Вчора 0
Сьогодні 0

Воротарська драма на Кубку Африки. Пішов бити вирішальний пенальті у свій день народження – і промахнувся

На попередньому КАН він затягнув Єгипет у фінал

Кубок африканських націй не шкодує фаворитів. Туніс, Гана та Алжир не змогли вийти з групи, тоді як Камерун, Сенегал та Єгипет вибули вже після 1/8 фіналу.

І поразка семиразових переможців турніру була, напевно, найбільш драматичною.

На цьому турнірі Єгипет зазнавав невдачу за невдачею. Команда Руя Віторії не змогла здобути жодної перемоги в групі: розписала нічиї 2:2 з Мозамбіком, Ганою та Кабо-Верде.

Це, щоправда, не стало проблемою – фараони спокійно фінішували другими у своєму квартеті і вийшли в плей-оф. Проблемою стало те, що впродовж групового етапу вони втратили свого лідера Мохамеда Салаха. Нападник Ліверпуля травмувався і вибув з турніру.

Без нього головним героєм Єгипту став Мостафа Мохамед. Вперше гравцю їхньої збірної вдалося забити у чотирьох підряд матчах Кубка Африки: у кожній грі групового етапу, а також в 1/8 фіналу проти ДР Конго.

В матчі з ДР Конго він зрівняв рахунок в самому кінці першого тайму. Гра, зрештою, перейшла в екстра-тайми. На самому їх старті Єгипет залишився у меншості. Але дотягнув до серії пенальті.

І помилився вже другим ударом. Мохамед оформив на турнірі чотири голи. У ворота ДР Конго забив якраз з 11 метрів. Та не в серії ударів після матчу. Тут нападник підвів.

Всі надії Єгипту тепер були покладені на їхнього голкіпера. Для 35-річного Габаскі це був всього 10-й матч за збірну. Але він заслужено вважався одним з героїв нації.

Попередній КАН Габаскі також починав у статусі резервного воротаря. Однак в 1/8 фіналу основний кіпер травмувався – Габаскі вийшов замість нього на серію пенальті проти Кот-д’Івуара. І виграв її.

В чвертьфіналі на старті екстра-таймів він зазнав пошкодження сам. Але до наступного матчу встигнув відновитися. І знову виграв серію пенальті. Тепер вже у Камеруна.

Фінал – гра проти Сенегалу. Габаскі знову вийшов у старті. І на самому початку гри взяв пенальті Садіо Мане.

Ця гра також дійшла до серії 11-метрових. Габаскі взяв один удар. На жаль, цього було замагало. Єгипет все ж програв. Щоправда про подвиги їхнього голкіпера ніхто не забув.

І ось, після невдачі партнера Габаскі вгадує куди буде пробивати суперник. Так, не сейв – опонент промахнувся. Але все ж голкіпер цю дуель виграв.

Звична справа, що воротарі під час серії пенальті користуються шпаргалками – приліплюють на пляшку з водою те, як зазвичай пробивають опоненти. Така була і у Габаскі.

Але, що цікаво, з дев’яти ударів по його воротах, він вісім разів стрибав в один і той самий кут – правий від себе. Не забили йому тільки тоді, коли він від цієї тактики відмовився.

Гравці ДР Конго робили свою роботу класно. Тільки одного разу воротар Єгипту був близький, щоб взяти удар – торкнувся до м’яча рукавичкою, але відбити все ж не зміг.

І ось, несподівано, він сам пішов пробивати пенальті.

У їхній команді було вилучення, відповідно, до серії допускалися тільки 10 гравців. Але Габаскі був тільки дев’ятим. Чому?

Захисник Моханад Лашин вийшов на заміну в кінці екстра-таймів. І відмовився виконувати пенальті. Саме він не забив вирішальний удар у фіналі проти Сенегалу. Страх ще однієї помилки взяв гору.

Тож Габаскі. Дуель воротарів. Він вирішив бити в той самий кут, в який падав майже весь вечір. І промахнувся – м'яч від поперечини полетів вище воріт.

«Я намагався бути спокійним, намагався вивести Габаскі з рівноваги. І мені вдалося. Після цього треба було сконцентруватися на власному ударі.

Перед ним я подумав про те, що на тренуванні, коли ми відпрацьовували пенальті, не забив, але тепер…»

Так, відповісти на удар Габаскі взявся воротар ДР Конго Ліонель Мпасі. І вихованець ПСЖ зі своїм завданням впорався.

Єгипет вилетів з турніру.

На момент фінального свистка вже годину як був день народження Габаскі. Очевидно, що не власною помилкою він хотів відсвяткувати 35-річчя.

Це була перша в історії перемога ДР Конго над Єгиптом в офіційних матчах. І, що цікаво, вони, як і Єгипет, усі свої матчі у групі зіграли внічию. Тут після основного часу також було 1:1. Збірна ДР Конго не спромоглася виграти жодного матчу на КАН, але вона вже в 1/4 фіналу.

А Єгипет… 40 років він не програвав у серії пенальті. Зараз поступився втретє поспіль: у фіналі минулого КАН, у фіналі кваліфікації на чемпіонат світу-2022 (Габаскі був на заміні) і у 1/8 фіналу Кубка Африки.

Буде боляче, якщо тепер буде 40 років без перемог.