Зараз 2
Вчора 3
Сьогодні 2

Результативний Циганков, яскравий Зінченко і криза Мудрика: огляд виступу українських легіонерів в топ-чемпіонатах

Підбиваємо підсумки вік-енду для наших співвітчизників з найкращих європейських ліг
Олександр Зінченко/Фото: Laurence Griffiths/Getty Images

Минулого вік-енду в європейських топ-5 чемпіонатах зіграли чергові тури. Пропонуємо згадати, як проявили себе українські футболісти, які виступають в найкращих лігах континенту.

Стабільний Миколенко і стабільно важкий «Евертон»

«Евертон» Віталія Міколенка в поєдинку 25 туру АПЛ приймав на своєму полі «Астон Віллу». Прекрасний старт нового наставника «ірисок» на чолі команди (дві перемоги в трьох матчах) напевно вселяв в серця вболівальників ліверпульського клубу надію на продовження позитивної серії, але цього не сталося. За досить рівної гри «Евертон» поступився з рахунком 0:2 і знову опустився в зону вильоту.

Миколенко вже традиційно провів на полі всі 90 хвилин і не відзначився результативними діями.

З позитивних для українського лівого захисника моментів можна відзначити кілька непоганих підключень до атаки і прекрасну подачу на голову Амаду Онана, що мала всі шанси стати гольовою.

Статистичний портал Whoscored оцінив старання українця балом 6.4.

Капітанська гра Зінченка

А ось у лондонського «Арсенала», який представляє наш Олександр Зінченко, справи йдуть значно краще. Команда Мікеля Артети в досить непростому матчі мінімально здолала «Лестер» (1:0) і зробила ще один крок до довгоочікуваного чемпіонства.

Сам же Зінченко, як і його команда, знову був на висоті. Результативними діями Олександр не відзначився, але це ніяк не завадило йому бути одним з найпомітніших гравців в складі «канонірів», через якого будувалася значна частина атак лондонців.

Як результат – друга оцінка від Whoscored серед всіх учасників матчу – 7.4.

Відзначимо, що на цю гру Зінченко вийшов з капітанською пов'язкою. Таким чином партнери по команді вирішили підтримати українця в зв'язку з річницею повномасштабного вторгнення російських окупантів в нашу країну.

Однак лідерські якості, харизма і величезна любов вболівальників з часом цілком можуть дозволити Олександру стати капітаном «Арсенала» на постійній основі.

Продовження результативної серії Циганкова

Єдиним українцем, який зумів відзначитися результативною дією в минулі вихідні став вінгер іспанської «Жирони» Віктор Циганков. Його гольова передача допомогла клубу з Каталонії обіграти «Атлетик» Більбао з рахунком 3:2.

Поки що старт Віктора в новому клубі виглядає цілком вдалим. Цей матч став для колишнього динамівця лише четвертим в Ла Лізі і другим в основному складі. У ньому Циганков отримав найбільшу кількість ігрового часу – 79 хвилин. У двох поєдинках, в яких наш співвітчизник виходив на поле з перших хвилин, він відзначиться голом і двома асистами, а його команда забила цілих 9 м'ячів. Але більше радує навіть не результативність Циганкова, а те, як він поступово вписується в гру команди, отримує більше довіри від партнерів і стає органічною частиною цього колективу.

Оцінка від Whoscored – 7.1.

Безнадійна криза «Челсі» і Мудрика

Ще один зірковий український вінгер, Михайло Мудрик, поки що, на жаль, не може похвалитися успішним стартом в новій команді. Його «Челсі» знову програв, на цей раз «Тоттенхему» (0:2). А сам Михайло вийшов на поле лише на 83 хвилині.

Проявити себе за такий короткий час було вкрай складно, так що оцінка 5.9 від Whoscored виглядає формальністю.

За весь лютий лондонський «Челсі» провів п'ять матчів, в яких жодного разу не переміг і забив лише один гол. Більше про стан справ в команді говорити, мабуть, і не потрібно.

Розбитий «Марсель» Маліновського

У 25 турі Ліги 1 вболівальники побачили класичне для французького футболу протистояння між «Марселем» і ПСЖ. Український півзахисник Руслан Маліновський вийшов на цей матч в стартовому складі і провів на полі 81 хвилину. На відміну від кубкового матчу цих команд, який відбувся декількома тижнями раніше, і завершився з рахунком 2:1 на користь «Марселя» з переможним голом Маліновського, в чемпіонаті боротьби не вийшло.

Завдяки дублю Мбаппе і голу Мессі парижани розгромили свого суперника з рахунком 3:0

Руслан, як і вся його команда, не зміг відзначитися на полі чимось незабутнім і отримав від Whoscored оцінку 6.3.

Боротьба за виживання Соболя

Ще один український легіонер, Едуард Соболь, також провів повний матч у складі своєї команди. Захисник французького «Страсбура» і збірної України провів на полі всі 90 хвилин в поєдинку з «Клермоном», який завершився внічию 1:1

Цей результат дозволив команді Соболя відірватися на один бал від зони вильоту і поліпшити свої шанси на збереження прописки в елітному дивізіоні, а сам Едуард отримав від порталу Whoscored оцінку 6.5.