Вчора 2
Сьогодні 2
Завтра 4

Україна витримала шалений натиск англійців та здобула надважливу нічию у відборі до Євро-2024

Нічия 1:1 Північної Македонії з Італією теж підбадьорює нас
10 вересня 2023р. 00:15

Кваліфікація Євро-2024. Група С:

Україна - Англія 1:1 (1:1)

Голи: Зінченко (26) – Вокер (41)

Попередження: Степаненко (22), Яремчук (42) – Меддісон (35), Магуйар (83)

Україна: Бущан - Конопля, Забарний, Матвієнко (Кривцов, 46), Миколенко - Степаненко, Зінченко (Буяльський, 76), Судаков (Сидорчук, 65) - Циганков, Яремчук (Довбик, 65), Мудрик (Назарина, 90)

Склад збірної України, окрім кількох спірних позицій, не став несподіванкою. Єдиним сюрпризом став вихід із перших хвилин Романа Яремчука, а не Артема Довбика у центрі нападу. Адже Яремчук не виходив на поле аж у трьох матчах поспіль на клубному рівні, що викликало сумніви у його ігровій формі та кондиціях (здебільшого ці побоювання підтвердилися).

Схожа ситуація і з Віталієм Миколенком, який вийшов у старті попри відсутність ігрової практики в Евертоні.

Відзначити можна й появу у воротах Георгія Бущана замість Анатолія Трубіна, який нещодавно перейшов до португальської Бенфіки, де досі не дебютував.

Ще однією позицією, де ми до останнього сумнівалися у рішенні Реброва, стала поява  Юхима Коноплі на правому фланзі оборони. Олександр Караваєв залишився на лаві. Тут Ребров влучив у десятку!

Англія: Пікфорд - Вокер, Гуехі, Магуайр, Чілвелл - Райс, Хендерсон, Беллінгем - Саака, Кейн, Меддісон

Стартовий склад «Трьох Левів» був цілком очевидним ще до мату. Головний тренер англійців Гарет Саутгейт зробив, по суті, тільки один сюрприз – у парі з Гаррі Магуайром у центрі оборони вийшов перспективний, але недосвідчений Марк Гуехі з Крістал Пелес.

Розклади перед матчем

Україна стартувала в групі C з поразки, як раз від англійців. Але потім нашу збірну очолив Сергій Ребров, який виправив ситуації, вигравши два матчі поспіль – проти Мальти та Північної Македонії. Після цього «синьо-жовті» опинилися на другому місці в турнірній таблиці. Щоправда, варто зазначити, що підопічні Сергія Реброва продовжують проводити домашні матчі на нейтральному полі через війну у нашій країні.

Англія підходила до цього поєдинку спокійно й упевнено. Підопічні Гарета Саутгейта мали практично бездоганний вигляд.  У цій кваліфікації вони зуміли виграти чотири матчі поспіль. Атака виглядає шикарно, все це доповнюється практично бездоганною обороною. Ба більше, за цей календарний рік було пропущено лише один м'яч (уже 2). Саме тому підопічні Гарета Саутгейта виглядали очевидними й беззаперечним фаворитами матчу з Україною.

Історія протистоянь

Англійців не можна назвати зручним суперником для нашої національної команди. Опоненти зустрічалися дев'ять разів, і лише одного разу «синьо-жовті» здобули перемогу (у далекому 2009 році). Британці здобули шість перемог, ще два матчі завершилися внічию (обидва у відборі на ЧС-2014). Ще відчутнішою була перевага англійців за різницею забитих-пропущених м'ячів в очних матчах – 15:3.

Загалом, наша збірна виглядала явним андердогом на тлі зіркової Англії. Але, як зазначив Олександр Караваєв: «У нас є і свої козирі – героїзм і єдність».

Матч. Україна 1:1 Англія

Зі старту англійці почали домінувати на полі, закривши нашу команду в глибокому захисті. Перші 20 хвилин матчу Україна фактично грала без м’яча, обороняючись навколо свого штрафного майданчика. Головною причиною такого перебігу подій був план команди «Трьох Левів» на цю гру: англійці дуже рішуче розпочали обидва тайми (сподіваючись на швидкі голи). Вони застосовували пресинг по всьому полю та зовсім не давали українцям контролювати м’яч, повертаючи його миттєво після кожної власної втрати. Це підтверджує й статистика володіння м'ячем – 20% на 80% на користь англійців у стартовий період гри.

Такого запалу Англії вистачало на десь на перших 20-25 хвилин кожного тайму. Після того, як українські футболісти витримували цей натиск, гра ставала рівнішою, а наша команда навіть пробувала вибудовувати позиційні атаки.

Така легка реалізація задумів Саутгейта на полі мала свої причини. Головною із них став занадто атакувальний склад нашої команди (аж 4 гравці з 11 були яскраво вираженими атакувальними виконавцями)МудрикЦиганковЯремчук та Судаков. Вийти із лише двома гравцями оборонного плану у центрі поля, у матчі з таким потужним суперником, було не найкращим рішенням нашого тренерського штабу. Проте вже у середині другого тайму Ребров виправив цей дисбаланс, замінивши Судакова на руйнівника Сидорчука.

Саме нестача одного гравця у центрі поля (до виходу Сидорчука) і була причиною такої невпевненої гри групи атаки, яка була фактично відрізана від своїх партнерів, граючи без м’яча.

Наші швидкісні вінгери лише кілька разів за матч опинилися у ситуації «один в один» із захисником на фланзі – це дуже мало, як для команди, яка намагається грати у стрімкий контратакувальний футбол.

Інша, не менш важлива, причина слабкої гри наших атакувальних футболістів – невиразний матч головного лідера збірної – Зінченка. Якщо винести за дужки його важливий забитий гол, то Олександр сам був не схожий на себе, роблячи дуже багато невимушених помилок (особливо при передачах). Здається, що якщо Пеп Гвардіола дивився цей матч, то він би не впізнав у Зіні гравця, який показував таку прекрасну «культуру пасу» під його керівництвом.

Проте, попри тактичну та ігрову перевагу «Левів», рахунок відкрили саме підопічні Реброва.

Україна скористалася однією зі своїх перших атак і вийшла вперед після точного удару Олександра Зінченка, якому асистував Конопля. Це й гол не випливав із того, що відбувалося на полі, але був дуже доречний для нас. Взяття воріт Пікфорда здивувало англійців і трохи остудило їхній запал.

Однак перед самою перервою підопічні Саутгейта прийшли до тями та все ж таки зрівняли рахунок. На 41-й хвилині Вокер чудово відкрився на правому фланзі та отримав неймовірний дальній пас від Кейна. Захисник, увірвавшись до штрафного майданчика збірної України, без проблем пробив із кількох метрів у нижній кут воріт – 1:1.

Після перерви Англія знову безжально тиснула. Букайо Сака був дуже близьким до того, щоб вивести гостей уперед, проте м'яч після удару гравця Арсенала влучив у поперечину із мінімальним дотиком від пальців Бущана.

Загалом варто відзначити, що саме лінія оборони (плюс воротар) є головними творцями сьогоднішнього успіху України. Дуже надійна та сувора гра наших оборонців змусила таких зірок, як КейнБеллінгемСака та Меддісон залишити поле без голів. Особливо хочеться виділити Юхима Коноплю, який видав майже ідеальний матч, віддавши гольову та виконавши безліч відборів та перехоплень.

Кінцева фаза матчу проходила відносно спокійно – Україну, очевидно, влаштовувала нічия, а англійці не хотіли занадто сильно ризикувати, щоб не отримати випадкову контратаку.

У такому темпі поєдинок і підійшов до свого фіналу.

Підсумки

Сказати, що Україна здобула хороший результат – нічого не сказати. До початку та протягом усієї гри Англія виглядала значно сильнішою і в кількох епізодах матчу здавалося, що другий гол у ворота Бущана назріває. Але українці вистояли та довели відомий футбольний афоризм: «Іноді дисципліна переважає клас».

Таким чином, наша команда відібрала бали у головного фаворита групи та продовжує залишатися непереможною під керівництвом Реброва. Україна залишається другою у таблиці й через три дні проведе свій наступний матч у відбірковому циклі до Євро-2024.

У вівторок, 12 вересня «синьо-жовті» зіграють з нашим головним конкурентом за вихід на чемпіонат Європи – чинним чемпіоном Старого світу збірною Італії. Початок зустрічі – о 21:45.