Цимбал: «Якщо підводити загальний підсумок Олімпіади, то виступили ми поганенько»

Біатлоніст в інтерв'ю XSPORT.ua - про Пекін, коронавірус і новонародженого сина
Богдан Цимбал / Фото - XSPORT

Для українського біатлоніста Богдана Цимбала Олімпійські ігри в Пекіні стали першими в кар'єрі. При цьому під час самих Ігор в житті спортсмена відбулося не менш важлива подія - він вперше став батьком.

По поверненню в Україну в інтерв'ю XSPORT.ua Богдан розповів про свої враження з пекінської Олімпіади, підвів підсумки виступу, а також поділився подробицями, чому не відправився додому на пологи до дружини:

Богдан, чим тобі запам'яталися минулі Олімпійські ігри в Пекіні? Яку гонку міг би виділити для себе?

В першу чергу мені Олімпіада запам'яталася не гонками, а самим дійством, яке відбувалося в Пекіні. Все-таки це перша для мене Олімпіада. Не знаю, як було раніше, але тут ми весь час перебували в олімпійському селищі, виїжджали тільки на стадіон. Особливої свободи в переміщеннях не було: готель, їдальня, стадіон. А так мені сподобалася наша естафетна гонка, хоч я і не задоволений своїм останнім колом. Але там такі гори, що навіть лідерів часто накривало, було дуже важко. Якщо підводити загальний підсумок, то виступили ми поганенько. Я розумію, що за медалі важко було б боротися, але в тій же естафеті ми могли бути десь поруч. Принаймні дуже цього хотілося. Що стосується особистих гонок, то намагався показати максимум, але цього явно не вдалося. Зараз трохи прикро.

Уже розібралися, чому сталося різке западіння швидкості на останньому колі в естафеті?

Так, я вже зрозумів. Ми проаналізували по годиннику, і зробили висновок, що я занадто швидко пробіг друге коло, через що на останньому мене майже відразу накрило. Не міг зрозуміти, що відбувається, повністю звело ноги, руки, нічого не міг зробити. Добре, що потім трохи відпустило і вже зміг втриматися до фінішу за Легрейдом і Лессером.

Цимбал на першому етапі естафетної гонки / НОК України

У Пекіні нашу збірну постійно переслідували проблеми з коронавірусом. Як особисто ти поставився до цієї ситуації, чи не було зайвих переживань?

Я був спокійний. Адже ми постійно користувалися антисептиками, всюди були в масці. Тільки в кімнаті і на лижні знімали їх. Тому не знаю, як там можна було захворіти. Звичайно, це можливо, але всіх запобіжних заходів ми дотримувалися. Звичайно, це неприємні моменти, коли у когось був позитивний тест, а особливо коли були скачки в показниках. Через це багато спортсменів не змогли виступити, і це прикро. Але я занадто не зациклювався на цих тестах, якось по барабану було (сміється). Якщо судилося захворіти, то цього не уникнути.

Нещодавно в твоєму житті сталося ще одна важлива подія - ти став батьком. При цьому спочатку повідомлялося, що ти плануєш відправитися на пологи до дружини, але в підсумку ти вирішив, що краще залишитися на змаганнях. Важко далося рішення?

Так, на пологи потрапити я не зміг, так як на той час вже був в Китаї (сміється). Все-таки до Олімпіади ми йшли 4 роки, тому хотілося себе проявити. Навіть ще до початку Ігор. І вважаю, що мені це вдалося, адже були непогані гонки в Оберхофі і Рупольдингу. Це було приємно, що я пожертвував дуже важливим моментом в житті, віддався повністю роботі, і в якійсь мірі це виправдалося.

Чи вдасться зараз відпочити перед заключними етапами Кубка світу, адже вдома чекають безсонні ночі?

Він у мене спокійний (новонароджений син Григорій - прим. XSPORT.ua), все буде добре. Я за це не переживаю (сміється).

Нагадаємо, раніше підсумки Олімпіади для XSPORT.ua проаналізував капітан чоловічої команди Дмитро підручний.

Максим Чеберяка, XSPORT.ua

Додайте xsport.ua до обраних джерел у Google News підписатися

новини: Биатлон