Україна – Домінікана: 5 спогадів про матч

Збірна України успішно розпочала боротьбу на чемпіонаті світу.

Національна баскетбольна збірна команда України здобула свою першу – історичну – перемогу на чемпіонаті світу в Іспанії. Пропоную пригадати 5 ключових моментів цього матчу, а також зазирнути у день завтрашній.

Спогад перший. Історичний кидок Липового

Задовго до початку матчу особливих сумнівів щодо того, що національний гімн співатимуть всією командою, не було. Тому підсвідомо чекав на перший вдалий кидок нашої команди. Якби мені запропонували створити свій рейтинг шансів на перший влучний кидок у матчі, то з усієї стартової п’ятірки Олександр Липовий посів би останню п’яту сходинку. Але саме Сашкові вдалося записати своє ім’я до історії українського баскетболу, реалізувавши кидок з-за дуги.

fiba.com

Спогад другий. Мандраж довжиною в 20 хвилин

Навіть Майкл Джордан мандражував, коли вперше вийшов на Олімпійський паркет у складі збірної США. Що й казати про наших хлопців. Взагалі вся перша половина матчу пройшла під знаком мандражу. Кількість промахів та втрат з боку обох команд вражала. Добре, що суперник також не мав досвіду виступів на подібних змагання і тому з нервами не впорався.

Загалом стартові 20 хвилин не нагадували битву команд на чемпіонаті світу. 54 очки на двох – показник далеко не найкращий – були здобуті в першу чергу завдяки індивідуальній майстерності провідних гравців команд – Юджина Джетера та Франциско Гарсії.

Спогад третій. Програш відскоку

Можна було чекати чого завгодно від нашої команди. При чому як у позитивному так і у негативному сенсі. Але виграш боротьби під кошиком мав бути, як то кажуть, «за замовчуванням». По-перше, у домініканців у складі один-єдиний центровий. По-друге, найкращий ребаундер в історії команди Джек Мартінес матч відверто провалив.

Підсвідомо очікував, що бодай хтось (а можливо і обидва) з центрових збірної оформить переконливий дабл-дабл. На справі ж лише незрозуміла неточність домініканців не дозволила їм реалізувати купу second chance points. Один лише Еуліз Баес зібрав 6 відскоків на нашому щиті. У фінів (не кажучи вже про Туреччину з США) передня лінія на папері виглядає солідніше за домініканську. Тому хочеться вірити, що висновки штаб Майка Фрателло зробить дуже оперативно.

fiba.com

Спогад четвертий. Без тренування перед Суомі

Наступний суперник українців команда Фінляндії є типовим представником стилю «ран-н-ган», який передбачає високу мобільність та велику кількість кидків з-за дуги. У складі фінів майже кожен гравець володіє прекрасно поставленим кидком.

Збірна Домініканської республіки теж традиційно робить ставку на дальні постріли. Але сьогодні домініканські навідники дали маху і артилеристи вразили лише 7 з 27 мішеней. А якщо зауважити, що чотири рази вдало з-за дуги атакував Франциско Гарсія, то решті снайперів домініканців можна ставити за матч тверду двійку. При цьому захист на периметрів у нашої команди ідеальним теж не назвеш.

Хочеться вірити, що невдала гра сьогоднішнього суперника не розхолодить наших хлопців і завтра атаки фінів з-за три-очкової лінії будуть нагадувати штовхання ядра.

fiba.com

Спогад п’ятий. Можливість для прогресу

Практично жоден із гравців команди Фрателло не провалився (дещо випадав із ігрового ансамблю лише Ігор Зайцев). Але й ідеальним або хоча б дуже хорошим матч ні кого не назвеш. Навіть Джетер, який став найрезультативнішим у команді, взагалі не відзначився конструктивом та частенько втрачав м’яч у простих ситуаціях. З одного боку, це мінус для команди. Але з іншого боку, ми усвідомлюємо, що гра українців може і має покращуватися. А це, погодьтесь, вселяє серйозний оптимізм перед майбутніми матчами.

Комментарии 2

Оставлять комментарии на сайте разрешается только при соблюдении ПРАВИЛ.
Женя Котвицкий
31 августа 2014г. 00:03
Спогади або, точніше враження від вашого коментування, пане Юрію. Багато критикувати не буду, зробивши скидку на ваш хокейний профіль. Скажу лише, що коли Україна вперше грає на світовому форумі і йде рівний, нервовий поєдинок, українські вболівальники в останню чергу хочуть, щоб ви проводили лікбез стосовно того, як там колись грала Ангола проти Литви та хто скільки балів набрав:D
1 0
Юрій Кириченко
31 августа 2014г. 14:27
ОК. Прийнято;)
0 0