Вчора 4
Сьогодні 9
Завтра 0
Розгорнути Згорнути

Валерій Харакоз: «Є мрія – створити велику і потужну організацію Кіокушин Кенбукай в Україні»

Почесний президент Української Федерації Кіокушин Будо Карате Кенбукай дав XSPORT.ua ексклюзивне інтерв’ю
25 липня 2023р. 19:31
Валерій Харакоз: «Є мрія – створити велику і потужну організацію Кіокушин Кенбукай в Україні»

Розкажіть, будь ласка, про функціонування Української Федерації Кіокушин Будо Карате Кенбукай? Як організація працювала до повномасштабного вторгкння росії та як працює зараз

Міжнародна федерація Кіокушин Будо Карате Кенбукай була заснована у 2017 році Шиханом Цуйоши Хірошигє, тренером багатьох видатних чемпіонів світу з Кіокушин карате.

У тому ж році була заснована УФКБКК, яку очолив Віталій Гишко (президент – прим.) та Андрій Геркен (віце-президент – прим.). За цей недовгий час з початку існування нової організації проведено дуже багато різних заходів та змагань: обласного, всеукраїнського та міжнародного рівня. Всі майбутні заходи завжди проходитимуть на високому рівні, тому що ми маємо багаторічний досвід, починаючи з кінця 80-х років двадцятого століття, коли ми і почали розвивати кіокушин карате в Україні. Цього року пройшов уже 30-й чемпіонат Миколаївської області «Юний Самурай» (1993-2023).
З моменту існування федерації наша збірна команда багато разів брала участь у міжнародних змаганнях та таборах, це: чемпіонати Європи та світу у Румунії, Польщі, Угорщині, Італії, Німеччині, Іспанії, Вірменії, Казахстані, Туреччині, Болгарії.

Зараз УФКБКК набирає обертів та, незважаючи на вторгнення рф, ми змогли провести у 2022 році благодійні змагання у Києві в клубі «Моноліт», та благодійні семінари в Одесі, донати з яких пішли на підтримку ЗСУ та допомогу постраждалим внаслідок агресії у Миколаєві.

У 2023 році вже пройшли масштабні змагання у Київі – GLORY CUP. В них взяли участь більше 500 спортсменів. А ще відбувся всеукраїнський збір з кумітє у Ворохті. 

Які головні виклики стоять перед Федерацією прямо зараз?  

Зараз основна мета нашої федерації, це здобуття статусу «вид спорту» у Міністерстві молоді та спорту України. 

Як змінилось ставлення спортсменів до свого виду спорту під час війни? Чи почали люди більше тренуватись? Чи, можливо, навпаки менше? 

З початку війни, всі спортсмени стали тільки сильнішими та мотивованішими на тренуваннях. Усі хочуть здобувати перемоги. Про це говорять успіхи наших спортсменів в будь-яких видах спорту на міжнародній арені. Каратисти – не виняток.

Чи є серед спортсменів вашої Федерації ті, хто захищають Україну на фронті?

99,9% наших спортсменів це діти непризивного віку, але їхні батьки та наші тренери захищають країну зі зброєю в руках, або ж займаються волонтерством.

Але ми, як соціально відповідальна організація, звичайно ж, займаємось громадською діяльністю. Під час війни ми визначили для себе два основні напрямки – це підтримка дітей-переселенців та допомога військовослужбовцям на передовій. 

Дітям ми проводимо різні активності в форматі зустрічей зі спортсменами та знаменитостями.

Оперативно реагуємо на прохання військових, намагаємось задовольнити всі іхні потреби.

Це ті напрямки допомоги, на яких ми зосереджені, але не обмежуємося ними.

Які головні змагання для представників вашого виду спорту цього року? Розкажіть про успіхи спортсменів, а також їхні плани. 

У вересні ми змагатимемось на міжнародному турнірі в Румунії. А 18 листопада в Нідерландах стартує чемпіонат світу.

В Україні найближчим часом – восени – також плануються змагання. 24 вересня «Кубок МОНОЛІТ» у Києві, 30 вересня «Кубок Чемпіонів» теж у Києві, а на початку жовтня турніри приймуть Одеса та Львів.
На жаль, в зв’язку з війною в Україні та загалом напруженою ситуацією в світі, важко складати довгий календарний план на рік чи більше. 

За цей час від створення нашої Федерації у нас вже є чемпіони та призери міжнародних турнірів, чемпіонатів Європи та світу.

Чи відчуваєте ви конкуренцію за молодих спортсменів з боку інших бойових видів спорту?

Кіокушин карате дуже популярний вид спорту в нашій країні, який не потребує реклами. Отже, кожен обирає свій шлях у бойових мистецтвах. Щодо конкуренції серед федерацій, які розвивають кіокушин карате, то є такий вислів, переможе найсильніший!

Ми завжди – за здорову конкуренцію, це підтверджується тим, що наші збірні команди посідають перші місця на змаганнях інших федерацій.  

Яким взагалі має бути спортсмен, аби він досяг успіху в цьому виді спорту?

Кіокушин – це терпіння. Це означає, що спортсмен, який обрав шлях бійця у цьому виді спорту, повинен довго тренуватись та добре працювати, щоб досягти успіху. Найкращий тріумвірат – це тренер-батьки-учень, коли працює цей трикутник то шанси на успіх такого учня неабияк зростають. 

Ви сказали, що ваш вид – дуже популярний у нас. А які ще бойові дисципліни можуть похвалитися масовістю?

Так, з часу незалежності України кіокушин карате лише набирає популярності. Так би мовити набирає обертів! Є такі клуби, у яких займаються більше ніж 200 учнів.

В Україні зараз популярними також є кікбоксинг та джиу-джитсу (BJJ), і це дуже добре, що підлітки та молодь мають вибір за своїми вподобаннями. Від цих напрямків бойових мистецтв ми не відчуваємо ніякої конкуренції, тому що ми і вони самодостатні, та навпаки проводимо спільні семінари, щоб збільшити свої знання у бойових мистецтвах.  

Що особисто Ви хотіли б покращити в українському карате?

Це філософське питання… У 2020 році – до початку пандемії – в Україні мали відбутись п’ять чемпіонатів Європи та чемпіонат світу. Вважаю, коли ми почнемо їх проводити – це і буде покращенням.

Наскільки важко розвивати в Україні ваш вид спорту? 

Складність розвитку будь-якої організації завжди залежить від адміністративної та фінансової підтримки. 

Після початку вторгнення рф, великою проблемою стала участь наших бійців у міжнародних змаганнях, тому що тренери не мають можливості перетинати кордон. Ті федерації, що мають у Міністерстві молоді та спорту статус «вид спорту», мають таку можливість а ми – ні. Коли наша Федерація отримує статус «вид спорту», ми зможемо також виїжджати за кордон та брати участь у міжнародних змаганнях. Також ми зможемо офіційно проводити чемпіонати України та присвоювати звання «Майстер спорту» та «Заслужений тренер України».  

А як ви ставитесь до відсторонень росіян і білорусів від міжнародних змагань, а тепер і до того, що їх починають повертати?

Зрозуміло, що ми категорично проти участі представників країн, які напали або підтримують напад на Україну, ведуть цю нічим неспровоковану, жорстоку війну на нашій землі.

Але ми підтримуємо та дослухаємось до усіх рекомендацій нашої спортивної влади щодо нашої участі в турнірах, де є росіяни чи білоруси.

Яка ваша головна мрія в спортивній діяльності? 

З роками мрії змінюються… Зараз, як і усім, мені дуже хочеться, щоб якнайшвидше Україна перемогла у війні. Щоб ми знову могли займатися лише нашими буденними проблемами.

А у спорті – є головна мрія! Створити велику і потужну організацію Кіокушин Кенбукай в Україні, щоб наша федерація була дружною родиною однодумців. 


Тарас Праведний
Рейтинг:
(Голосів: 3)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

Рейтинг букмекерів

Букмекер місяця