Розгорнути Згорнути

В офіційних матчах завжди перемагали: як Україна грала проти Чехії?

Згадуємо історію зустрічей команд перед поєдинком Ліги націй
Руслан Маліновський в матчі зі збірною Чехії

Вже 10 вересня збірна України проведе двобій другого туру Ліги націй проти Чехії. Якщо з нашим першим суперником, командою Албанії, синьо-жовті до цієї суботи грали практично ідеально, то тут все було набагато складніше: ігри з чехами традиційно складалися для України ще більш непросто і не завжди закінчувалися успішно.

Хочеться вірити, що цього разу підопічним Сергія Реброва вдасться реабілітуватися за жахливий виступ у минулому матчі, а поки що пропонуємо згадати, як складалася кожна з наших попередніх дуелей з майбутнім опонентом.

Чехія - Україна 4:0. 06.09. 2011

Історія протистоянь збірних України та Чехії розпочалася відносно нещодавно, і перший поєдинок було зіграно лише у 2011-му році. Наша команда, позбавлена необхідності грати матчі кваліфікації на домашній Євро-2012, продовжувала готуватися до турніру через контрольні ігри, а чехи у свою чергу провели цю гру через три дні після відбіркового поєдинку проти Шотландії.

У підсумку найкращий ігровий тонус суперника дав про себе знати сповна: на своєму полі в Празі чехи просто знищили підопічних Олега Блохіна з рахунком 4:0, відвантаживши у наші ворота чотири м'ячі вже на 51-й хвилині поєдинку. Втім, з огляду на те, що на самому Євро-2012 збірна Чехії вийшла з групи з першого місця, поразка вже не виглядає такою образливою: та команда справді була дуже хорошою.

Україна - Чехія 0:0. 15.08.2012

Вдруге Україна та Чехія зустрілися у контрольному поєдинку вже після Євро-2012. Наша збірна змогла не програти, але порадувати глядачів яскравим футболом теж не вдалося: на Арені-Львів команди розписали нульову нічию, і єдиний плюс цього результату в тому, що синьо-жовті не зіпсували ідеальну статистику стадіону, на якому ще ніколи не програвали.

Чехія - Україна 1:2. 06.09.2018

А перша в історії офіційна зустріч Чехії та України відбулася якраз у рамках Ліги націй. У стартовому матчі дебютного розіграшу нового турніру наша збірна вирушила у гості до суперника, якого раніше ще ніколи не перемагала, та зуміла це виправити.

Господарі швидко відкрили рахунок завдяки влучному удару Патріка Шика, проте на останній хвилині основного часу першого тайму гол Євгена Коноплянки дозволив Україні зрівняти рахунок, а на останній хвилині другого Олександр Зінченко вирвав для команди Андрія Шевченка вольову перемогу, яка стала запорукою успішного виступу на турнірі.

Україна - Чехія 1:0. 16.10.2018

Обіграти чехів вдалося і в другому домашньому матчі тієї Ліги націй на харківському стадіоні Металіст. Цього разу обійшлося без драми і все вирішив єдиний гол Руслана Маліновського на останніх хвилинах першого тайму.

Таким чином у двох офіційних матчах проти Чехії Україна набрала шість очок, і зрештою завершила той розіграш Ліги націй першим місцем у групі та виходом до Ліги А. Хотілося б, щоб цього разу все склалося аналогічно, але як це все ж таки буде складно.

Чехія - Україна 1:1. 08.09.2021

Ну а останній на даний момент поєдинок Чехії та України відбувся три роки тому. Наша збірна стартувала під керівництвом Олександра Петракова з двох нічиїх поспіль і сподівалася на першу перемогу за нового тренера в контрольному матчі в Пльзені.

Переможний результат справді був дуже близьким: після дебютного голу за збірну у виконанні Віктора Корнієнка Україна вела в рахунку протягом більшої частини поєдинку, проте забитий м'яч Матея Видри на третій компенсованій хвилині все ж таки змусив синьо-жовтих відкласти першу перемогу з Петраковим на чолі на цілий місяць.