UPL.TV – бути: як це працює, що зміниться для глядача і чи є шанси об'єднати всіх?
![UPL.TV – бути: як це працює, що зміниться для глядача і чи є шанси об'єднати всіх?](/upload/resize_cache/iblock/f8e/916_537_2/f8e533725bdf3077375981a4c45a0244.jpeg.webp)
Напевно, в жодній країні світу не говорять про показ та трансляторів місцевого футбольного чемпіонату так багато, як в Україні. Вже який рік тривають відчайдушні спроби об'єднати трансляції всіх матчів нашої національної першості в одному місці і на одній платформі, і з другої половини поточного сезону це, нарешті, може статися.
Після невдалих спроб організації так званого єдиного пулу на різних каналах та ОТТ-платформах Прем'єр-ліга вирішила піти іншим шляхом та запустити власний телеканал, де вже за тиждень почнуть показувати матчі другої половини українського чемпіонату. У четвер, 15 лютого, відбулася презентація проєкту, де нам вдалося побувати, тож спробуємо коротко розповісти, що таке UPL.TV, чому ця спроба зібрати до купи всі трансляції матчів чемпіонату України виглядає перспективнішою за попередні і що може піти не так цього разу.
І одне зауваження: XSPORT наполягає на тому, що наша літня пропозиція та стратегія просування УПЛ зробила б глядачів щасливішими ще швидше!
UPL.TV: коротко про головне
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-02-16 16.17.57.jpeg)
З урахуванням популярності теми єдиного пулу в українському суспільстві, творці проєкту мали можливість зібрати багато інформації про побажання та основні запити аудиторії, і багато з них обіцяють задовольнити. По-перше, на UPL.TV будуть не лише трансляції матчів, а й багато супутнього контенту, якого любителі українського футболу не бачили з боку трансляторів уже кілька сезонів. Передматчеві та післяматчеві студії, аналітичні програми, огляди туру, авторські проєкти, клубний та партнерський контент, ретро-матчі. UPL.TV буде повноцінним телеканалом, а не просто платформою, де можна переглянути поєдинок у прямій трансляції чи записі.
Багато уваги приділили показу українського чемпіонату за кордоном. За словами керівництва УПЛ та її майбутнього телеканалу, вже зараз укладено конкретні домовленості з іноземними ОТТ-сервісами, які дозволять дивитися Прем'єр-лігу в Європі та за океаном. З сезону 2025/26 планується проводити тендер на консолідований продаж міжнародних прав. До цього планується вихід на самоокупність, а далі – стати прибутковим продуктом.
За чий рахунок банкет зараз? Автори проєкту посилаються на потужну міжнародну допомогу у розмірі 1,5 млн. євро від європейських ліг, які побажали залишитися неназваними. Дистрибуція ляже на плечі однієї відомої медіагрупи, але в UPL.TV запевняють, що вона просто виконуватиме їхнє замовлення відповідно до всіх відповідних вимог та стандартів якості.
На папері все виглядає досить чітко і зрозуміло, і нам залишається лише чекати та спостерігати, як усі ці ідеї втілюватимуться у життя. Але при цьому, на сьогоднішній день, в UPL.TV поки не вирішили одну з головних проблем, з якою рік у рік стикався кожен, хто приходив в український футбол з ідеєю єдиного пулу.
Проєкт новий – проблеми старі
Будь-який новий проєкт завжди схильний до цілого ряду ризиків, через які щось може піти не так, і у випадку UPL.TV один з них максимально очевидний. Наразі права на трансляції своїх матчів телеканалу погодилися віддати 13 з 16 клубів чемпіонату України. Динамо, Дніпро-1 та Зоря, поки що, як і раніше, залишаються там, де транслювалися і раніше. Переговори продовжуються, але поки що будь-яких конкретних домовленостей чи остаточної згоди з боку хоча б однієї з трьох команд немає, що підтвердив в.о. президента УПЛ Євген Дикий. Однак, незважаючи на складність переговорів, вони не перебувають у якійсь мертвій точці.
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-02-16 16.17.54.jpeg)
Я б не сказав, що ці клуби на етапі «ні, і все», переговори тривають, дуже важкі. Розглядаємо можливість паралельного показу їхніх матчів на платформах, де вони транслювалися в осінній частині чемпіонату та на
UPL.TV. Процес продовжується, і ми сподіваємося, що він завершиться позитивно, – заявив Дикий.
Питання об'єднання 16 клубів набагато важливіше, ніж може здатися на перший погляд. По-перше, без участі всіх єдиний пул не єдиний. По-друге, закордонній аудиторії, якій доведеться платити за перегляд українського футболу, буде складно зрозуміти, чому я навіть за власний кошт не можу побачити матч Динамо - Шахтар. По-третє, клуби, які поки що не погодилися співпрацювати з UPL.TV, далеко не останні в українському футболі. Дніпро-1 та Динамо розпочинатимуть другу частину сезону у статусі борців за золоті медалі, а чемпіонські розбірки – найцікавіше, що є у будь-якій лізі, і позбавляючись домашніх матчів цих команд новий телеканал втрачає значну частину аудиторії.
Співпраця з Динамо, Дніпром-1 та Зорею обіцяє стати для UPL.TV одним з головних викликів, і якщо домовитися все ж таки вдасться, це стане величезною перемогою для всіх причетних до проєкту і таким собі знаком якості, який дозволить творцям гордо сказати: «ми перші та єдині, хто зміг».
Чи зможуть – покаже час, а UPL.TV вже за тиждень необхідно показувати свою якість та переконувати аудиторію у тому, що всі обіцянки були не порожніми словами.
![](/upload/news-photos-1/20-11-2017-os/photo_2024-02-16 16.18.05.jpeg)
Михайло Цирук спеціально для ХSPORT.ua
У матеріалі використано фото Getty images, УПЛ
Коментарі 0