Вчора 2
Сьогодні 2
Завтра 2
Розгорнути Згорнути

Приниження Сербії у Львові та 17 м'ячів в двох матчах проти Сан-Марино: найбільші перемоги в історії збірної України

Згадуємо поєдинки, в яких наша команда була дуже результативною
11 жовтня 2023р. 17:19

Уже в найближчі дні збірна України проведе два найважливіших матчі відбору на Євро-2024 проти Північної Македонії і Мальти. Обидва суперники поступаються нашій команді в класі і підходять до поєдинків в статусі аутсайдерів, так що нам хотілося б побачити від підопічних Сергія Реброва не просто мінімальні перемоги, як це було в червні, а впевнену гру і переконливіші результати на табло. В першу чергу це стосується протистояння з футбольним карликом Мальтою, в ворота якої в номінально домашньому матчі вдалося забити лише один м'яч (1:0). Напередодні чергових поєдинків головної команди країни пропонуємо згадати кілька найбільших перемог синьо-жовтих в історії.

Звичайно ж, ми пам'ятаємо про наші проблеми зі складом, але все одно вважаємо збірну України очевидним фаворитом прийдешніх зустрічей

Україна - Фарерські острови 5:0. 17.10.2007

В кваліфікації на чемпіонат Європи-2008 збірна України потрапила в досить складну групу з Італією і Францією, і розраховувати на вихід у фінальну частину було досить важко. Однак в компанії нашої команди був і цілий ряд явних аутсайдерів: Литва, Грузія, Фарерські острови, стабільний набір очок з якими не повинен був стати великою проблемою. У домашньому матчі з останніми підопічним Олега Блохіна вдалося не просто здобути три бали, але ще і знатно покуражитися, відправивши у ворота суперника п'ять м'ячів. Аутсайдер витримував натиск господарів майже весь перший тайм, але перед самісінькою перервою посипався і пропустив три м'ячі за п'ять хвилин, два з яких забив Олег Гусєв, а ще один – Максим Калиниченко. А в другій половині гри ще два голи Калиниченка дозволили йому оформити хет-трик і остаточно добити опонента. Шкода, що ця перемога не допомогла нам потрапити на Євро: Україна зайняла в тому відборі лише четверте місце, пропустивши вперед не тільки Італію з Францією, а й Шотландію.

Україна - Андорра 5:0. 05.09.2009

Ще одне побиття футбольного карлика, на цей раз в рамках відбору на ЧС-2010. У домашньому поєдинку на стадіоні Динамо збірна України з Ярмоленком, Гусєвим, Шевченком, Мілевським і Вороніним під керівництвом Олексія Михайличенка не залишила жодних шансів команді, яка так і не змогла набрати жодного очка в тій кваліфікації. Перший м'яч нашої команди у виконанні її нинішнього капітана Ярмоленка, на щастя, залетів досить швидко – вже на 18-й хвилині, після чого дотиснути Андорру було справою техніки. Гол в роздягальню від Мілевського і цілих три реалізованих пенальті в другому таймі дозволили синьо-жовтим здобути легку і ефектну перемогу. Ось тільки відбір на великий турнір знову закінчився для нас провалом: посівши друге місце в групі з Англією і Хорватією команда Михайличенка не зуміла пройти Грецію в плей-оф (0:0; 0:1).

Україна - Сербія 5:0. 07.06.2019

Без перебільшення найважливіша і пам'ятна з усіх великих перемог збірної. По-перше, обіграли не карлика, як в більшості випадків, а команду, яка, як мінімум, не поступається українцям в класі, а можливо навіть перевершує. По-друге, важливість цього протистояння було просто неможливо переоцінити. Саме Сербія розглядалася як головний конкурент підопічних Андрія Шевченка в боротьбі за прохідне друге місце в групі, і саме цей тріумф у Львові став основою нашого підсумкового успіху і першої позиції в тій кваліфікації. Шикарний дубль Циганкова, два голи Коноплянки і точний удар Яремчука подарували всій країні справжнє футбольне щастя.

Вірменія - Україна 0:5. 24.09.2022

Найсвіжіший приклад розгромної перемоги збірної України. У виїзному поєдинку Ліги націй команда Олександра Петракова ефектно обіграла його майбутніх підопічних. Незважаючи на підсумковий рахунок, на полі стадіону в Єревані все було не так легко, як може здатися на перший погляд. До 57-й хвилини перевага нашої команди була мінімальною, але потім, на щастя, прорвало, і м'ячі Зубкова, Ігнатенка і дубль Довбика дозволили Україні виграти з великою перевагою. А ось турнір закінчився для нас невдало, і за його підсумками синьо-жовті не змогли зайняти перше місце в групі і підвищитися в Лігу А.

Україна - Азербайджан 6:0. 15.08.2006

Після пам'ятного для України ЧС-2006, на якому наша збірна дійшла до чвертьфіналу, вона наче стала впевненішою в собі, і вся ця впевненість звалилася на Азербайджан в контрольному матчі в серпні. Уже в першому таймі команда Блохіна відвантажила в ворота суперника чотири м'ячі завдяки точним ударам Вороніна, Назаренка, Ротаня і Гусєва, а в другій половині шокованих азербайджанців добили Воробей і Бєлік.

Андорра - Україна 0:6. 14.10.2009

І знову Андорра, і знову та сама злощасна кваліфікація ЧС-2010. В гостях розбити цього скромного суперника вийшло ще сильніше, ніж удома, і після п'яти сухих м'ячів в Києві на чужому полі українці змогли забити на один більше. Незважаючи на великий рахунок, на цей раз обійшлося навіть без дублів. За нашу команду відзначилися Шевченко, Гусєв, Ракіцький, Селезньов і Ярмоленко, а ще один м'яч суперники забили собі самі.

Сан-Марино - Україна 0:8. 15.10.2013

Ну а дві свої найбільші перемоги в історії збірна України здобула над найслабшою національною командою Європи. У відборі на ЧС 2014, в якому ми були за крок від проходу в плей-оф самої Франції (2:0; 0:3), жереб звів Україну з Сан-Марино, і це був відмінний привід підняти собі настрій великою кількістю голів. У виїзному поєдинку синьо-жовті нібито намагалися побити власний рекорд результативності, але хет-трика Девіча, дубля Селезньова, а також м'ячів Ярмоленка, Безуса і Мандзюка не вистачило для того, щоб оновити це досягнення.

Україна - Сан-Марино 9:0. 06.09.2013

А не вистачило його лише тому, що місяцем раніше, в домашньому матчі на Арені-Львів, синьо-жовті змогли забити на один м'яч більше. Цікаво, що при такій кількості голів більше одного забив лише центральний захисник Євген Хачеріді, а решта відзначилися по разу. Авторами голів також стали Девіч, Селезньов, Едмар, Коноплянка, Безус, Федецький і Ракіцький.