Онопрієнко не виступить на Олімпіаді в Парижі
Онопрієнко – про непотраплення на Олімпіаду-2024: «Мені боляче»
Спортсменка не погоджується з рішенням тренера
17 липня 23:10
У мене зненацька з'явилося небагато часу, вперше за 16 років. В останні дні дізналася про себе багато «цікавого».
Мені боляче (було б дивно, якби я почувала себе інакше, правда?), але жодної драми, про яку пишуть, не сталося. Все передбачувано, так було в гімнастиці до мене і буде, на жаль, після мене. Як то кажуть: я розчарована, але не здивована.
Перше. Рішення тренера у великому спорті – закон, я не можу його оскаржити, але це не означає, що я згодна з ним. Я готувалася, і я була готова до головної боротьби для кожного спортсмена, заради якої ми проходимо свій спортивний шлях.
Друге. Травми уникнути у спорті практично неможливо, усі ми працюємо на травмах. Бувають серйозні травми, а бувають такі, на які не потрібно звертати уваги, просто потрібно дати трохи часу.
Травма, яку я отримала на КС у червні, не варта уваги, щоб про неї стільки говорили, тим більше, щоб через неї відправляти мене на відновлення.
Були серйозні травми в моїй кар'єрі, з якими дійсно потрібно було відновлюватися, інакше могли бути наслідки, але ці травми нікого не бентежили. До речі, ліцензію на ОІ я боролася саме із такою травмою.
Ще були травми, які вибивали землю з-під ніг більше за фізичні, вони хворіли зсередини, на жаль, вони пов'язані з війною. Я знаю, що таке втратити близьких людей, які пішли захищати кожного з нас і за збігом долі траплялися вони перед важливими стартами (КМ-2023, ЧЄ-2023).
Я вмію опановувати себе в різних ситуаціях, знаю, як домовлятися зі своїм тілом і як ним керувати травмою і без травми. Тому, будь ласка, припиніть спекулювати на травмі, що не стоїть.
А щодо нестабільності, так вона з'являється у спортсмена не від травм, хвороб чи морального стану, вона з'являється тоді, коли знецінюють досягнення спортсмена, роботу в цілому і коли у головної людини, яка має вести тебе спортивним шляхом, раптом зникає інтерес та з'являється відверта байдужість.
Третє. Я стільки разів чула і чую про те, що я зайняла не своє місце на ОІ в Токіо, що нарешті потрібно поставити крапку в цьому питанні.
В олімпійський цикл перед Токіо-2021 два роки поспіль мене, без вагомих причин, знімали з двох важливих стартів. На одному з них виборювали ліцензію на участь в ОІ.
На ЧС-2019, на якому боролися за ліцензію, мене знімають за день до змагань. Таким чином мене позбавили заслуженої можливості боротися за ліцензію, аргументуючи моїм юним віком (мені було 15 років), але я була готова боротися.
Потім був домашній ЧЄ-2020 у Києві, на участь у якому я була офіційно заявлена, до якої я потужно готувалася і який для мене мав важливе значення, це були одні з перших кроків у категорії сеньйор. Крім того, цей ЧЄ проходив удома, це рідкість для таких міжнародних стартів.
Але й тут мене знімають за день до змагань, а вирішують включити до змагань Владу. Я часто у своїй голові повертаюся того дня, аналізую та приходжу до висновку, що причин знімати мене зі змагань, з погляду моєї підготовки та готовності до участі в них, не було. Кожен, хто причетний до цього рішення, знають, як усе відбувалося насправді.
Щодо самої участі в Олімпіаді. Зайняти місце можна тій гімнастці, яка працює з тобою на рівні, або працює в рази більше та потужніше, яка показує результат, а потім несправедливо приймають та везуть іншу гімнастку. Коли ж ситуація виглядає з точністю навпаки, то як її можна розцінювати як незаслужено позбавляючу місця?
Якось так повелося, що мене легко знімали з найважливіших стартів для кар'єри кожного спортсмена, а у складні моменти для команди мене кидали у бій, незважаючи ні на мій вік, ні на травми чи інші перешкоди. Тільки про такі «драми» писати не цікаво, правда?
За всю свою кар'єру я займала те місце в гімнастиці, яке боролася сама, без зупинки та поблажок. І це місце однозначно заслужене виключно мною та моєю працею.
Я хочу, щоб ви знали, що за всі ці три роки олімпійського циклу, особливо в роки війни, я зробила все можливе та неможливе, щоб українська художня гімнастика була на високому рівні, забезпечила Україні місце на всіх можливих міжнародних стартах, я боролася та перемагала, я показувала результат і цього в мене ніхто й ніколи не забере – це вже історія.
Моя велика мрія була Олімпіада, але найпотужнішим стимулом рухатися до участі у ній стала моя незламна Україна. Я готувалася і я була готова до бою, ви повинні знати про це.
Я бажаю Україні виключно перемог на будь-яких рівнях. Сьогодні все для України та все для України. Для кожного з нас Україна має бути найвищою.
Раніше повідомляли, що Онопрієнко здобула медаль етапу Кубка світу в Італії.
Коментарі 0