Зараз 1
Вчора 21
Сьогодні 15
Завтра 4

Прожарка well done: рівно 15 років тому «Динамо» знищило «спартак» в кваліфікації Ліги чемпіонів

Згадуємо, як Мілевський і Бангура поставили москву на коліна

Ми завжди не любили їх, а вони нас. Історія взаємної ненависті українців і росіян почалася далеко не з повномасштабної війни в нашій країні і навіть не з 2014-го року, коли окупанти анексували Крим і влізли в частину Донбасу. Так склалося історично і було завжди.

Народ недокраїни, що вважає себе за велику цяцю, традиційно ставиться як до людей другого сорту до всіх навколо, не кажучи вже про сусідів, яких вони вважають своїми «молодшими братами» і власністю.

Тому обламати болотних провінціалів із завищеною і нічим не підкріпленим зарозумілістю – практично свята, і дуже приємна справа. Карати росію шалено приємно на всіх можливих майданчиках: політичних, культурних і, звичайно ж, спортивних.

Одним з улюблених народних способів принизити країну-терористку для українців здавна був футбол. Багато хто ще пам'ятає радість від перемог «Динамо» над «спартаком» в чемпіонаті ссср, фантастичний тріумф нашої збірної на «Олімпійському» і божевільний гол Шевченка в москві у відборі на Євро-2000, прохід «Шахтарем» цска в історичному Кубку УЄФА.

Але рівно 15 років тому трапилася ще одна неймовірно яскрава футбольна перемога України над росією. У сезоні-2008/09 київське «Динамо» починало свій шлях в єврокубках з кваліфікації Ліги чемпіонів. Після несподівано важкого проходу ірландської «Дрохеди» (2:1; 2:2) останньою перешкодою на шляху до групового етапу був московський «спартак».

Переоцінити значення цього протистояння для київських уболівальників просто неможливо. Остання, на той момент, офіційна зустріч з головним ворогом закінчилася для «біло-синіх» неприємно: на груповому етапі ЛЧ-1994/95 «Динамо» спочатку обіграло його завдяки фантастичному камбеку в Києві (3:2), а ось у другій зустрічі на виїзді мінімально поступилося (0:1).  В результаті «спартак» випередив український клуб на два очки і фінішував на третьому місці в квартеті.

І ось настав день, коли можна було за все помститися. У першому матчі в москві фанати очікували від команди тільки одного – перемоги і чергового підтвердження переваги над «м'ясом». Матч проходив через кілька днів після того, як країна-помилка почала свою улюблену справу – війну, цього разу в Грузії. Кажуть, деякі українські вболівальники навіть вирушали на гру з грузинськими прапорами, але подібну атрибутику у них очікувано конфіскували.

Більшість з 55 тисяч глядачів в лужніках почали поєдинок з захопленого вереску, адже вже на 4-й хвилині господарі вийшли вперед. Однак м'ясне свято тривало дуже недовго: на 28-й хвилині Бангура скористався невдалою передачею суперника на воротаря і зрівняв рахунок. А на перерву кияни і зовсім йшли з перевагою: Мілевський вдало зіграв на добиванні після сейва голкіпера і дозволив нашій команді вперше вийти вперед.

Прожарка свинини тривала і в другій половині гри, причому з самого її початку. На перших секундах тайму Бангура отримав шикарну розрізну передачу від центру поля, вийшов сам на сам і пробив точно поміж ніг воротарю – 3:1. «спартак» поплив, лужники притихли, а прекрасний український вечір в москві і не думав закінчуватися.

Переможений «спартак» вже не особливо міг чинити опір, а трьох м'ячів на виїзді, в цілому, було достатньо, щоб вважати долю протистояння вирішеною. Але без ще одного гола розгром був би якимось незакінченим, і цей гол трапився за п'ять хвилин до кінця основного часу. Бангура увійшов в штрафний майданчик, легко позбувся опонента і покотив на 11 метрів Мілевському, який слідом за гвінейцем оформив дубль.

Фінальний свисток зафіксував тріумф «Динамо» з рахунком 4:1. Після такої гри і результату в першому матчі шанси суперника у матчі-відповіді в Києві, який повинен був відбутися через два тижні, і так виглядали нікчемними, але ніхто не міг припустити, що там на москвичів чекає аналогічне приниження. 8:2 за сумою двох матчів – і «Динамо» починає найуспішніший єврокубковий сезон в історії України з групи Ліги чемпіонів

Далі на киян чекало третє місце в квартеті з «Арсеналом»«Порту» і «Фенербахче» та досить довгий шлях в Кубку УЄФА, там команда дійшла до півфіналу.

Дуже хотілося б, щоб не менш переконливо і розгромно була здобута і головна перемога України над країною-терористкою. А на футбольних полях, як і на всіх інших спортивних майданчиках світу, це тепер зовсім не обов'язково, адже росії не повинно бути місця на подібних заходах.