Україна зіграє проти Росії в півфіналі Євро-2022. В останні роки протистояння країн в командних видах - на така вже й рідкість
![Росія зупинила Україну на чоловічому ЧЄ-2021 Україна зіграє проти Росії в півфіналі Євро-2022. В останні роки протистояння країн в командних видах - на така вже й рідкість](/upload/iblock/223/223da8a10feb4cd1b5a28e7cd2b58b31.jpeg.webp)
У п'ятницю, 4 лютого , збірні України та Росії зіграють між собою в півфіналі Євро-2022 з футзалу.
Це буде їх перша зустріч за 15 років - в останній раз національні збірні України та Росії перетиналися на футзальному майданчику на чемпіонаті Європи-2007 - тоді на груповому етапі українці поступилися 1: 4.
Останнім часом командні зустрічі на топ-рівні між російською і українською збірною - досить рідкісне явище. І цьому є зрозуміле пояснення - напруга між країнами через політичну ситуацію не лише не спадає, але і наростає. У деяких видах спорту збірні і клуби, що представляють країни, розлучаються за різними групами і парам, щоб не провокувати скандали. Наприклад, національні команди Росії і України з футболу в останній раз перетиналися понад 20 років тому - в 1999 році.
Розклад невеликих турнірів або ж турнірів в непопулярних видах спорту такого ажіотажу не викликають. Взяти, наприклад, матч чоловічих збірних в 1/8 фіналу торішнього Євро з волейболу - поразка України в чотирьох партіях пройшло практично непомітно для обивателя, його обговорювали тільки дуже присвячені люди.
Через це багатьом здасться дивним, але в більшості навіть командних видах спорту збірні України і Росії грають постійно навіть після початку війни. У тому числі, кілька зустрічей були проведені і за останні пару років.
Наприклад, у вересні 2021 року жіночі збірні Росії і України грали в Суперфіналі Євроліги з пляжного футболу. Гра закінчилася перемогою росіянок з рахунком 4: 2.
![Фото - beachsoccer.org.ua](/upload/news-photos-1/06-01-2021-sch/orig_553298.jpg)
Також Україна і Росія грали в пляжний волейбол на Європейських іграх-2019 в Мінську. Тоді перед заключним туром групового етапу українська команда вже забезпечила собі вихід в півфінал і грала без належної мотивації, що обернулося поразкою - 1: 5.
У 2017 році на чемпіонаті Європи з волейболу, так само як і чоловіки зараз, зустрічалися дівчата. Росіянки виграли на тай-брейку 3: 2.
У листопаді 2020 року року чоловічі збірні України та Росії грали в одній відбірковій групі на чемпіонат Європи з гандболу-2022. Тоді матчі вирішили перенести в Мінськ. Перша зустріч закінчилася нічиєю 27:27, у другій перемогли російські гандболісти 30:28.
У 2021 році збірні Росії і України грали в баскетбол, правда, на молодіжному рівні. Тоді в рамках Еврочелленджера українці розгромно програли - 47:79.
У 2016 році команди Росії і України навіть грали в шахи. Було це на шаховій Олімпіаді в Баку, і тоді українці обіграли зоряну російську збірну з Непомнящий і Крамником в складі.
На клубному рівні зустрічі українських і російських команд справа ще більш поширене. Останній приклад - матч жіночого волейбольного «Прометея» проти калінінградського «Локомотива», що закінчився поразкою української команди 0: 3.
Домашній матч росіянки провели в Мінську, а вже 3 лютого зіграють з українками на виїзді. Матч в прямому ефірі покаже телеканал XSPORT, початок - о 18:00.
Коментарі 0