Тимощенко: «Без верхової їзди сучасне п'ятиборство помре»

Українець розкритикував скандальне рішення міжнародної федерації
Павло Тимощенко

Срібний призер Олімпійських ігор-2016 сучасному п'ятиборстві Павло Тимощенко прокоментував рішення виключити з п'ятиборства верхову їзду, щоб догодити МОК і не позбутися олімпійського статусу.

«Моя думка щодо виключення верхової їзди :

Якщо коротко, то я дійсно вважаю, що без верхової їзди сучасне п'ятиборство помре. Тому стотить поважати себе і не втрачати гідність при будь-якому тиску.

Якщо глибше. Сучасне п'ятиборстві - це не франшиза на багатоборстві з п'яти видів спорту. За назвою «п'ятиборстві» закладено безліч ідей.

Сучасне п'ятиборстві - це оліцітвореніе олімпійського духу, ця спадщина зі столітньою історією. І якщо майбутнім олімпійським ігор не потрібен цей дух, то при будь-яких измениях сучасне п'ятиборстві виключать з програми олімпіади.

На мій погляд проблема не у верховій їзді. Проблема в поганому управлінні з розвитку з боку керівництва УІПМ.

Не дивлячись на те, що за останні 30 років спорт сильно пішов в комерції, УІПМ так і не навчилося показувати, просувати і продавати ідеї закладені Кубертеном. УІПМ повністю залежить від грошей МОК і відповідно приймає будь-яку вказівку від туди.

Нинішній МОК також в складному становищі. Яскравий показник - вибір міста господаря Олімпіади 2028.

Логіка УІПМ ясна. Прибираючи верхову їзду вони зменшують фінансове навантаження - легше знизити витрати, ніж навчиться показувати, просувати, продавати вид спорту.

Можливо, супутня причина в тому, що при новому споживанні 90 хвилин зажадає проведення верхової їзди, більше витрат.

Погане фінансове управління УІПМ призвело до того, що все менше країн бажають проводити великі змагання. Через це рівень організації турніру з верхової їзди знижується. Це призводить до того, що багато спортсменів не готові до Олімпійського турніру, коли психологічна напруга дуже високо, маршрут ставиться міжнародним курс дизайнером за всіма вимогами висоти і складності.

Погане фінансове управління УІПМ призвело до того, що сучасне п'ятиборство самий змінюється вид спорту. У УІПМ не грошей, тому воно весь час грає «all-in». Інші федерації розширюються вносячи нові формати. Нарімер: традиційні гірські лижі не прибирають, але з'являються інші формати, в тому числі ski-cross (то у що намагаються перетворити сучасне п'ятиборстві). І це нормальний шлях, коли є фінанси.

Різні формати (п'ятиденний формат, одноденний, laser-run, 90 minutes, інтеграція з кіберспортом і інші) можуть існувати, але не на шкоду формі і змісту ідеї п'ятиборства! Ось мої думки. Дякую за увагу!»

Нагадаємо, раніше Тимощенко пояснив своє невдалий виступ на ОІ-2020 в Токіо.

Додайте xsport.ua до обраних джерел у Google News підписатися