Шевченко розповів, чому викликав в збірну України гравців переважно з « Шахтаря » і « Динамо »
![Андрій Шевченко і Марлос Шевченко розповів, чому викликав в збірну України гравців переважно з « Шахтаря » і « Динамо »](/upload/iblock/f37/f37c4b4b28bf23a99623de14b2621bf2.jpg.webp)
Колишній головний тренер збірної України Андрій Шевченко розповів, чому викликав в національну команду гравців переважно з « Шахтаря » і « Динамо »
– Чому належної уваги не приділялося футболістам не з « Шахтаря » і « Динамо »?– Ми беремо молодіжні збірні – фонд, що дає національній команді підживлюватися, юнацькі команди, U-21. Ми повністю стежили і дивилися за всіма гравцями, які виступають в цих командах. Скажіть, яка кількість молодих футболістів було заграно за основну команду і скільки їх грало на Євро в основному складі за ці 5 років?
– Давайте візьмемо 2-3 роки – якщо людина не грав за юнацькі збірні, у нього немає шансів потрапити в основну?
– Шанс є, якщо він конкурує. Ми завжди дивимося рівень футболіста, рівень конкуренції повинен бути. УПЛ, кубкові матчі, Ліга чемпіонів... Ми дивимося матчі, де найбільша конкуренція. Якщо ми бачимо, що гравці конкурують і готові грати на рівні національної команди, ми всіх викликали і всіх перепробували.
Я не можу викликати футболістів в національну команду, тільки тому що вони дуже сильно туди хочуть. Спочатку потрібно виграти конкуренцію, довести на рівні українського чемпіонату, потрапити в топ-команди, там закріпитися, заграти, довести свій рівень в Лізі чемпіонів або в різних кубках – для таких людей дорога завжди буде
відкрита. Але якщо людина не витримує конкуренцію на рівні чемпіонату, я ж не можу викликати гравців, які її не витримують.
– Наприклад, Богдан Михайличенко. Сезон, який він провів в « Зарі », думаю, був найсильніше часу, що він грав в Бельгії, але отримав він перший виклик тільки звідти. Як можна пояснити цей парадокс?
– Він же отримав, він був в списку у нас. Це не робиться після одного хорошого ... після одного-двох матчів. У нас є кістяк команди, у нас є структура, тим більше якщо команда дає результат.
Ви повинні зрозуміти – сьогоднішній рівень національної команди – це вісімка кращих команд Європи, і туди ми потрапили не просто так. Ми виграли групу відбору, ми потрапили на чемпіонат Європи, протягом 2-3 років команда показувала відмінний футбол
Раніше Шевченко заявив, що не хотів залишати збірну України.
Коментарі 1