Вчера 36 18
Сейчас 2 1
Сегодня 6 3
Завтра 15 0
свернуть
развернуть
Вчера 36 18
Сейчас 2 1
Сегодня 6 3
Завтра 15 0
Вчера не было матчей
Вчера не было важных матчей
Нет запланированных матчей на завтра
Нет важных матчей на завтра

Про міністра UPDATED

Після блогу «Хто стане міністром спорту?» з’явилося і почулося трохи нових і цікавих… чуток і відгуків.

Чутки збирати корисно. Тому що чутки породжують нові чутки.

Після блогу «Хто стане міністром спорту?» з’явилося і почулося трохи нових і цікавих… чуток і відгуків. Які демонструють, крім всього іншого, наскільки багатогранним є український спорт. Тобто – скільки в ньому різних лобістських груп і сфер інтересів. Зібравши їх усі, розумію, що залишилося дещо недоказане. Доказую, перед тим дякуючи всім, хто прокоментував і запитав.

Игорь Гоцул / XSPORT

Наприклад, до списку кандидатів на посаду нового міністра спорту додаю ще дві.

Ігор Гоцул. Заступник нинішнього міністра спорту і президент Федерації легкої атлетики України. Про Ігоря Євгеновича XSPORT вже розповідав ось тут – про його перший прихід у Федерацію, про відхід і другий прихід. Пан Ігор був членом партії «Фронт змін», а 2014 року увійшов до списку «Народного фронту» - правда, на непрохідному місці. Але з політичної точки зору кандидат правильний. Кажуть, у пана Гоцула є лоббі – принаймні, є спортивні чиновники, які обдзвонюють інших спортивних чиновників і впливових персонажів українського спорту, закликаючи підтримати президента ФЛАУ. На посаді президента ФЛАУ Ігор Гоцул декларував жорстку позицію щодо кримчанки Віри Ребрик, яка прийняла російське громадянство. В середовищі спортсменів до нового президента – власне, як і до попереднього, Валерія Борзова – ставлення, сказати чесно, критичне, оскільки прориву у статусі легкої атлетики, зростання кількості спонсорів, нових дитячих секцій не видно. Правда, зараз такі часи, що не до проривів... Досягненням Гоцула можна було б вважати повернення «королеви спорту» на столичний НСК «Олімпійський». Можливість залишити на стадіоні доріжки і сектори – не його заслуга, це «пробивали» ще до нього. А от змагання – командний чемпіонат України – вперше після Євро-2012 провели цього року. Щоправда, більше і не було де - дві інші українські арени, придатні до проведення змагань, перебувають на окупованій території - у Ялті та в Донецьку. Зате цього року відкрили після реконструкції стадіон "Зірка" у рідному для президента Федерації Кіровограді, і чемпіонат України вже провели там.

Мирослав Дутчак. Це прізвище пересічним вболівальникам не так добре відоме, але в спортивній тусовці його знають всі. На різних посадах в міністерстві спорту Мирослав Васильович працював сім років – причому років п’ять заступником міністра або голови Деркомспорту (так міністерство раніше називалося, хто не знав). Причому заступником був у різних міністрів – і у Юрія Павленка, і у Равіля Сафіулліна.

Мирослав Дутчак / most-dnepr.info

Зараз Дутчак – перший проректор головного українського спортивного ВНЗ, Університету фізвиховання і спорту у Києві. доктор наук, професор. Мирослав Васильович а) знає в цій сфері всіх і вся (він починав вчителем фізкультури і тренером з гандболу, до речі); b) належить до типу «залізних апаратчиків» - не займається політикою, не піариться, вміє робити рутинні міністерські дрібниці. Такий собі кабінетний спортивний чиновник – з тих, що мало цікаві пресі і вболівальникам, але без яких не існує система; c) добре знається на законодавстві в сфері спорту.

Якщо гіпотетично уявити український спортивний істеблішмент розділеним два табори – реформаторів, яких представляє Дмитро Булатов, деякі його заступники, як той же Ігор Гоцул, і консерваторів, з яких яскраво виявила свою позицію Ніна Уманець, але її погляди поділяють дуже багато спортсменів – то, мабуть, Мирослав Васильович перебуває десь посередині. Здається, що він достатньо сміливий, аби розуміти, що зміни потрібні, але достатньо досвідчений, щоб не ламати все дуже болісно.

Отож, кандидатів, разом із тією десяткою, що вже була згадана, виходить 12. Кажуть, могло б бути 13 – є чутки, що в черговий раз мріяла про міністерську посаду одіозна Стелла Захарова. Але зрозуміла, що не світить, і тепер підтримує одного з кандидатів. Якого – не скажу, щоб не нашкодити. Все одно чутки…

І, до речі, почалися розмови про оптимізацію міністерств. Кажуть, є імовірність – невелика! не переживайте – що посади міністра спорту і віце-прем’єра з гуманітарних питань об’єднають. Наприклад, згаданий у попередньому дописі Микола Томенко, учасник коаліційних переговорів від Блоку Петра Порошенка, буквально днями говорив, що, мовляв, існує "другий уряд" з помічників і незрозумілочого начальників - і непогано б його скоротити. Якщо таке станеться, міністерські розклади будуть трохи інші. Але знову – чутки.

Ну і тепер, послухавши ще чуток, навіть спробую вибудувати рейтинг кандидатів. Він, наголошую, абсолютно суб’єктивний і базується не на бажаннях автора, а на припущеннях та чутках. Ті, хто міг би сказати точніше щодо шансів кандидатів, все одно публічно не скажуть, бо мусять бути дипломатами. А без рейтингу нецікаво – буде потім що порівняти.

Отож, топ-7 кандидатів на посаду міністра спорту – власний рейтинг, де перше місце – це більше шансів. Не згадую всіх 12 – тільки найменш фантастичних, скажемо так.

1. Микола Томенко

2. Дмитро Булатов

3. Ігор Гоцул

4. Мирослав Дутчак

5. Вадим Гутцайт

6. Артур Палатний

7. Кандидат Х (імовірність, що виникне новий несподіваний кандидат, виглядає вищою, ніж, шанси потрапити в кабінет на другий поверх будівлі на Еспланадній 42, скажімо, у Дениса Силантьєва).

Факти реальні – 10 листопада ЦВК має оголосити офіційні результати виборів, а 1 грудня має зібратися новий парламент. Скоріше за все, будуть голосувати кандидатури міністрів.

До того часу збираємо ваші версії та чутки. Найпростіше – тут, в коментарях. Хоча є і цікавіші способи)

Комментарии 3

Оставлять комментарии на сайте разрешается только при соблюдении ПРАВИЛ.
Vladis Master
29 ноября 2014г. 05:40
Шановний Олександре ! Якщо ви самостійний та незаангажований журналіст, то я дозволю собі порадити вам наступне :
1) поважати себе та зупинити цю профанацііну " жуйку " щодо того, хто стане майбутнім міністром спорту і не "підігрівати " спортивне середовище та ваших кандидатів на посаду міністра до "певної температури ," замовленої вам вашим роботодавцем . Не "промивайте " українському суспільству мізки прогнившим непотрібом ;
2) Корисніше займіться лікбезом як для себе , так і для тих людей , що так рвуться на посаду міністра та краще разом з ними вивчіть положення про умови, зміст реформи галузі фізичної культури та спорту і часові рамки гармонізації законодавства України до законодавства ЄС ( Розділ V «Економічне та секторальне співробітництво» та єдиного нормативного простору чинної в Україні Угоди про асоціацію між Україною та ЄС) . В Україні не буде ні такого міністерства, як мінімум у тому вигляді, що поки не ліквідоване , ні посади , про яку так жваво ви дискутуєте ;
3) Задайте питання тим "поважним " хлопцям із вашодо списку кандидатів , чи тямлять вони хоч щось, що треба зробити в нових умовах життя країни , що треба практично зробити для дітей та молоді , а не остаточно розікрасти для "потрібних людей " "нової хвилі " спортивну інфраструктуру , що залишилася "живою " і бюджетні кошти;
4) суспільству не потрібен такий міністр спорту , як ваші кандидати , що хочуть бути " своїм вдоску міністром" для спортивної таблоїдної " тусовки , наприклад у Каті Осадчої
0 0
Физрук Волонтер
17 ноября 2014г. 16:32
Да какая разница кто будет, или вы думаете что кто-то из них откажется от 50 проц. отката - я вас умоляю.........
0 0
Лариса Шарай
12 ноября 2014г. 14:28
Хотілось би щоб у крісло міністра сіла людина не за квотним принципом розподілу портфелів між політичними силами, і не чійсь кум, брат, сват чи друг. Хотілось би щоб Міністерство молоді і спорту не було розмінною монетою в політичних іграх, коли його віддають за остаточним принципом кому небудь, лише б відкупитися.
Ждемо у цьому кріслі людину, не чужу і знану в спорті, яка б могла б і поліпшити роботу галузі і дослухатися до пропозицій, вимог та побажань фахівців сфери.
Тому, особисто мені подобаються 4-6 кандидати.
Микола Томенко теж міг би стати непоганим міністров через свою поміркованість, але мені здаеться, що він вже закоренілий політик і виконання конкретних щоденних обовязків державного службовця високого рангу - це не для нього.
Кандидати №2 та №3 вже свій фах показали і їх оцінювати найлегше, і я боюсь, що якщо продовжити їх каденцію, спорту може бути завдано непоправної шкоди.
Але це лише моя, суб'єктивна думка:D
1 0