Вчора 2
Сьогодні 2

У Німеччині вірять в перемогу « Боруссії » над « Манчестер Сіті ». Навіть зібрали для цього п'ять причин

Команди зійдуться в чвертьфіналі Ліги чемпіонів
Ерлінг Холанд / Фото - by Lars Baron / Getty Images

Це, напевно, сама нерівна пара чвертьфіналу Ліги чемпіонів. « Манчестер Сіті » – абсолютний лідер поточного сезону АПЛ. І дортмундська « Боруссія » – зараз п'ята в Бундеслізі, яка виграла тільки один з останніх п'яти матчів у всіх турнірах.

Здається, команді пепа Гвардіоли вже можна замислюватися про півфіналі, де має бути зустріч з більш конкурентним суперником: « Баварією » або ПСЖ. Але не варто поспішати.

У Німеччині вірять в колектив Едіна Трезіча. По крайней мере, офіційний сайт Бундесліги підготував цілий матеріал з назвою: « 5 причин, за якими « Боруссія » переможе « Манчестер Сіті » в чвертьфіналі Ліги чемпіонів ».

Цікаво, чи не так? Давайте поглянемо, на що покладаються вболівальники німецького футболу.

Причина № 1 – Ви не зупините Холанда

Дійсно, це не просте завдання. Втім, « Айнтрахту » в минулому турі чемпіонату Німеччини це все ж якось вдалося. Але прес-служба Бундесліги акцентує увагу на іншому:

« Холанд точно схрестив пальці, щоб зустрітися з « Сіті » на якійсь стадії турніру. Він народився влітку 2000-го року, коли його батько Альф-Інге перейшов з « Лідса » в « Ман Сіті ». Але не варто думати, що він пошкодує суперника через сімейне зв'язку ».

А тепер вражаюча статистика 20-річного норвежця: 49 голів в 50 матчах за « Боруссію », 34 в 37 матчах Бундесліги. Але він, звичайно ж, не обмежується чемпіонатом. 10 голів в поточному сезоні ЛЧ – це на чотири більше, ніж у будь-якого з найближчих переслідувачів.

Він забив в кожному з шести матчів Ліги чемпіонів, в яких грав. Більш того, в останніх чотирьох поспіль він оформляв дублі.

У нього вже 20 голів в кар'єрі в найпрестижнішому з єврокубків. І знадобилося йому на це всього 14 матчів. Звичайно ж, це рекорд. Ну і молодше Ерлінга в Лізі чемпіонів ніхто стільки не забивав. навіть Кіліан Мбаппе.

« Голанд – гольова машина, яку не зміг би зупинити навіть Джон Коннор ( це з « Термінатора » ) ».

Так про норвежці пишуть на сайті Бундесліги. Ну а ще там зробили приголомшливий розбір його гри:

Причина № 2 – Повернення Санчо

Англієць і, до речі, колишній гравець « Манчестер Сіті », який в 2017 році виїхав до Німеччини, розуміючи, що на батьківщині у нього перспектив заграти небагато, не зіграє в першому матчі. По крайней мере, він пропустив п'ять останніх матчів « Боруссії » ( лише 1 перемога ) і, за інформацією Ruhr Nachrichten, Повернеться на поле не раніше відповідної гри з « городянами ».

Але прес-служба Бундесліги вирішила приділити увагу тільки хорошого. Наприклад, тому, як Санчо заграв після Нового року. Адже в першій половині сезону у нього не було жодного гола ( і 5 ассістів ), але потім – 6 + 6 по системі гол + пас. Вінгер був особливо хороший в лютому, коли навіть був визнаний кращим гравцем чемпіонату. Але німці виділяють не тільки його гру, але і:

« Зв'язок Санчо з Холандом на і поза футбольного поля – це найнебезпечніше зброю « Боруссії » в протистоянні із захистом суперників ».

Дійсно, Санчо зробив на норвежця 6 гольових передач. Крім цього, він створює для партнера додатковий простір, стягуючи на себе захист суперників: англієць – гравець, якого в складі чорно-жовтих пресинг більше за інших.

Втім, краще один раз побачити, ніж десять разів прочитати. Ось ще одне круте відео від Бунделіге. На цей раз про страхітливу зв'язці Санчо-Холанд:

Причина № 3 – Вони прискорюються після перерви

Це чисто статистична історія.

« Манчестер Сіті » має кращий захист в поточній Ліги чемпіонів. команда Хосепа Гвардіоли в восьми матчах турніру пропустила тільки один раз. Так, можна продиратися до рівня суперників: « Марсель », « Олімпіакос », « Порту » і « Боруссія » М. Але давайте не забувати, що той же « Порту » пройшов « Ювентус » в 1/8. Правда, саме підопічні Сержіу Консейсау поки єдиними забили « городянам ».

Так ось, в Бундеслізі сподіваються на спритність « джмелів » після перерви. У першому таймі до дортмундцам часто виникають питання, але після цього починається рок-н-рол: 73%, а якщо точніше, то 40 з 55 голів « Боруссії » в чемпіонаті довелося якраз на другі тайми. При цьому, 28 з них залетіли в ворота суперників в проміжки між 46 і 60, а також 76-90 хвилинами.

Здавалося б, ну і що? Але справа в тому, що « Манчестер Сіті » найбільш наслідуємо якраз в ці періоди матчів. Майже половину своїх м'ячів в АПЛ « городяни » пропустили якраз в ці 15-хвилинки. Не факт, що « джмелям » ці цифри допоможуть, але будемо тримати їх в голові.

Фото - by Friedemann Vogel - Pool / Getty Images
Причина № 4 – Пеп вилітав від Роллс Ройса ( гра слова така )

« Боруссія » тільки раз обіграла « Баварію » Пепа Гвардіоли в Бундеслізі. А він провів в Німеччині три сезони. Втім, у іспанця найвищий відсоток перемог в німецькому чемпіонаті – 80,4%. Тому настільки невпечатляющая статистика дортмундцев не дивує.

Але « Боруссія » куди більше насолила Гвардіоле в турнірах на виліт. У своєму дебютному матчі біля керма « Баварії » Пеп поступився « джмелям » Суперкубок Німеччини. У 2014 році цей трофей знову забрала собі дортмундская команда. Вона ж вибила мюнхенців з Кубка в сезоні 2014/15. Три з п'яти матчів в турнірах на виліт Гвардіола « Боруссії » програв.

Ну і, вже було сказано про Голанда і про Санчо, але Марко Ройс забив « Баварії » Гвардіоли чотири м'ячі – третина всіх голів « Боруссіі » мюнхенцям в той період.

Марко Ройс зіграє проти колишнього партнера Ілкая Гюндогана / Фото - bundesliga.com
Причина № 5 – « Боруссія » – суперважковаг в Європі

З огляду на те, то за останні сім сезонів Дортмунд жодного разу не бачив півфіналу Ліги чемпіонів і ось лише втретє добрався до чвертьфіналу, звучить смішно. Але « Боруссія » – переможець ЛЧ сезону 1996/97, а також фіналіст сезону 2012/13. А що « Манчестер Сіті »?

Їх максимум – півфінал. За останні десять років « городяни » двічі не вийшли з групи, три рази зупинилися в 1/8 фіналу і ще три рази – в чвертьфіналі. Єдине досягнення англійців в єврокубках – це перемога в Кубку власників кубків в далекому сезоні 1969/70.

До того ж, прес-служба Бундесліги налаштовує « Боруссію » тим, що « Манчестер Сіті » в останні роки постійно вилітає від команд, які помітно нижче в клубному рейтингу UEFA: « Монако », « Ліверпуль », « Тотенхем » і « Ліон ». При чому, два з чотирьох суперників « городян » потім дійшли до фіналу. Повторити їх досягнення було б великим успіхом для « джмелів ».

Текстова трансляція матчу « Манчестер Сіті » – « Боруссія »

Відео трансляція матчу « Манчестер Сіті » – « Боруссія »