолія Безсмертного не було ніяких надій. Схоже, в цьому сезоні команда вже підписала собі смертний вирок, а шанси зберегти прописку в УПЛ практично дорівнюють нулю.

«Зоря» поховала чемпіонські надії «Дніпра-1»

Після поразки від луганської «Зорі» «Дніпро-1» не те щоб остаточно втратив шанси на чемпіонство, але вкотре показав, що в плані організації гри і можливості переломити її хід тоді, коли щось йде не так, до «Шахтаря» йому ще дуже далеко. «Дніпро-1» був більш активним в першому таймі, але втілити свою перевагу в реальні гольові моменти не зумів. На 17 хвилині матчу зламався основний правий захисник дніпрян Євген Пасич. Замість нього на поле вийшов Хайнер, І знову провів невдалий матч. Нагадаємо, що саме цей хлопець віддав «гольову передачу» на Буяльского в програному матчі з «Динамо» (0:1).

На другий тайм вийшла інша, сміливіша «Зоря», і це дало свій результат. Окремо варто відзначити Назарія Русина, який протягом 4 хвилин оформив гол+пас і був справжнім лідером своєї команди на полі. А «Дніпро-1» знову наступає на ті ж граблі: не може розкрити організовану оборону приблизно рівного суперника. Якщо не вирішити цю проблему, про чемпіонські амбіції точно можна забути.

Результативне свавілля від «Металіста» і «Вереса»

У 21 турі трапилася найрезультативніша нічия в історії чемпіонатів України. Харківський «Металіст» і рівненський «Верес» видали справжню гольову феєрію і закінчили матч з рахунком 5:5. Цікаво, що цей випадок став восьмим, коли в поєдинку УПЛ було забито 10 м'ячів.

Але незважаючи на цю купу голів, говорити безпосередньо про футбол після такого матчу досить складно. Стан поля на стадіоні «Авангард» в Ужгороді просто не дозволяв грати в футбол, адже на мокрому газоні м'яч не просто не відскакував, але місцями навіть відмовлявся котитися. Тому команди зіграли в хороший, результативний «бий-біжи» з неймовірною кількістю помилок в обороні. Ще один парадокс полягає в тому, що в турнірному плані п'ять забитих м'ячів особливо нічого не дали жодній з команд. Ця нічия не дозволила ані одним, ані другим піднятися із зони вильоту.