Учасник TMS UKRAINIAN CUP - про категорії для пара-атлетів: Джиу-джитсу дійсно адаптивно і підходить людям з різною інвалідністю
![Учасник TMS UKRAINIAN CUP - про категорії для пара-атлетів: Джиу-джитсу дійсно адаптивно і підходить людям з різною інвалідністю](/upload/iblock/6d7/6d7de3f3d1bcd3bedbbff125cce66140.jpg.webp)
22 і 23 січня в Запоріжжі відбувся TMS UKRAINIAN CUP, в рамках якого стартувала кампанія Para Jiu Jitsu. Це соціальна програма для спортсменів з особливостями розвитку, ампутаціями або групами інвалідності. Організатори створили 7 окремих категорій для пара-атлетів.
Один з учасників TMS UKRAINIAN CUP В'ячеслав Лісніковскій в ексклюзивному інтерв'ю розповів про особливості пара-категорій, адаптивності джиу-джитсу і поділився враженнями від турніру.
- Як вам атмосфера?
- Чудово. Мені все сподобалося. Атмосфера дружня, всі один одного підтримують. Окреме спасибі Артему Гроту (куратор напрямку Para Jiu Jitsu Ліги TMS - прим.) За те, що запросив і за те, що є така категорія - пара-джіу-джитсу. Також хочу сказати спасибі організаторам і хлопцям, з якими разом виступали - всі один одного підтримують, атмосфера супер.
- Що ви скажете про появу в Україні категорії пара-джіу-джитсу?
- Я думаю, що це має велике значення для України, тому що є багато людей з інвалідністю. У цих людей обмежений спектр того, чим вони можуть займатися.
Поява пара-джіу-джитсу дозволяє їм реалізувати себе в спорті. Це ще один доказ того, що травми або пошкодження не є перешкодою займатися. Прекрасно, що пара-джіу-джитсу з'явилося в Україні і тепер люди з інвалідністю можуть займатися таким видом спорту.
- Звідки дізналися про Лігу TMS?
- Безпосередньо від Артема Грота. Побачив його відео в інстаграме на каналі TMS, де він був на змаганнях, два з яких виграв. У нього брали інтерв'ю і мене це зацікавило. Я написав йому, попросився в зал, і ми почали займатися.
- Будете ще брати участь в таких заходах?
- Звичайно, обов'язково. Мені сподобалося. Це мої перші змагання саме по боротьбі і тепер, звичайно, хочеться ще. Помітив, які помилки робив. Так що хочу повернутися вже швидше в зал і почати виправляти їх, напрацьовувати і знову взяти участь, знову спробувати.
- Чи задоволені своїм результатом?
- Ну, в общем-то, не сказав би, що задоволений на сто відсотків. Суперник виграв, я радий цьому. Він теж з Житомирської області, мій земляк. Він для мене приклад того, що є можливість боротися і вигравати.
- Наскільки важливо і чи потрібно розвивати напрямок інклюзивного джиу-джитсу?
- Я думаю, що це важливо через те, що джиу-джитсу дійсно адаптивно і підходить людям з різною інвалідністю. Наприклад, Артем був в Бразилії, і там є спеціальна категорія, де займаються люди з обмеженим зором, з ДЦП, паралізовані, без кінцівок.
Цей вид спорту охоплює великий діапазон людей з обмеженими можливостями і дозволяє їм займатися. Я думаю, що розвиток інклюзивного джиу-джитсу дуже важливо. З огляду на, що в Україні йде війна, є багато людей, які не зі своєї вини залишилися без кінцівок, або різного роду травмами і для таких людей це має велике значення.
- Що для вас означає джиу-джитсу?
- По-перше, в джиу-джитсу у мене заробили ті групи м'язів, які раніше не працювали ніколи. Ну фактично, це розтяжка, це та ж боротьба, переходи. Це зовсім інший вид спорту, до цього треба звикати і мені подобається, що під час боротьби є викиди адреналіну. І в цілому для мене це цікаво - боротися. Звичайно, нікому не подобається програвати, але на своїх помилках вчаться.
- Ви давно вже займаєтеся?
- З вересня 2021 року. Всього десь місяці чотири тренувань.
- Порадили б ви іншим займатися джиу-джитсу?
- Так звісно. Раджу спробувати, як мінімум. Особливо закликаю спробувати тих, хто має будь-які обмеження по здоров'ю, тому що бразильське джиу-джитсу дійсно можна адаптувати під будь-які види травм. Якщо сподобається, ласкаво просимо. Артем говорив, що завжди радий буде допомогти і тренер Дмитро, який нас тренує, теж говорив, що радий допомогти і адаптувати заняття по джиу-джитсу під різні види травм.
Коментарі 0