Вчора 7
Сьогодні 8
Завтра 7

Три перемоги в плей-оф ЛЧ та яскравий камбек в Бергамо: згадуємо успішні матчі Шахтаря з італійськими клубами

Історія протистоянь не найкраща, але приємних моментів у ній вистачає

Сьогодні донецький Шахтар розпочне свій шлях у Лізі чемпіонів 2024/25 поєдинком проти Болоньї. Статистика протистоянь гірників з італійськими клубами у єврокубках далеко не найкраща. В 31-му матчі проти представників цієї країни помаранчево-чорні здобули сім перемог, п'ять разів зіграли внічию та зазнали 19 поразок.

Матч проти Болоньї матиме для Шахтаря величезне стратегічне значення в контексті боротьби за топ-24, адже ця команда належить до тих, з якими гірникам можна і потрібно брати очки.

Тому підопічним Маріно Пушича, попри все, треба намагатися грати на перемогу. Чи вдасться її здобути – дізнаємося зовсім скоро, а поки що пропонуємо налаштуватися на правильний лад, згадавши всі перемоги Шахтаря над командами з Італії.

Шахтар - Ювентус 1:0. 08.12.1976

Свою першу перемогу над італійським клубом Шахтар здобув майже 48 років тому. В рамках третього раунду Кубка УЄФА 1976/77 команда зустрілася з туринським Ювентусом. У першому поєдинку на полі суперника гірники поступилися з рахунком 0:3, але у матчі-відповіді зуміли виграти 1:0 завдяки голу Валерія Шевлюка, проте для проходу далі цього, на жаль, виявилося недостатньо.

На цьому шлях донеччан у тому євросезоні завершився, а Ювентус, до речі, став переможцем того розіграшу.

Шахтар - Рома 1:0. 22.11.2006

Наступна перемога донецького клубу над представником Серії А відбулася 2006-го року. У лізі чемпіонів сезону 2006/07 гірники потрапили до однієї групи з римською Ромою, якій судилося стати улюбленим італійським суперником помаранчево-чорних. У першій грі на Стадіо Олімпіко представник України розгромно поступився з рахунком 0:4, а ось у Донецьку здобув мінімальну перемогу завдяки єдиному забитому м'ячу Чипріана Маріки.

У підсумку Рома посіла у квартеті, де також були представлені Валенсія та Олімпіакос, друге місце і вийшла в плей-оф, а Шахтар фінішував на третій позиції та вирушив продовжувати сезон в Кубку УЄФА.

Рома - Шахтар 2:3. 16.02.2011

А першу виїзну перемогу Шахтаря над італійським суперником було зафіксовано у ЛЧ сезону 2010/11. Гірники впевнено виграли групу з Арсеналом, Брагою та Партизаном, а до 1/8 фіналу натрапили на римську Рому.

Перший поєдинок на Стадіо Олімпіко розпочався для підопічних Мірчі Луческу з швидкого пропущеного м'яча, проте ще до перерви гірники відповіли трьома влучними ударами від Жадсона, Дугласа Кости та Луїса Адріано. Ці 13 хвилин і стали вирішальними у всьому протистоянні, а гол Жеремі Менеза у другому таймі лише скоротив різницю в рахунку перед повторним поєдинком.

Шахтар - Рома 3:0. 08.03.2011

А у матчі-відповіді того протистояння Шахтар легендарно покуражився на своєму полі. Розгром представника топ-5 ліг – вкрай рідкісна подія для українського клубу, а коли вона відбувається у плей-оф ЛЧ – це справді легендарно. Голи Хюбшмана, Вілліана та Едуардо подарували Донецьку справжнє свято футболу, а зупинити Шахтар у тій Лізі чемпіонів змогла лише майбутній переможець Барселона.

Шахтар - Наполі 2:1. 13.09.2017

Наступним італійським клубом, який зміг обіграти Шахтар, став Наполі. У сезоні 2017/18 гірники потрапили до непростої групи з Ман Сіті, неаполітанцями та Фейєноордом, проте зуміли з неї вийти, і однією зі складових того успіху стала домашня перемога над італійським клубом. Гірники шокували суперника забитими м'ячами Тайсона та Факундо Ферейри на старті кожного з таймів, а суперник зміг відповісти лише голом престижу у виконанні Міліка.

Шахтар - Рома 2:1. 21.02.2018

А ось у 1/8 фіналу того ж розіграшу ЛЧ гірники зустрілися зі своєю коханою Ромою та знову змогли її перемогти. На гол Дженгіза Ундера наприкінці першого тайму донецький клуб відповів точними ударами Факундо Ферейри та Фреда у другому. Шкода тільки, що повторити успіх зразка 2011 року і вийти до чвертьфіналу все ж таки не вдалося: у грі у відповідь римляни перемогли 1:0 і за тоді ще існуючим правилом виїзного гола пройшли далі.

Аталанта - Шахтар 1:2. 01.10.2019

Ну а остання перемога Шахтаря над клубом з Італії вийшла дуже епічною. У виїзному поєдинку у Бергамо Аталанта видала дуже сильний старт матчу, забила гол та могла забивати ще один, але Андрій Пятов потяг пенальті від Ілічича. Однак після цього гірникам вдалося переламати гру: спочатку Жуніор Мораєс відзначився голом у роздягальню, а на останніх секундах зустрічі Манор Соломон вирвав для своєї команди яскраву вольову перемогу.