Чолач розповів про адаптацію за океаном

Український захисник був обраний на драфті «Вегасом»
Фото: УХЛ

Український захисник Артур Чолач розповів, як проходила його адаптація в «Вегасі». Зараз він вже працює в таборі команди «Баррі Колтс», яка виступає в OHL .

Могли б Ви розповісти про збори в таборі новачків? Якою була мета і як вони проходили?

Взагалі нас зібрали, щоб організація подивилася на гравців, яких вона задрафтувала. Крім того, нас познайомили з організацією, традиціями і звичками команди. Тобто, у нас було тільки одне тренування, після чого ми полетіли до Арізони на турнір. Там зіграли три матчі, повернулися назад і частина гравців з кемпа новачків залишили тренуватися з основною командою, інших «відкріпили».

Як я розумію, багато продовжили тренуватися з основною командою, але зосереджували увагу більше на нападників або захисників. Так, досить багато гравців залишилося: як і нападників, так і защітніков.


Якщо взяти до уваги саме Вашу команду, відчувалася різниця між гравцями з різних країн в їх рівні або, можливо, в їх навичках або стилях гри?

Взагалі, тут зібрані кращі молоді хокеїсти з усього світу, їх рівень відрізняється від рівня в Україні. Перший і другий матч зіграв не дуже добре, не був готовий до таких швидкостей. І третій матч зіграв краще, пристосувався. Мабуть, в перших матчах мені не вистачало впевненості. Тільки в останньому матчі почав грати в свій хокей, не хвилювався і робив ризиковані дії, які давали мені більше впевненості.

В інтерв'ю після драфта Ви говорили, що знали, що потрапите в сферу інтересів «Вегаса», а після кемпа, очікували, що залишитеся тренуватися з основною командою або все-таки Ви морально готувалися до ліги Онтаріо?

Якщо чесно, не думав, що мене залишать і був готовий до від'їзду. Але, напевно, підкупив тим, що зміг перебудуватися і показати свою кращу гру. Думаю, тому мене і оставілі.

Ви можете поділитися своїми емоціями, коли дізналися про результат?

Еслі чесно, було дуже приємно. Я цих гравців бачив тільки по телевізору, тепер з'явилася можливість поспілкуватися з ними, потренуватися, перейняти у них досвід. Це дуже круто.

Тобто до початку сезону НХЛ збори будуть разом з основною командою. І тільки після них будуть вирішувати Ви залишаєтеся в клубі, або їдете в «Беррі Колтс»?

Так, зараз проходять передсезонні матчі. Оскільки нас на зборах дуже багато, то на кожен матч виходить практично нова команда. Маю велику надію, що мені вдасться зіграти хоч одну гру і після неї буде понятно.

Дуже багато публікацій після драфта починалися словами: «перший український хокеїст, обраний на драфті НХЛ з 2007 року». Після цих слів Ви відчували велику відповідальність, адже за Вашою кар'єрою стежать тепер шанувальники не одного клубу, а українського хокею взагалі?

Насправді, так, відчуваю. Своїм прикладом я можу показати молодим хокеїстам, що все можливо, навіть український клуб може пробитися хоча б на драфт.

Додайте xsport.ua до обраних джерел у Google News підписатися

новини: Хоккей