« З одним очком ніхто нікуди не виходить ». Виходить – Україна відібрала на Євро завдяки битві з Росією

Хоча навіть капітан вже втратив віру
03 травня 2021р. 17:40
Збірна України вийшла на чемпіонат Європи / Фото - facebook.com/uhfukraine

Вперше з 2006 року чоловіча збірна України зіграє на двох поспіль чемпіонатах Європи. За відбору на Євро-2022 вже можна писати книгу. За фактом, для виходу в фінальну частину команді Миколи Степанца вистачило тільки одного очка. капітан Захар Денисов не міг повірити, Що з такими показниками можливо пробитися до фінальної частини:

« Ми програли і розуміли: з одним очком ніхто нікуди не виходить, тим більше з такою грою. Коли зайшли в роздягальню, хлопці почали перевіряти інтернет. Я як один з небагатьох скептиків кажу: « Парні, там нема чого дивитися – з одним очком нічого нам не може світити ». Але хлопці все одно з надією почали перевіряти новини. І з'ясувалося, що Україна завоювала путівку ».

Застрибнули в останній вагон.

Формат відбору наступний – безпосередньо з кожної з восьми груп відбору в фінальну стадію виходили по дві команди. Але також свої путівки отримували чотири кращі збірні, що зайняли треті місця. При цьому, в рейтингу « -Тременто » не враховувалися результати з останніми командами їх квартетів. У нашому випадку це були Фарерські острови – єдиний суперник, якого вдалося обіграти.

Одне очко. І різниця м'ячів -9. З такими показниками, дійсно, складно претендувати на чемпіонат Європи. Але, як виявилося, цілком можливо.

Захар Денисов ніяк не міг повірити, що збірна дійсно зуміла подолати кваліфікацію і потрапити в число 24 учасників Євро-2022:

« Все одно шматочок мене не вірить в те, що сталося. Це велика справа для всіх нас. Особливо для молоді. Потрапити на Євро дуже багато значить для збірної, для керівництва — для всієї країни. У мене до цих пір змішані емоції ».

Виходить, ключовим в цьому відборі став матч проти збірної Росії. В Європейській федерації гандболу вирішили не розводити збірні за різними групами. І, в результаті, вони зустрілися між собою вже на старті кваліфікації – в Мінську, на нейтральній території.

Ці поєдинки були першими біля керма збірної як для нашого головного тренера Миколи Степанца, Так і для їх наставника – Велиміра Петковича. Степанець, тоді ще паралельно очолював і « Мотор », відразу ж поставив перед командою мета:

« Завдання – вийти на чемпіонат Європи. Так, є багато травм, майже всі гравці « Мотора » перехворіли коронавірусом, деякий час не тренувалися. Але нам потрібно згуртувати команду ».

До того ж, ще перед матчами проти Росії 35-річний Сергій Онуфрієнко заявив про завершення кар'єри в збірній. Він хотів піти перемогами над принциповим суперником.

Перший матч вийшов воістину бойовим. Росіяни йшли на перерву з відривом в три м'ячі, але українці швидко відігралися і завершення зустрічі вийшло вкрай нервовим. У підсумку, наша команда останній раз зрівняла рахунок за 45 секунд до завершення зустрічі і здобула нічию.

Сергій Жуков став найрезультативнішим гравцем тієї зустрічі в складі збірної України. Полусредній закинув росіянам 7 м'ячів і ще тоді дав зрозуміти – набране в цьому матчі очко буде неймовірно важливим:

« Дуже хороший матч. Бойова нічия. Ми дуже задоволені. Звичайно, хотілося перемогти – в кінці для цього були шанси. Але одне очко теж має дуже велике значення. Для уболівальників це була суперигра, дуже емоційний матч ».

У другій зустрічі Жуков теж став найрезультативнішим гравцем у складі нашої команди. Але, на жаль, в грудні порвав хрести і більше в цьому відборі не грав.

Сейв Максима Вьюніка став кращим у другому турі відбору на ЧЄ-2022:

Після матчів з Росією був ще один привід попережувати. Спочатку наша команда досить легко розібралася з Фарерськими островами будинку. Але перед відповідною зустріччю тренер збірної Микола Степанець здав позитивний тест на коронавірус. І на паркеті були нерви і гойдалки.

Ми почали зустріч з 1: 4, перший тайм виграли 16:11, але потім дали суперникам шанс на успіх – у острівян було півтори хвилини на те, щоб зрівняти рахунок. Однак збірна України все ж здобула перемогу.

Атака збірної України і гол Андрія Акіменко потрапили в топ-5 голів туру відбору на ЧЄ-2022:

Ну а після цього пішли дві нервові зустрічі з чехами. У першій українці ледь не зачепилися за очки – мали майже хвилину, щоб зрівняти рахунок. І це при тому, що по ходу другого тайму поступалися з різницею в п'ять м'ячів.

Команда Степанца програла і домашній матч, і виїзний. Щоб після цього в роздягальні нервово дивитися в турнірну таблицю. І хоч Захар Денисов не вірив в чемпіонат Європи, але збірна на нього все ж поїде. Питання за якістю гри залишаються. Але результат є – фінальна частина Євро-2022.