Сьогодні 0

Збірна України видала матч життя та вийшла в чвертьфінал чемпіонату світу-2022

Українці у трьох сетах розібралися з командою Нідерландів
05 вересня 2022р. 19:59

Чоловіча збірна України з волейболу вперше в історії вийшла в чвертьфінал чемпіонату світу

Українці на ЧС-2022 «всуху» перемогли національну команду Нідерландів, яка до матчу вважалася явним фаворитом. «Синьо-жовті» одразу почали пресингувати суперників з подачі та шикарно працювала проти лідера помаранчевих Німіра Абдель-Азіза. Заміни Роберто Пьяцци не зуміли кардинально змінити перебіг гри і звитягу у першій партії здобули українці – 25:16.

У другому сеті нідерландці стартували краще, та вдалі дії капітана збірної України Олега Плотницького та шикарна робота на блоці зуміли перевернути хід сету. Перетворивши 13:14 на 17:14 українці свого вже не відпустили. «Синьо-жовті» продовжували тероризувати суперника при введені м’яча в гру і більш вдало діяли в затяжних розіграшах.

Третя партія зі старту пішла під диктовку збірної України. Головним було витримувати високий рівень, і нашим волейболістам це вдалося. Українці переграли суперника за усіма статистичними показниками – 37:33 в атаці, 12:1 на блоці та 5:2 на подачі і заслужено крокують у 1/4 фіналу ЧС-2022. Там на них очікує господарі майданчику збірна Словенії.

Це найкращий результат України на чемпіонатах світу. У 1998 році українці завершили планетарну першість на десятому місці.

Чемпіонат світу-2022. Плей-оф. 1/8 фіналу.

Нідерланди – Україна 0:3 (16:25, 19:25, 18:25)

Україна: Олег Плотницький (11), Ілля Ковальов (12), Василь Тупчій (14), Віталій Щитков (2), Юрій Семенюк (10), Максим Дрозд (5), Дмитро Канаєв.

Наступний матч підопічні Угіса Крастіньша проведуть 7 вересня. Початок гри Словенія – Україна запланований на 22:00 за київським часом.