Зараз 2
Вчора 8
Сьогодні 3
Завтра 8
Розгорнути Згорнути

Валерій Харакоз: «Якщо ми зараз відмовимось від підтримки спорту, він просто помре»

Розгорнуте інтерв’ю почесного президента Української Федерації Кіокушин Будо Карате Кенбукай
02 вересня 2023р. 21:27
Валерій Харакоз: «Якщо ми зараз відмовимось від підтримки спорту, він просто помре»

Дві великі перемоги українського спорту минулого тижня: Олександр Усик і Ярослава Магучіх. Дивилися?

Бій Усика, як і всі українці, звісно, дивився та ледь голос не зірвав (посміхається – прим. ред). Це був непростий поєдинок, британець діяв занадто брудно, але Саша швидко розставив усе по своїх місцях.

Шкода, звісно, що зараз українці не мають змоги побачити бій Усика на стадіоні. Але будемо чекати на Перемогу та бій Усика на Олімпійському чи в українському Криму. 

А що стосується Ярослави, то, нажаль, у прямому ефірі не було можливості дивитись її виступи. Проте я все одно слідкував за перебігом турніру. Дуже радий за неї.

Взагалі намагаюсь стежити за всіма українськими спортсменами на міжнародних турнірах. Зараз от за виступами Еліни Світоліної на US Open слідкую. 

Перемоги українських спортсменів – ковток свіжого повітря для країни?

Так, звісно. Спілкувався з нашими хлопцями на фронті. Вони теж по мірі можливостей слідкували за боєм та вболівали за Сашу. Це дуже піднімає дух як їм, так і цивільним людям у тилу. А це вкрай важлива місія. Думаю, у багатьох пробігли мурахи по шкірі, коли Усик виходив у ринг. А які емоції були після нокауту – словами не передати.

І, звісно ж, такі події привертають увагу до війни в Україні. Бій Усика дивились десятки мільйонів людей. Ще сотні мільйонів – так чи інакше про нього чули.  

Люди у Європі та США не можуть бути сконцентрованими на війні в Україні, тому важливо їм про це регулярно нагадувати. Тому нашим спортсменам критично важливо виступати на міжнародних змаганнях та показувати там свій клас. 

Як ви вважаєте чи достатньою мірою світова спортивна спільнота продовжує нас підтримувати?

Ми маємо бути дуже вдячні світу за підтримку. Нам було б важко без неї. Але світ все ж мало розуміє війну, коли вона десь далеко.

Саме через це ми бачимо регулярні спроби якось виправдати «невинних росіян» у спорті які здебільшого підтримують війну. Наше завдання – не допустити цього, і постійно нагадувати всьому світу, що війна прямо зараз йде тут, на українській землі.

А як у вашому виді спорту зараз з росіянами?

Наша Міжнародна федерація не співпрацює із росіянами.

Зараз багато спортивної інфраструктури ремонтують та будують. Наскільки важливо під час війни продовжувати будувати та відновлювати спортивну інфраструктуру?

Тут, насправді, ситуація двояка і важливо зберігати баланс. З одного боку, у країні йде війна, і усі кошти справедливо мають бути направлені на допомогу армії. Проте  тут важливо не впадати у крайнощі. Якщо ми зараз відмовимось від підтримки спорту, він просто помре. І так ми залишимось не лише без нинішнього покоління спортсменів, а і без наступного, яке зараз лише приходить у секції. А це позбавить нас спортивного майбутнього. Цього допускати не можна. 

Також зараз свою роль має зіграти професіоналізм тих, хто керує федераціями. Якщо підтримка від держави скорочується, необхідно шукати приватних інвесторів. Це вже робота менеджерів. Якщо така робота не проводиться, то мають виникати питання до кваліфікації цих кадрів. 

Чи багато дітей виїхали з батьками та продовжують займатись карате за кордоном? 

Багато. Українська школа Кіокушин Кенбукай карате є однією з найпотужніших у Європі, тому на рівні своїх однолітків наші спортсмени там одні з кращих. 

Проте я впевнений, після нашої Перемоги ці діти повернуться до України і будуть тренуватись у рідних клубах. Можливо, привезуть нам трохи нового та корисного досвіду (посміхається ­– прим. Ред)

Наскільки активно ви співпрацюєте з іншими федераціями?

З іншими федераціями спілкуємся та активно працюємо вже більше ніж 20 років. Часто беремо участь у турнірах з командами з інших федерацій. Це дуже гарний досвід для наших бійців.

Востаннє ми спілкувались з вами ще у липні. Скажіть, чи з того часу питання із визнанням видом спорту у Міністерстві спорту зрушило з місця?

На даному етапі все йде за планом та регламентом. Готуємо документи.

Вже невдовзі стартує новий сезон. Які події очікують на спортсменів та вболівальників?

Багато турнірів відбудеться в Україні восени. Зокрема – 24 вересня пройде Всеукраїнський турнір із Кіокушин карате «JUNIOR KYIV OPEN 2023». Планується більше 500 учасників. 

23 вересня збірна команда Кенбукай візьме участь у міжнародному турнірі у Румуніі (Сібіу), а 18 листопада відбудеться Чемпіонат Світу у Нідерландах (Арнем).

А як справи у вашого благодійного Фонду?

Фонд продовжує працювати у штатному режимі. Допомагаємо військовим, організовуємо свята та івенти для дітей, підтримуємо ВПО. Роботи дуже багато, але за півтора роки вона вже перетворилась на повсякденну. Важко виділити щось окремо. Допомагаємо і наближаємо нашу Перемогу! 

Рейтинг:
(Голосів: 1)

Коментарі 0

Увійти
Залишати коментарі на сайті дозволяється тільки при дотриманні правил.

Рейтинг букмекерів