Вчора 2
Сьогодні 2

Синхронне фіаско грандів і перші перемоги аутсайдерів: головні підсумки 4 туру УПЛ

Згадуємо яскраві моменти ігрового вік-енду

На вихідних відбулися поєдинки четвертого туру УПЛ, і в ньому знову не обійшлося без сенсацій. Дніпро-1Динамо і Шахтар синхронно втратили очки, Рух вперше в сезоні не зміг перемогти, а Ворскла примудрилася пропустити, можливо, найбезглуздіший гол в історії Прем'єр-ліги.

Пропонуємо згадати головні моменти вік-енду в чемпіонаті України та підбити підсумки побаченого.

ЛНЗ - Полісся 1:2

Черговий тур національної першості відкривали в Черкасах, де відбулася зустріч новачків елітного дивізіону. Команди порадували відкритою і атакуальною грою, в якій успішнішими виявилися гості з Житомира. Доля протистояння була вирішена в другому таймі. Спочатку дебютант Полісся Аріельсон відкрив рахунок більярдним ударом через штрафний в нижній кут, а за сім хвилин до кінця основного часу Кушніренко після подачі зі стандарту подвоїв перевагу своєї команди.

ЛНЗ зміг відповісти лише голом Шестакова, але для того, щоб набрати очки, цього виявилося недостатньо.

Якщо подивитися на результати обох команд після чотирьох турів, то вони зовсім не вражають. Полісся набрало лише половину можливих очок, здобувши дві перемоги в чотирьох матчах, а ЛНЗ взагалі переміг тільки одного разу при трьох поразках. Але і житомирська, і черкаська команди справді намагаються грати в футбол, за яким цікаво спостерігати, і з таким підходом до справи результат, рано чи пізно, повинен прийти.

Зоря - Олександрія 0:0

Хто б міг подумати, що саме матч з такою яскравою вивіскою стане найнуднішим за підсумками перших чотирьох турів. Про гру третьої і шостої команд минулого сезону з одним ударом в ствір на двох дійсно практично нічого сказати, а найяскравішим моментом поєдинку стала перепалка представників двох тренерських штабів на останніх хвилинах.

Якщо все ж спробувати зробити якісь висновки після цієї зустрічі, то можна констатувати, що з менш проблемними і кризовими командами, ніж полтавська Ворскла, Зорі все ще важко, а якщо Олександрії, яка почала сезон з двох перемог, не вдається забити ранній гол і грати за рахунком, то вона вже не така страшна, як могло здатися на перший погляд.

Верес - Ворскла 1:2

А ось полтавська Ворскла, нарешті, змогла перемогти, і першою жертвою команди Віктора Скрипника в новому сезоні став Верес, який з такими темпами дуже ризикує провести весь чемпіонат в боротьбі за виживання. Гостям дуже допоміг вдалий дебют поєдинку з двома швидкими голами, який і визначив долю протистояння.

На мить могло навіть здатися, що полтавці потихеньку оживають після провального старту чемпіонату і хоча б на тлі потенційного аутсайдера готові демонструвати клас. Але це враження виявилося оманливим, адже в час, що залишився ми побачили, що класу для того, щоб впевнено доводити такі поєдинки до логічного завершення, у цієї команди все ще не вистачає. Ну а гол, який пропустила Ворскла, гідний окремої згадки, адже такого жаху на рівні елітного дивізіону я ще не бачив ніколи. Але, на щастя підопічних Скрипника, цей м'яч так і залишився для суперника єдиним і не завадив йому набрати перші три очки в новій кампанії.

Металіст 1925 - Минай 1:0

Ще один матч, в якому навряд чи можна було очікувати фестивалю яскравого футболу. Битва аутсайдерів, які до цього туру підходили без перемог, в цілому вийшла досить рівною, але щасливішим в кінцівці все ж виявився харківський клуб. Таким чином номінальні господарі набрали свої перші очки в сезоні, а Минай, разом з Вересом, залишаються єдиними командами, які за чотири поєдинки жодного разу не змогли виграти.

Рух - Колос 1:1

Зустріч сенсаційних лідерів турнірної таблиці вийшла дійсно непоганою. Проти приблизно рівного суперника в оптимальній формі Рух, очікувано, вже не виглядав так грізно, але все ж таки знаходив чимало гольових можливостей, одну з яких зумів використати на початку другого тайму. А Колос, здається, все ж зумів вдосконалити свій простий і силовий футбол, додавши в нього більше пресингу, сміливості, агресії, надійності в обороні і впевненості в собі, і тепер заслужено пожинає плоди на старті нового сезону.

В цілому гра показала, що обидві команди, на цьому відрізку чемпіонату, гідні тих місць, які вони займають, і їхні вдалі результати не впали з неба, а стали наслідком довгої і якісної роботи над собою.

Дніпро-1 - Оболонь 1:2

Такий результат хочеться назвати сенсацією, але це скоріше логічний підсумок вільного падіння Дніпра-1 на старті нового сезону. Від матчу до матчу команда стикається з одними і тими ж проблемами: створення моментів біля чужих воріт дається вкрай складно, чіткого розуміння і плану, як доводити свій контроль м'яча хоча б до ударів з реально небезпечних позицій немає, а до всього цього стали додаватися ще й незрозумілі помилки в обороні, яких в попередньому чемпіонаті не спостерігалося. Підопічні Кучера, який після цієї гри пішов у відставку, сумарно набрали одне очко в двох крайніх поєдинках проти Миная і Оболоні, забивши цим суперникам лише два голи з пенальті. І, якщо в минулому турі 11-метрові в ворота закарпатського клубу ще піддавалися хоч якомусь поясненню, то той, який був призначений в грі з пивоварами – це просто знущання над футболом.

Оболонь, яка від матчу до матчу стабільно робить одне і те ж: терпить в обороні і чекає можливості втекти в контратаку, максимально скористалася проблемами суперника і здобула свою першу перемогу після повернення в УПЛ. Підопічні Валерія Іващенка знову підтвердили репутацію команди, здатної створити проблеми і помотати нерви абсолютно будь-якому супернику, а якщо трохи пощастить – ще й набрати максимум очок.

Чорноморець - Динамо 3:2

Ще одна команда, яка від матчу до матчу стикається з однією і тією ж проблемою – київське Динамо. Тільки на відміну від Дніпра-1 біда «біло-синіх» зосереджена лише в одній лінії – обороні. Ті дитячі помилки, яких припускаються захисники киян на старті сезону – це просто смішно, а якщо ви раптом вболіваєте за цей клуб, то сміх в такому випадку буде істеричним. Рівень нинішніх захисників Динамо, особливо центральних, не відповідає не те, що команді, яка бореться за чемпіонство, а навіть претенденту на єврокубки. Якою б хорошою не була атака підопічних Луческу в УПЛ, вона не зможе весь сезон забивати по 4-5 м'ячів.

У грі з Чорноморцем дії киян попереду знову були цілком гідними: вони відзначилися два рази, могли і більше, двічі відігравалися і робили все, щоб, як мінімум, уникнути поразки. Але те, що творили ДячукСирота і компанія біля своїх воріт при будь-якому наближенні до них одеситів, не витримує ніякої критики. Якщо основний центральний оборонець Динамо не може розрахувати траєкторію відскоку м'яча від газону і влучити в нього, вихід тільки один – він не повинен бути основним центральним оборонцем Динамо.

Критикуючи гостей, не варто забувати похвалити Чорноморець, який прекрасно скористався помилками суперника і здобув свою третю перемогу в чотирьох поєдинках. Роман Григорчук, в розпорядженні якого в цьому матчі було лише шість запасних, відмінно знав, з ким матиме справу, де найслабші місця столичного клубу і куди його потрібно бити, щоб було максимально боляче. Він зумів донести це своїм футболістам і в битві двох досвідчених стратегів поставив Мірчі Луческу дитячий мат, трохи ганебний для гросмейстера такого рівня.

А у Динамо на початку нової кампанії триває мазохістська гра захисту і нападу «забийте більше, ніж ми привеземо», і з таким станом справ киянам буде неймовірно складно досягти чогось серйозного за підсумками сезону.

Кривбас - Шахтар 3:3

Багато проблем в обороні на старті сезону і у донецького Шахтаря. В разі «гірників» це набагато несподіваніше, адже за іменами, заслугами і можливостями як мінімум центр їхнього захисту виглядає найкращим в УПЛ.

Трьох м'ячів у ворота Кривбаса має спокійно вистачати для перемоги, але у вчорашньому поєдинку в Кривому Розі щось пішло не так. Звичайно, потрібно відзначити божевільний характер і бажання підопічних Юрія Вернидуба, які стали ключовим фактором їхнього камбека. Хоча на початку цього матчу будь-якої інтриги не віщувало абсолютно нічого: до 18-ї хвилини Шахтар вже вів 2:0, а господарі виглядали максимально приречиними.

Але потім Кривбас все ж знайшов в собі сили не опускати руки і продовжувати боротися, а донеччан поставили в глухий кут прості передачі з флангу.

Криворізький клуб досить швидко відіграв один м'яч, а коли на останніх хвилинах першого тайму в його ворота залетів ще один гол після безглуздої помилки голкіпера, команда Вернидуба знову зробила перевага гірників мінімальною вже через хвилину.

Пішовши на перерву з відставанням в один м'яч, Кривбас повірив в себе і продовжував тиснути на суперника в другій половині. Це принесло результат на 64-й хвилині, коли Бескоровайний забив останній, як виявилося, гол у грі і подарував своїй команді нічию. У Шахтаря було достатньо часу, щоб вирвати перемогу, але особливих шансів для цього більше не виникло. Можливо, останні хвилини у виконанні донецького клубу були б більш яскравими, але вилучення Бондаренка і Чигринського явно зіпсували плани команди ван Леувена. Перед ними у «гірників» була можливість трохи пограти в більшості, коли пряму червону картку перед собою побачив Хомченовський, але чисельна перевага гостей тривала лише 11 хвилин.

В результаті Шахтар вдруге в сезоні втратив очки, і в турнірній таблиці УПЛ спостерігається дуже цікава ситуація: в лідерах Рух і Чорноморець, а з топ-4 минулого сезону в зоні єврокубків, на даний момент, знаходиться тільки Шахтар, розташований на четвертому місці. Динамо – сьоме, Зоря – десята, а Дніпро-1 поки на 11-му місці. А ви говорите нудний чемпіонат…