Сьогодні 2

Циганков і Довбик грають в найгарячішій команді Іспанії. Жирона вражає всіх і йде другою в таблиці

А також готується до перших серйозних випробувань
25 вересня 2023р. 13:02

Жирона, без перебільшення, у вогні. Команда Віктора Циганкова та Артема Довбика завершила шостий тур Прімери на другій сходинці в таблиці. Барселона йде вище лише через те, що має на один пропущений м’яч менше. Реал, Атлетико та інші – позаду.

Цими вихідними біло-червоні провели вражаючий матч проти Мальорки. Команда Хав’єра Агірре приїхала на Монтіліві після першої перемоги в сезоні. І їм відразу ж пощастило: м’яч після кутового влучив у руку Циганкову – пенальті.

Єдине, цей гол Жирону лише розізлив. Вона добряче постраждала проти масованого захисту суперника, але вже до кінця першого тайму розклала цю фортецю на цеглинки – 4:1.

«Я бачив найкращу команду, яку коли-небудь тренував».

Коли тренер каже такі слова, це означає, що він максимально задоволений.

А українські вболівальники були задоволені від забитого м’яча Довбика (хоч він своїм пенальті й змусив дещо попереживати), а в другому таймі й від асисту у виконанні нападника.

На 57-й хвилині Жирона вела 5:1 і могла дозволити собі увімкнути режим економії енергії. Два пропущених м’ячі в самому кінці навряд сильно засмутили біло-червоних і їхню команду – Жирона вперше в своїй історії виграла п’ять матчів Прімери поспіль.

«Ми на початку чогось, що, я сподіваюся, буде справді дуже красивим. Ми переживаємо прекрасні моменти, але у нас все ще довгий шлях попереду».

Мічел не може приховати захвату від гри і результатів свого колективу. Хоча і наполягає на тому, що ще рано розслаблятися.

А коли у нього запитали про турнірну таблицю, то відповів, що команда зробить скріншот.

Капітану Алеїшу Гарсії позиція в таблиці також до вподоби:

«Ми дуже раді і задоволені, коли заглядаємо в неї. Команда грає у видовищний футбол, ми всі отримуємо від нього насолоду. Так, нам ще потрібно покращуватися, але загалом наша команда на чудовому рівні».

Насправді, Жирона могла завершити тур і на першому місці. Реал в дербі поступився Атлетико і випустив команду Мічела перед себе, тоді як Барселона врятувалася проти Сельти лише в останні 10 хвилин.

Звісно, ще надто рано говорити про таблицю. Зіграно всього 6 турів з 38. Але людей, які захоплюються статистикою, вже не зупинити.

Усі 44 команди, які розпочинали сезон 16-ма очками з 18 можливих, фінішували в зоні єврокубків – у топ-6. І лише Валенсія та Вільярреал в сезоні 2008/09 не змогли пробитися у топ-4. В решті 42 випадках команди після такого вражаючого початку кампанії наступного сезону грали в Лізі чемпіонів.

Перспектива, що звучить вражаюче для команди, яка проводить свій лише четвертий в історії сезон в Прімері.

Та ніхто не збирається забігати настільки далеко. Алеїш Гарсія для початку просить зосередитися на матчах цього тижня:

«Зараз нас чекають дві хороші команди: Вільярреал та Реал Мадрид. Нам потрібно знайти, як стати ще сильнішими. Але ми повністю впевнені в собі і вийдемо на ці матчі з метою набрати по три очки».

Жирона дійсно вражає. І, напевно, найкраще про це все ж говорять не їхні слова, а слова суперника. Агірре визнав – їх переїхали, пройшли і не помітили, розбили. А потім додав:

«Сподіваюся, вони зможуть так продовжити. Це було б чудово для футболу, якщо скромна команда зуміє вчинити фурор. Наразі вони справжнє одкровення».

Одкровення, якому необхідно подолати ще довгий шлях, аби досягнути справжнього, а не виключно проміжного успіху.