13:15
Телемагазин
09:45
Теніс. Кубок Девіса. Чвертьфінал. Австралія - Нідерланди

Хто ми без удачі? Як українець здобув найбільшу перемогу в кар'єрі, хоч і не повинен був виступати на турнірі

Потрапив на змагання в останній момент
24 січня 16:03
Хто ми без удачі? Як українець здобув найбільшу перемогу в кар'єрі, хоч і не повинен був виступати на турнірі
Станіслав Горуна з золотом Всесвітніх Ігор / Фото - WKF

Дуже часто доводиться чути, що в спорті вищих досягнень багато вирішують деталі, дрібниці. Коли між собою сходяться кращі, то будь-яка дрібниця може похитнути шальки терезів на якусь зі сторін.

Часом буває, що роки підготовки, наполегливих тренувань перекреслюються в один момент. Аж надто багато залежить від удачі. Але коли вона тобі посміхається, то багато стає простіше.

У кар'єрі українського Станіслава Горуни чимало досягнень, але найбільше серед них - бронза Олімпіади-2021.

Це був перший і, можливо, останній раз, коли карате потрапило в програму Ігор. Але що було до цього? Горуна ставав чемпіоном Європи, призером світу (а повинен був битися в фіналі), А також перемагав на Всесвітніх іграх.

І, фактично, Всесвітні ігри - це Олімпіада серед неолімпійських видів спорту. Виграти їх - це той ще привід для гордості.

У 2017 році у Вроцлаві Станіслав завоював золото. І на той момент це була вища точка, яка підкорилася йому в кар'єрі.

Але справа в тому, що він не повинен був там виступати - українця не було в списку учасників. Втім, як то кажуть, везе найсильнішим.

«Фарт. Просто пощастило. Запрошення прийшло мені менше ніж за місяць до змагань. Така ось була ситуація.

Склад учасників вже був сформований. І десь за місяць один спортсмен, Рафаель Агаєв, травмувався. Відповідно, він сказав, що не може поїхати.

Крім того, Федерація проводить великий міжнародний тренувальний табір, а після нього великі молодіжні змагання. Туди з'їжджаються 3-4 тисячі спортсменів: кадети, юніори, молодь.

Виходить, за пару днів до цього табору Рафаель травмувався. Відповідно, він не може ні приїхати в табір, ні виступити на Всесвітніх іграх.

Організатори почали швидко шукати йому заміну. Діти чекали Рафаеля, тому їм потрібно було дати когось рівноцінного. І вони подумали про мене.

Спочатку мова була тільки про табір. Вони зв'язалися з нашою Федерацією, а там їм відповідають: «Добре, Горуна може поїхати провести вам табір, але підіть і нам назустріч. Якщо вже звільняється одне місце на Всесвітніх іграх, то заявите туди його ». Вони помнулісь-пам'яталися, але на наступний день погодилися.

Я поїхав, відпрацював той табір, вони залишилися максимально задоволені, кожен наступний рік теж мене звали, щоб я до них їздив.

І, виходить, дали мені квиток на Всесвітні ігри. І я цим шансом скористався максимально ».


«З макгрегора Я ТІЛЬКИ ТАК Б РОЗЗБРАЛИСЯ». УКРАЇНСЬКИЙ ПРИЗЕР ОЛІМПІАДИ НЕ БОІТСЯ топових БОЙЦІВ ММА


Спочатку Горуна виграв всі три сутички в своїй групі, включаючи бій з американцем Томасом Скоттом, Який ось в 2021 році завоював бронзу чемпіонату світу.

Півфінал українець пройшов без проблем, а ось в поєдинку за золото поступався - 0: 2. За хвилину до кінця сутички Горуна відіграв один бал, але суперник все ще вів в рахунку.

І ось, за 15 секунд до закінчення фінального бою Станіслав провів уширо маваші гері - з розвороту вдарив ногою в голову супернику. Це удар на три очки. Це перемога. Якщо вже щастить, то до кінця. Головне, зловити удачу за хвіст і не відпускати.

Переможний удар Станіслава Горуни в фіналі Всесвітніх ігор :

Сергій Лук'яненко
Рейтинг:
(Голосів: 1)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

X-Video: