Україна може вийти з другого місця, навіть якщо знову не переможе Боснію. Розглядаємо всі можливі розклади в нашій групі

Тепер все складніше, але шанси є
Фото: УАФ

Збірна України знову зіграла внічию в відборі на ЧС-2022 - на цей раз в матчі з Боснією і Герцеговиною (1: 1) Чи не найприємніший результат, адже ми очікували перемогу. А «синьо-жовті» ускладнили собі завдання виходу на чемпіонат світу навіть з другого місця.

Проте, шанси є, але тепер не все залежить від нас.

Після нічиєї з Боснією і Герцеговиною група відбору збірної України виглядає ось так :

Так, ми поки на 2-му місці, яке дозволяє вийти в плей-офф, але у наших головних суперників є по грі в запасі. І Фінляндії, і Боснії і Герцеговині залишилося провести по 2 матчі в групі, Україні - тільки один.

Ми розглянемо всі можливі варіанти, які дозволять збірній Україні зайняти 2-е місце в групі. Математичні шанси є навіть на перше, але, будемо відверті, випередити Францію нереально. Нецікавий нам вже і Казахстан (який втратив шанси навіть на 2-е місце), тому розглянемо тільки шанси трьох команд-претендентів на 2-е місце - України, Боснії і Герцеговини та Фінляндії.

Україна залишилося провести 1 матч - з Боснією і Герцеговиною. Боснії і Герцеговині, в свою чергу, - з Фінляндією і Україною, а Фінляндії - з Францією і Боснією і Герцеговиною.

  • Якщо Україна переможе Боснію і Герцеговину

В цьому випадку команда Петракова виявиться точно вище Боснії і Герцеговини, але не гарантує собі 2-е місце на 100%.

Збірна України, найімовірніше, залишиться другою в разі перемоги над Боснією і Герцеговиною, якщо Фінляндія не виграє обидва своїх матчу, що залишилися. Тобто Україна займе 2-е місце в разі перемоги над Боснією, навіть якщо Фінляндія набере 4 очка в матчах з Францією і Боснією, але не обійде нас по різниці забитих-перепущених м'ячів, адже саме вона в першу чергу йде в облік при розподілі місць при рівній кількості очок в кваліфікації чемпіонату світу (потім загальна кількість голів, а вже потім - особисті зустрічі).  

Якщо ж Фінляндія виграє обидва матчі (у Франції та Боснії), то саме команда Канерви займе друге місце, навіть якщо збірна України переможе Боснію. В такому випадку у України залишиться 12 очок, у Фінляндії буде - 14. Варіант дуже малоймовірний, але можливий.

  • Якщо Україна програє Боснії і Герцеговині

Цей варіант особливо розглядати не будемо. При такому розкладі команда Петракова в будь-якому випадку пролітає повз плей-офф і може виявитися навіть на 4-му.

  • Якщо Україна зіграє внічию з Боснією і Герцеговиною

Найпростіший варіант, який небажаний для нашої команди, але при певному збігу обставин навіть він може дозволити Україні фінішувати відразу ж після Франції.

Щоб залишитися на 2-му місці з урахуванням нічиєї в матчі проти Боснії, Україні необхідно, щоб Фінляндія не перемогла Францію і зіграла внічию з Боснією і Герцеговиною. В такому випадку у України в кінцевому підсумку буде 10 очок. У Боснії і Герцеговини - 9 (7 очок + дві нічиї - з Фінляндією і Україною), у Фінляндії - 9 або 10 балів (8 очок + поразка Франції і нічия з Боснією або + нічия з Францією і нічия з Боснією). Але у України буде +1 в різниці голів, а у Фінляндії - 0.

Якщо Фінляндія не переможе Францію (при нічиєї України і Боснії), то будь-який результат в матчі Боснія - Фінляндія крім нічиєї не влаштує Україну. В такому випадку переможець цього матчу вийде на 2-е місце.

Варіант нічиєї України і Боснії (якщо враховувати кількість нічийних результатів в нашій групі) цілком реальний для 2-го місця, але ризикований. Адже далеко не всі в наших руках.


Що ми маємо в результаті? Україна бажано перемагати Боснію і Герцеговину у матчі-відповіді, щоб майже не переживати за 2-е місце. Такий результат виводить нас в плей-офф на 90%. Проте, навіть в разі перемоги над Боснією і Герцеговиною ми можемо залишитися за бортом турніру. Нічия - великий ризик, наша доля буде вирішуватися не нами. Поразка від Боснії викидає нас з чемпіонату світу при будь-яких розкладах.

Що ж, збірна України як завжди змушує нас нервувати і чекати. Надія залишається на те, що під час наступного збору в листопаді у команди Петракова буде лише один офіційний матч, на який варто кинути всі сили. Адже доля 2-го місця вирішиться саме в Боснії.

Додайте xsport.ua до обраних джерел у Google News підписатися

новини: Футбол